سعید-رضایی-ساری-خونیرث-برنامه-نویسی-کد-نویسی-فروش-اسکریپت-دانلود-Saeid-rezaei-khunires-admin-manager
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
برندها-ایرانسل-اسنپ-اپلیکیشن-اسکریپت-آپارات-همراه-اول-بانک-ملی-پاسارگاد-هواوی-دیجیاتو-زرین-پال-نت-برگ-دونیت-کافه-بازار-هدفون-آهنگ-عکس-فیلم-کد-نویسی-طراحی-وب-برنامه-نویسی-پونیشا-پاپکو-دیجی-کالا-ورزش-فوتبال-90-نتیجه-فوتبال-بازی-شیپور-دیوار-آگهی-رایگان-خونیرث

برگشت به لیست

در این مقاله با توجه به مطالب فصل دوم کتاب “made to stick ، به مفهوم سادگی برای ماندگارکردن ایده هایمان می‌پردازیم.

راهکار‌های سادگی ایده

۱.قصد فرمانده (Commandars intent)

ibm-design-thinking-leanuxnyc-18-638
این عبارت عنوان مفهومی است که توسط یک سرهنگ آمریکایی پایه‌ریزی شد. او معتقد است برنامه‌ریزی برای میدان نبرد عملا جواب نمی‌دهد؛ زیرا در میدان نبرد، هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. اما انتخاب یک هدف نهایی، قدرت تصمیم‎گیری سربازان را تقویت می‎کند و آنها تحت هر شرایطی با در نظر گرفتن هدف نهایی، می‎توانند بدون نیازبه دستورالعمل لحظه‌به‎لحظه ازسوی رهبرانشان، تصمیم درست را بگیرند.
درواقع زمانی که افراد “قصد فرمانده” را می‎دانند؛ خودشان شروع به خلق راه‌حل‌هایی شخصی می‌کنند.
برای رسیدن به قصد فرمانده احتیاج به ساده‌سازی ایده ، برای دستیابی به کلیدی‌ترین واژه‌هاست.

ایده لگو

ساده‌سازی ایده

حتما فکر می‌کنید کافیست عناصر غیرضروری و نامربوط را حذف کنید؛ اما نه!
مشکل‌ترین قسمت کار حذف کردن ایده هاییست که واقعا اهمیت دارند؛ اما مهم‌ترین نیستند.
اتفاقی که باید بیفتد این است:

حذف بسیاری از بینش‌های عالی، برای درخشش مهم‌ترین بینش!

  ایده ریموت

اگر هنوز متوجه مفهوم “قصد فرمانده” نشده‌اید، مثال‌های عینی که در زیر آمده را دنبال کنید.

 
۱. سودآوری پایدار یک خط هوایی در آمریکا

ساوث‌وست (southwest airline) ارزان ترین خط هوایی است. هرکسی واقعا این “قصد فرمانده را درک کند؛ می‌تواند برای این شرکت بدرستی تصمیم‌گیری کند.
به عنوان مثال اگر بخواهید تصمیم بگیرید که بجای سالاد، چلوکباب در پروازها سرو کنید؛ سوالی که با توجه به قصد فرمانده پیش می‌آید این است که :
آیا با اضافه کردن چلوکباب ما هنوز می‌توانیم ارزان‌ترین خط هوایی باشیم؟ اگرنه، بیخیال چلوکباب!
این ایده ساده است؛ اما به قدری سودمند است که رفتار کارکنان این شرکت را بیش از ۳۰ سال هدایت کرده است.

ایده ایرلاین

 

۲. نفوذ ۱۱۲ درصدی یک روزنامه محلی

علت نفوذ ۱۱۲% ای روزنامه محلی شهر”Dunn” (شهر کوچکی با ۱۴۰۰۰ سکنه) چیست؟
زمانی که رمز موفقیت این روزنامه را از آقای آدامز (سردبیر روزنامه) پرسیدند؛ جواب داد:
این موفقیت به خاطر ۳ چیز است: (اسامی، اسامی و اسامی!!! من شرط میبندم اگر در شماره امروز روزنامه، کل دفتر تلفن شهررا چاپ کنیم؛ نیمی از افراد آن را بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند، نامشان جا نیفتاده.)
درواقع علت موفقیت این روزنامه انتخاب درست قصد فرمانده‌اش است: (تمرکز روزنامه روی مسائل محلی)
آدامز با معرفی این قصد فرمانده، کارکنانش را از سردرگمی در تصمیم‎گیری نجات داد.
به عنوان مثال اگر از آنها سوال کنید؛ خبری راجع به بمباران شهری در نزدیکی “Dunn” چاپ خواهند کرد یا نه؟ در جواب آنها خواهند پرسید:

آیا خاکستر این بمباران به سمت dunn خواهد آمد؟

۲.ضرب‌المثل‌ها؛ مغزهای مختصر .

برای ایده (یک دست صدا نداره) هیچ کمپین تبلیغاتی وجود نداشته. پس چطور این ایده تا این حد ماندگار شده؟
فراموش نکنیم برای اینکه ایده مان عملکردی نظیر ضرب‌المثل‌ها داشته باشد، باید علاوه بر مختصر بودن، آن‌قدر عمیق باشد که متمایز گردد(مغز باشد)
عباراتی که فشرده و مختصرند؛ اما مغز نیستند، اغلب گمراه‌کننده‌اند. ساده‌ای که ما به دنبالش هستیم، عبارتی کوتاه نیست؛ بلکه ضرب‌المثل است: مختصر و مغز!

ایده مک‌دونالد

 

۳.هنگامی که ۳ چیز بگویید، چیزی نگفته‌اید!

برادران هیث برای جا انداختن این مفهوم، موفقیت شرکت paminc برای ساخت دستگاه کنترل از راه دور “pampilot” را مثال می‌زنند؛ دستگاه کنترل‌ازراه‌دور مکعب شکلی که بسیار ساده طراحی شده بود.
طراحی این دستگاه براساس آنچه نیست، انجام شده بود، نه آنچه هست!
هرگاه کسی پیشنهاد افزودن امکانات جدید به این دستگاه را می‌داد، رهبرتیم، مکعب چوبی را از جیبش بیرون می‌آورد و می‌پرسد: این ویژگی در کدام قسمت این مکعب جای می‌گیرد؟
هنگامی که ۳ چیز بگویید، چیزی نگفته‌اید. هنگامی که کنترل از راه دور ۵۰ دکمه داشته باشد، دیگر حتی قادر به عوض کردن کانال نیستید.

 

۴.استفاده از طرحواره‌ها

طرح‌واره‌ها مفاهیمی هستند که از قبل در ذهن ما وجود دارند.
مثلا فرض کنید بخواهید برای یک شخص غیرفارسی‌زبان که آبگوشت را می‌شناسد، دیزی را توضیح دهید.
برای اینکار می‌توانید ابتدا از مواد اولیه دیزی شروع کنید؛ سپس طرز تهیه و ظروفی که برای تهیه آن استفاده می شود را شرح دهید.
اما می‌توانید خیلی ساده‌تر بگویید: دیزی، آبگوشتیست که در ظرف‌های سفالی پخته می‌شود.

درواقع مفهوم دیزی را با گره زدن به مفهومی که از قبل شناخته شده بود (آبگوشت) برایش ساده‌تر کردیم.

ایده فابرکاستل 2ایده فابرکاستل 3ایده فابرکاستل

معلم‌هایی که در آموزش درس‌ها از طرح‌واره‌ها استفاده می‌کنند‌، اغلب موفق‌اند. مانند همان مدل سیاره اتم که ادعا می‌کند، الکترون‌ها مانند چرخش زمین به دور خورشید به دور هسته می‌چرخند. فیزیک‌دان‌ها می‌دانند که این مدل‌ دقت چندانی ندارد؛ اما بدون طرحواره‌ی “مدل سیاره اتم” به‌سختی می‌توان برای دانش‌آموز اول راهنمایی راجع به “ابر‌های الکترونیکی” صحبت کرد.
انتخاب بین دو گزینه است:

۱. اولویت‌دادن به “دقت” به بهای کاهش امکان فهمیدن.
۲. اولویت دادن به “فهمیدن” به بهای کم شدن دقت.


تگ ها : سادگی؛ اولین اصل ماندگاری ایده Images for ‫سادگی؛ اولین اصل ماندگاری ایده‬‎ 6 راه برای ماندگار کردن ایده هایتان در ذهن مخاطب ایده عالی مستدام چند اصل مهم تبلیغاتی در کمپین های تبلیغاتی/ تکنیک تک جمله ای آشنایی با مفاهیم پایه ادراک کیفیات فضایی ماندگار سخن بگوییم 93 Hamed (@hamedpakdaman) این سه تکنیک ایده‌ شما را به مدل تجاری تبدیل می‌کنند پنج اصل مهم در طراحی یک وب سایت جذاب در یک بعدازظهر تابستانی؛ ایده‌هایمان را ماندگار کردیم! بایگانی‌ها کتاب Dev Life کتاب ایده عالی مستدام برای اولین بار در ایران، جامع ترین ارزشگذاری لوگوهای خطوط هوایی ایران چه طور یک مقاله ی خوب بنویسم؟ نكاتی در جهت دست یافتن به لوگویی بهتر چگونه یک کانال تلگرام حرفه‌ای داشته باشیم؟ چگونه ایده های ماندگار تولید کنیم؟ – تبریز سئو هاشمی رفسنجانی چگونه به ایران ۱۳۹۶ شکل می‌دهد؟ ارسال پاسخ به تعهد نسبت به خود اتکایی [PDF]ماندگاری منابع انسانی دانشی در بر مؤثر عوامل بنیان های دانش شرکت ویژگی یک فرش ماشینی خوب چیست ؟ چگونه بهترین کلمات کلیدی را برای مطالب انتخاب کنیم؟ پونیلا Uncategorized Archives بایگانی‌ها کتاب هفته سرمایه گذاری اینترنتی [PDF]اصل مقاله (281 K) حقّ در محاق؛ مروری بر زندگانی امیرالمومنین علیه السلام .NET Tips طراحی سایت [PDF]مواجهات فلسفی آدورنو و فوکو با مدرنیته: های طراحی مدل گفتمان اصول 14 گانه هنری فایول برای ماندگاری در شغل کارزار سیاسی نرم افزار آرایش چشم و صورت اورجینال اشانتیون آموزش آرایش خلیجی [PDF]انقالب واقعیت افزوده با این راهنما اصل پوش حرفه ای می شوید / مجله / 7c5vl ايده اي براي فيلم نامه انيميشن از سیر تا پیازِ عطر! راه های شناسایی عطرهای تقلبی ! معماری کلمه است 835، استراتژي اقيانوس آبي، دنيايي بي‌رقيب تزیین انار شب یلدا با چند ایده جالب و ساده خلاصه کتاب ایده عالی مستدام آیاهنوز از خودروی ارزان مردمی در ایران استقبال می‌شود؟ بایگانی‌ها اصول موفقیت نحوه تشخیص فرش اصل [PDF]ﺗﺤﻠﯿﻞ ﺷﺨﺼﯿﺖ ﺧﺴﺮو در ﻣﻨﻈﻮﻣﻪ ﺧﺴﺮو و ﺷﯿﺮﯾﻦ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﺑﺎ ﺗ تیر ۱۳۹۴ sticky keys به خاطر این ۴ دلیل کسی محتوا و مطالب سایت شما را نمیخواند به همین سادگی/ سید عبدالکریم موسوی سرویس‌ها جمع خوانی ادکلن خرید ادکلن خرید ادکلن اصل خرید ادکلن اورجینال [PDF]وابستگی به پروتکل درمان متادون با افیونی مواد معرفی کتاب ایده عالی مستدام فیسبوک رها لوگو [PDF]عشق بدون مرز کاغذپلاست نقد تبلیغات محیطی // پارادوکس سادگی و ابهام کافه بازاریابی فعاليت هاي معاونت آرشيو شش اصل طلایی داستان نویسی از دیدگاه چخوف – داستان کوتاه Pin by Haidi Salah on اصل [PDF]ﮔﻴﺮي ﺑﺎغ اﻳﺮاﻧﻲ ﻧﻘﺪي ﺑﺮ ﻓﺮﺿﻴﻪ اﻟﮕﻮي ﭼﻬﺎرﺑﺎغ در ﺷﻜﻞ کسب و کار هوشمند ماندگاری عطر

نظرات
نماد