سعید-رضایی-ساری-خونیرث-برنامه-نویسی-کد-نویسی-فروش-اسکریپت-دانلود-Saeid-rezaei-khunires-admin-manager
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
برندها-ایرانسل-اسنپ-اپلیکیشن-اسکریپت-آپارات-همراه-اول-بانک-ملی-پاسارگاد-هواوی-دیجیاتو-زرین-پال-نت-برگ-دونیت-کافه-بازار-هدفون-آهنگ-عکس-فیلم-کد-نویسی-طراحی-وب-برنامه-نویسی-پونیشا-پاپکو-دیجی-کالا-ورزش-فوتبال-90-نتیجه-فوتبال-بازی-شیپور-دیوار-آگهی-رایگان-خونیرث

برگشت به لیست

طبق نتایج این تحقیقات، خصوصیاتی که بیشترین رأی را آورده بودند به ترتیب عبارتند از:

  • اخلاق‌مداری و استانداردهای اخلاقی
  • توانایی هدف‌گذاری
  • بیان انتظارات با ارتباطات شفاف
  • انعطاف‌پذیری در تغییر ایده‌ها
  • آموزش مداوم کارمندان
  • معاشرت‌های صمیمانه با کارمندان
  • استقبال از ایده‌ها و رویکردهای جدید
  • جهت‌دهی احساسات اعضای تیم در شکست‌ها و موفقیت‌ها
  • پرورش نسل بعدی رهبران
  • خلق فضای آزمون‌وخطا

 Better Leader

تصور عموم مردم این است که رهبری کسب‌وکار، وظیفه‌ی بسیار دشوار است. این موضوع حقیقت ندارد. شاید برخی از رهبران بی‌صلاحیت، فضای کاری ناخوشایندی به وجود آورند یا نتوانند تیمشان را به‌خوبی هدایت کنند؛ ولی این موضوع به معنی سخت بودن اصول رهبری نیست.

در ادامه‌ی این مطلب، چهار نکته‌ی ساده و مهم را به اشتراک می‌گذاریم که به شما کمک می‌کنند به‌عنوان یک رهبر، نفوذ و تأثیر بیشتری بین اعضای تیمتان داشته باشید.

Smile More

بیشتر لبخند بزنید

هنگامی‌که بیشتر لبخند می‌زنید، فضای مثبتی خلق می‌کنید که در آن، هم شما و هم تیمتان نگرش بهتری دارید. زمانی که بیشتر لبخند می‌زنید، ارتباط قوی‌تری با تیمتان برقرار می‌کنید و کارمندانتان حس می‌کنند که راحت‌تر می‌توانند به شما دسترسی داشته باشند. لبخند، یک حرکت مسری است. شما به دیگران لبخند می‌زنید و آن‌ها نیز در پاسخ به شما لبخند می‌زنند. این جریان، حال و هوای کل محیط کارتان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

از نقطه‌نظر بیوشیمی، لبخند زدن باعث می‌شود هورمون‌های اندورفین و سروتونین در بدن آزاد شوند. اندورفین‌، داروهای مسکن طبیعی است. هرچه مغز اندورفین بیشتری ترشح کند، بدن انسان بهتر با علائم بیماری مبارزه می‌کند. به‌طور مشابه، سروتونین نیز یکی از هورمون‌های شیمیایی مغز است که به‌عنوان یک ضد افسردگی طبیعی عمل می‌کند و علائم اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد.

لبخند زدن باعث می‌شود دیگران راحت‌تر به شما نزدیک شوند و کارمندان دوست دارند با رهبر خود احساس نزدیکی و صمیمیت بیشتری داشته باشند. به همه‌ی اطرافیانتان و نه‌ فقط رئیستان لبخند بزنید و بگذارید این ویژگی، بخشی از اعتبار شما باشد.

و خبر خوب اینکه برای این کار، به هیچ درجه یا مدرک مدیریتی نیاز ندارید!

Listen More

بیشتر گوش دهید

هنگامی‌که بیشتر گوش می‌کنید، احترامتان را به تیمتان نشان می‌دهید. نشان می‌دهید که برای آن‌ها و نظراتشان ارزش قائلید. به‌این‌ترتیب اعتبارتان به‌عنوان یک رهبر افزایش پیدا می‌کند. شما مجبور نیستید همیشه توصیه‌هایی را که می‌شنوید اجرا کنید؛ ولی گوش دادن باعث می‌شود احساس مسئولیت اعضای تیم بیشتر شود و به‌ تبع آن، تعهد کاری آن‌ها هم افزایش پیدا کند. منظور این نیست که فقط در جلسات کاری به حرف‌های آن‌ها توجه کنید، بلکه برای صحبت کردن با آن‌ها وقت بگذارید؛ حتی در محیط‌های غیر رسمی مثل سالن غذاخوری یا زمانی که می‌خواهید یک قهوه بنوشید.

درعین‌حال، ممکن است در این صحبت‌ها مطالب ارزشمندی را متوجه شوید. مثلاً به مشکلات و مسائل فعلی شرکت پی ببرید یا ایده‌های بهتری برای برنامه‌های آینده به ذهنتان برسد.

وقتی نشان می‌دهید که یک رهبر قابل‌ دسترس هستید و به صحبت دیگران گوش می‌دهید، اطلاعات ارزشمندی به دست می‌آورید که به شما در حل چالش‌های مهم کمک می‌کنند.

Talk More

هم‌صحبتی بیشتری داشته باشید

سه کار مهمی که برای متعهد کردن اعضای تیمتان می‌توانید انجام بدهید عبارت‌اند از: ارتباط برقرار کردن، ارتباط برقرار کردن و ارتباط برقرار کردن! کافی نیست که به اعضای تیم بگویید چه انتظاری از آن‌ها دارید، بلکه باید توضیح دهید چرا این وظایف مهم‌اند. به آن‌ها کمک کنید اهداف و اهمیتشان را درک کنند و در صورت امکان، بگویید چرا این اهداف باید برای آن‌ها هم مهم باشد. هرچه کارمندان بهتر متوجه شوند که باید چه‌کاری انجام بدهند و چرا؛ احتمال موفقیت بیشتری خواهند داشت. به یاد داشته باشید که کافی نیست فقط یک بار مسائل را برای اعضای تیم شرح دهید؛ بلکه باید بارها پیامتان را برایشان تکرار کنید و روی اهمیت مسائل تأکید کنید.  

معاشرت و ارتباط شما با افرادتان، باعث می‌شود آن‌ها رابطه‌ی بهتری با وظایفشان برقرار کنند. حتماً خودتان هم خوب می‌دانید که تعهد و تعلق کارمندان، برای موفقیت شرکت ضروری است.

Praise More

افرادتان را بیشتر تشویق کنید

همه‌ی کارمندان می‌خواهند حس کنند که کارشان را خوب انجام می‌دهند و در موفقیت شرکت سهیم هستند. تعریف و تشویق، ساده‌ترین راه برای انجام این کار است. تعریف و تشویق اعتمادبه‌نفس کارمندان را افزایش می‌دهد؛ حقیقتی که طبق هرم مازلو، یکی از نیازهای اساسی ما است.

تعریف کردن از اعضای تیم کار ساده است. به آن‌ها بگویید: «کارت عالی بود»، «متشکرم». نیازی نیست اتفاق خارق‌العاده‌ای رخ بدهد. همین‌که افرادتان متوجه شوند شما تلاششان را دیده‌اید، تأثیر زیادی روی آن‌ها می‌گذارد. یکی از نقل‌قول‌های معروف در این زمینه را به یاد داشته باشید: «هر چیزی که تشخیص داده و به رسمیت شناخته شود، تکرار می‌شود.» یعنی تیم شما نه‌تنها بابت این تعریف و تشویق احساس مثبتی خواهد داشت، بلکه احتمال اینکه عملکرد خوب خودش را تکرار کند هم بیشتر می‌شود؛ زیرا می‌داند که تلاشش ارزشمند شناخته می‌شود.

برای تشویق تیمتان منتظر زمان بررسی عملکرد سالانه یا خبرنامه‌ی ماهانه‌ی شرکت نمانید. اگر کارمندان را به خاطر وظایف خاصشان تشویق کنید، کارتان صادقانه‌تر به نظر می‌رسد و در ضمن آن‌ها را به شوق می‌آورد. شور و شوق هم یک ویژگی مسری است و جریان پیدا می‌کند. به‌این‌ترتیب کارمندان متوجه می‌شوند که مشارکتشان چه ارزشی دارد.

و بازهم به یاد داشته باشید که تعریف و تشویق کارکنانتان، هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد. به‌علاوه بهره‌وری شرکت افزایش پیدا می‌کند و تیم خشنودتری هم خواهید داشت.

فقط با انجام این چهار عمل ساده، اعتماد و اعتبار بیشتری کسب می‌کنید، الهام‌بخش تیمتان خواهید بود و کارمندان متعهدی خواهید داشت. به بیانی دیگر، رهبری بهتر با تیمی کاراتر خواهید بود.


تگ ها : نکات کاربردی برای بهبود رهبری کسب و کار تجارت و نکات کلیدی در رهبری 5 نکته کاربردی موثر در گسترش و رشد یک کسب و کار موفق – رسانه 5 ویژگی مهم رهبران آینده [PDF]ﺟﺰوه ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ آیا رهبری موفق در کسب و کار فرمولی مشخص دارد؟ راهکارهایی برای بهبود عملکرد مدیران کسب و کار خود را با خلق مدل کسب و کار بشناسید نکات لازم برای اداره‌ و مدیریت یک شرکت دروپالی راه کارهایی کلیدی برای اجرایی کردن استراتژی بایگانی: مدیریت و رهبری بایگانی: کسب‌وکار چگونه به رهبری اسطوره تبدیل شوید؟ نکاتی ظریف اما کاربردی برای موفقیت در رویدادهای استارتاپی نکات مهم و کلیدی در طراحی سایت (بخش دوم) مدیریت کسب و کارهای کوچک با ۶ نکته‌ای که برای پیشرفت باید بدانید مدیریت تیم: مهارت‌ها، تکنیک ها، و ابزارهای ضروری که برای مدیریت یک نكات مهم در شروع كسب و كار ۳۳ تعریف رهبری از دید مدیران برجسته دنیا;رهبری چیست؟ مدیریت منابع انسانی کتاب: گزیده برترین نکات مدیریتی Harvard Business Review درباره علیرضا جعفری تدوین استراتژی بر اساس قائده علم تا عمل چیست؟ نکاتی برای ایجاد یک کسب و کار خانوادگی علی معبودی ۱۰ ترفند کلیدی سئو که حتماً باید بدانید! مشاوره راه اندازی کسب و کار آنچه کارآفرینان جوان قبل از راه اندازی کسب و کار شان باید بدانند بایگانی‌ها موفقیت و خودسازی [PDF]در کسب و سرمایه اجتماعی و آفرین تحول رابطه رهبری کارهای کوچک negarehsoft.ir 30 نکته‌ برای تبدیل شدن به متخصص HR ممتاز مدیریت بازاریابی و فروش [DOC]دانلود فايل : modiriyate strategy.doc یک تجارت موفق با 9 نکته درباره ما توسعه مهارت های رهبری با مدل موشک بهبود فردی نکاتی در مورد مدیریت که شما را به رهبری فوق العاده تبدیل می کند نكات مهم در راه اندازي كسب و كار خانگي 160 نكته در مديريت : توصيه‌هايي براي مديران، سرپرستان و سرگروه‌‌هايي [PDF]وﻛﺎرﻫﺎي ﺧﺎﻧﻮادﮔﻲ ﻋﻮاﻣﻞ ﻛﻠﻴﺪي اﺛﺮﮔﺬار ﺑﺮ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ ﻛﺴﺐ نقش های مدیران در سازمان،برقراری ارتباط موثر با دیگران،مدیریت و رهبر ی کارنامه فضای کسب و کار در مشاغل و استان ها کسب و کار نوین ۱۰ ترفند بسیار مؤثر برای موفقیت در بازاریابی محتوا – تسکولو رهبری موقعیتی چیست؟! معرفی چهار سبک رهبری موقعیتی برای کسب و فرهنگ کسب و کار در استراليا [PDF]بررسی‌جايگاه‌امنیت‌رايانه‌ای‌در‌کسب‌و‌کار‌ديجیتال [DOC]بهره وری نیروی انسانی دیدار نخبگان جوان سراسر کشور 50 نکته که رهبر هر تیمی باید بداند – بخش اول 8 روش برای بالا بردن اعتماد به نفس نکات مهم در ارائه خدمات مشاوره ای برای استارتاپ ها (استارت آپ ها) قرار ملاقات حضوری چه شخصی باشد و چه کاری، هدف‌های مدیریت رفتار سازمانی چیست و از چه می‌گوید؟ 6 ویژگی اصلی رهبر منابع انسانی معرفی کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت کسب و کار (MBA) [PDF]بررسی و پایش مدل EFQM به منظور شناسایی فرصت های بهبود سازمان نسیم آنلاین

نظرات
نماد