سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

زیرا از طرف دوستانش به محیط‌های جدید معرفی خواهد شد. بنابراین ارتباط برقرار کردن با دیگران و پرورش دادن روابط را به یکی از کارهای ثابت و روزانه‌ی خود تبدیل کنید تا افراد شناخته‌شده و ماهر در یک صنعت کاری شما را به دیگران معرفی کنند. این روزها فعالیت در لینکدین بسیار بیشتر از گذشته شده و این شبکه‌ی اجتماعی در حال تبدیل شدن به یک محیط حرفه‌ای برای کسب‌وکار است. در ادامه‌ی این مقاله‌ی زومیت به معرفی ۱۰ استراتژی می‌پردازیم که کمک می‌کنند شبکه‌سازی بهتری در لینکدین داشته باشید.

linkedin

۱- پیغام‌ها را شخصی‌سازی کنید

زمانی که می‌خواهید در لینکدین برای شخصی درخواست دوستی ارسال کنید، این درخواست همراه با یک پیغام از پیش تعیین‌شده ارسال می‌شود. افرادی که می‌خواهند از دیگران متمایز باشند می‌توانند این پیغام را خودشان بنویسند تا شخص مورد نظر علاوه بر آشنایی با کار آن‌ها، علاقه‌ی بیشتری نسبت به قبول درخواست دوستی نشان دهد. در یک متن کوتاه خودتان را به‌صورت مختصر معرفی کنید و بگویید در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید؛ سپس از زمانی که در اختیارتان قرار داده شده تشکر کنید و نامتان را در پایان ذکر کنید.

۲- روابط را تقویت کنید

هدف از برقراری ارتباط این نیست که تنها نام شخص دیگری به دوستانتان اضافه شود. بنابراین بعد از قبول شدن درخواست دوستی با شخص مورد نظر صحبت کنید و روابط خود را بهبود دهید.

۳- خودتان را به‌خوبی در پروفایل معرفی کنید

لینکدین یک فضای تخصصی کسب‌وکار است؛ بنابراین تصویری که برای پروفایل انتخاب می‌کنید باید عکس خودتان باشد. همچنین در قسمت توضیحات خودتان را کامل معرفی کنید و در مورد کاری که انجام می‌دهید توضیح دهید. اگر نمی‌دانید چگونه باید این قسمت را پر کنید نگاهی به پروفایل افرادی بیندازید که در موقعیت شغلی مشابه شما کار می‌کنند و از متن آن‌ها ایده بگیرید. همچنین پروژه‌هایی که تا به حال انجام داده‌اید و افتخاراتی را که کسب کرده‌اید در قسمت‌های مربوطه پر کنید.

linkedin

۴- پروفایل خود را مرتبا به‌روزرسانی کنید

تنها در صورت احساس نیاز و زمانی که به دنبال موضوع خاصی هستید به لینکدین مراجعه نکنید. دائما به این شبکه‌ی اجتماعی سر بزنید و رزومه‌تان را با تجربه‌های جدید به‌روزرسانی کنید. با پست‌هایی که از طرف دوستانتان ارسال می‌شود درگیر شوید و نظر بدهید. سعی کنید اصول سئو را در پروفایل خود رعایت کنید و پست‌هایی غیر مرتبط با صنعت کاری خود را به اشتراک نگذارید. لینکدین یک شبکه‌ی اجتماعی تخصصی در زمینه‌ی کسب‌وکار است. برای به اشتراک گذاشتن پست‌های غیر مرتبط با کار، از شبکه‌های اجتماعی دیگر استفاده کنید.

۵- مشارکت داشته باشید

گروه‌های لینکدین محل مناسبی برای به اشتراک گذاشتن آخرین اخبار حوزه‌های تخصصی هستند. بنابراین در گروه‌های مرتبط با زمینه‌ای که در آن تخصص دارید عضو شوید تا علاوه بر اطلاع از آخرین اخبار، با افراد فعال در این زمینه نیز آشنا شوید. خودتان نیز در این گروه‌ها فعالیت داشته باشید تا اخبار و آگهی‌های شغلی مرتبط را با دیگران به اشتراک بگذارید.

۶- پروفایل خود را تکمیل کنید

اگر می‌خواهید تصویر بهتری از خودتان ارائه دهید باید تمامی قسمت‌های پروفایل را تکمیل کنید. دوره‌های آموزشی که شرکت کرده‌اید، جوایزی که برنده شده‌اید و مهارت‌هایی که دارید را به‌طور کامل وارد کنید. به‌عنوان مثال اگر با یک زبان برنامه‌نویسی آشنایی دارید آن را در قسمت مهارت‌ها وارد کنید. بسیاری از صاحبان کسب‌وکار کارمندان جدید خود را در لینکدین پیدا می‌کنند بنابراین شخصی که وارد پروفایل شما می‌شود باید تمام اطلاعات شما را در یک نگاه ببیند.

linkedin

۷- راه‌های ارتباطی را باز بگذارید

اگر آزادکار هستید و دوست دارید پروژه‌های جدید دریافت کنید اطلاعات تماس مانند ایمیل و شماره تلفن خود را در پروفایل وارد کنید. هرقدر شبکه‌ی بزرگ‌تری داشته باشید پروژه‌های بیشتر و درنتیجه درآمد بالاتری خواهید داشت.

۸- اطلاع‌رسانی صحیح داشته باشید

آیا شرکتی که در آن مشغول به کار هستید نیروی جدید استخدام می‌کند؟ اگر پاسخ مثبت است و قصد دارید از طریق لینکدین نیروی جدید جذب کنید، برای شرکت یک پروفایل بسازید و در کنار نام آن بنویسید «در حال استخدام» تا شخصی که به دنبال کار در زمینه‌ی فعالیت شرکت شما است از این موضوع مطلع شود.

۹- از امکانات مربوط به حفظ حریم خصوصی استفاده کنید

برخی افراد دوست ندارند اطلاعات شخصی را با کل دنیا به اشتراک بگذارند؛ مانند اینکه به دنبال پیدا کردن شغل جدیدی هستند. لینکدین به این افراد اجازه می‌دهد که حریم خصوصی خود را حفظ کنند و اطلاعات مورد نظر را تنها با افرادی که خودشان انتخاب می‌کنند به اشتراک بگذارند.

۱۰- از همکاران خود حمایت کنید

یکی از راه‌های تأثیرگذار برای نشان دادن میزان تخصص در لینکدین این است که مهارت‌هایتان توسط دیگران تأیید شود. endorse و recommend امکاناتی هستند که لینکدین در اختیار کاربران قرار داده است تا افراد بتوانند مهارت‌های شخصی را که می‌شناسند تأیید کنند. به پروفایل همکاران خود مراجعه و مهارت‌هایشان را تأیید کنید تا آن‌ها نیز همین کار را برای شما انجام دهند. این تأییدیه‌ها مبنای انتخاب شدن از طرف کارفرما هستند؛ بنابراین مهارت‌های شخصی را که نمی‌شناسید، تأیید نکنید.


تگ ها : نکاتی که کمک می‌کنند شبکه‌سازی بهتری در لینکدین داشته باشید نکاتی که کمک می کنند شبکه سازی بهتری در لینکدین داشته باشید نکاتی که کمک می‌کنند شبکه‌سازی بهتری در لینکدین داشته باشید ۳۰ نکته کلیدی برای ساختن بهترین پروفایل در لینکدین چطور در لینکد‌‌ین یک پروفایل حرفه‌ای داشته باشیم؟ چگونه یک پروفایل لینکداین قدرتمند داشته باشیم؟ «خبر بد» قدرت تفکر منطقی را از انسان می‌گیرد بزرگ‌ترین اشتباهات رایج در شبکه سازی کسب و کار ۷ باور اشتباه در استفاده نکردن از چراغ راهنما ۱۰ توصیه‌ی کاربردی برای کسانی که می‌خواهند وارد کار برگزاری رویداد با این روش‌ها می‌توانید کسب‌وکار آزاد خود را گسترش دهید پایان رایزنی ظریف، لودریان، جانسون، گابریل و موگرینی/اتحادیه اروپا آیا طرف‌های یمنی به میز مذاکرات باز خواهند گشت؟ عملکرد دیدنی سیستم تعلیق مرسدس بنز در چاله‌های عمیق نکاتی برای شبکه سازی موفق برای کارآفرینی رازهایی با ارزش در موردشبکه سازان قدرتمند فرصت‌هایی برای افزایش رشد شخصیت خصوصیات لینکدین شبکه سازی موفق کشف سیاره‌ای داغ با جوی از اکسید تیتانیوم بازاریابی رویداد اهمیت نیاز به شبکه‌سازی و ارتباط با سرمایه‌گذاران جستجو آمار دقیق دانشجویان بازداشتی اوایل هفته آینده اعلام می‌شود ADSfarsi.com نکات بازاریابی محتوایی برای کمک به برند شخصی شما مراحل یادگیری و مشاوره یک مربی کسب و کار بهبود مهارت شبکه‌سازی با رعایت این 7 نکته هک رشد و تاکتیک های فشاری جذب بازدیدکننده چگونه یک کانال تلگرام حرفه‌ای داشته باشیم؟ پاسخ به تمامی ابهامات و مشکلات طرح اینترنت غیر حجمی – مالی پدیا چگونه علاقه ازدست‌رفته به شغل را بازگردانیم چگونه امسال را تبدیل به موفق‌ترین سال زندگی‌مان کنیم نکاتی که کمک می کنند شبکه سازی بهتری در لینکدین داشته باشید تجربه‌ی رویدادی یک درون‌گرا کار هایی که برای موفق شدن قبل از ۳۰ سالگی باید انجام دهید! مخلوط کنید مک در دسترس کاربران قرار گرفته است و بهترین گوشی‌های هوشمند بازار با قیمت ۸۰۰ هزار تا ۱.۵ میلیون تومان؛ دی ۹۵ ۵ استراتژی اثربخش برای ساخت شبکه ای گسترده در لینکدین پیشنهاد ۱۲۰ هزار دلاری برد پیت برای تماشای Game of Thrones در کنار ۱۰ ایده تجاری راحت برای پول‌سازی و تغییر جهان ۵ کمپین موفق رسانه‌های اجتماعی که می‌توانند الگو باشند عربستان بالاخره به ناآرامی‌های ایران واکنش رسمی نشان داد چطور یک استراتژی برای داشتن شغلی ایده‌آل طراحی کنیم؟ ۵ روش برای تقویت هوش کسب و کار و به‌روز ماندن در بازار برای کسب درآمد از اینستاگرام این مقاله را دنبال کنید (قسمت ۱) ۵ روشی که میتونی تو درست کردن برند ازش کمک بگیری فیلترینگ حافظ عزیز کرده خداوند است/ از به کار بردن کلمات خارجی گریزانم لیست منابع مربوط به برچسب اصول مربی‌گری (منتورینگ): راهنمای مربی‌ها به سوی موفقیت – کوچینگ گیم نیوز/ مذاکرات مایکروسافت با سونی بر سر قابلیت کراس پلتفرم آیا می‌توانید ایده‌های پرشور خود را به کسب‌وکار تبدیل کنید؟ – TOTAC هشت راز مهم ارتباط سازی قدرتمند موج فا نقش شبکه‌های اجتماعی و پیام‌های صوتی در کاهش اثرات مخرب بلایای چند پیشنهاد برای مادرانی که می‌خواهند در خانه کار کنند بازاریابی دهان به دهان چیست توصیه‌هایی برای متقاضیان مشاغل خانگی/شناسایی استعداد وآموزش افراد شصت‌ویک ایده بازاریابی خلاق برای کسب‌وکارهای کوچک توقف تولید ۲۵ خودروی سواری و تجاری در ایران حرکت علی دایی که باعث شد استقلالی‌ها او را «هو» کنند WP Issue Logger – ایده پردازان: خرید هاست، خرید سرور مجازی و سرور

نظرات
نماد