سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

اکثر کسب‌وکارها وقتی که می‌خواهند یک کمپین تبلیغاتی آنلاین را شروع کنند، کمتر به جزییات موجود در پنل سرویس‌دهنده تبلیغاتی خود توجه می‌کنند و به همین علت ممکن است که کمپین آنها شکست بخورد. در اینجا به کمپین موفق یک کسب‌وکار اینترنتی کیومری اشاره می‌کنیم که بواسطه زیر و رو کردن سرویس‌ها و انتخاب مناسب‌ترین سرویس تبلیغاتی، توانسته بازخورد مناسبی از کمپین خود بگیرد.

معرفی کیومری:

برای کسانی که قدرت ویدیو مارکتینگ را در عرصه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و کسب و کار شناخته و بر استفاده از آن تمرکز کرده‌اند، کیومری یک راه حل آسان برای انتشار ویدئو روی اینترنت را، در اختیارشان قرار می‌دهد.

می توان به سادگی با افزودن ویدئو به سایت یا اپلیکیشن خود، قدرت نفوذ و اثرگذاری آن را افزایش دهید. کیومری این امکان را می‌دهد که پس از اشتراک‌گذاری هر ویدیو، تا ۵۳ بار بهتر در موتورهای جستجو رتبه‌بندی بشوید و کاربران شما به طور متوسط ۲ دقیقه بیشتر در سایت شما حضور داشته باشند. Qmeryیک «پلتفرم  آنلاین ویدئویی» است که در این پلتفرم کلیه عملیات مربوط به انتشار ویدئوی شما را به صورت اتوماتیک انجام می‌دهد و شما را از درگیر شدن با مسائل فنی مربوط به ویدئو بی‌نیاز می‌کند.

 

چالش:

همه سرویس‌هایی که راه‌اندازی می‌شوند، اولین دغدغه آنها این است که برندینگ کنند و بیشتر دیده شوند و از طرفی، عضوگیری یکی از چالش‌های آنها به حساب می‌آید. کیومری هم دقیقا با دو موضوع بالا روبرو بوده و به همین علت، تصمیم گرفته که تبلیغات خود را از فضای آنلاین آغاز کند.

 

راهکار:

کیومری اخیراً کمپینی جهت افزایش ثبت نام کاربران و همچنین افزایش سطح آگاهی در خصوص وبسایتش اجرا کرده است که در ادامه بنر آن را مشاهده می‌کنید:

600x300

 

کمپین کیومری در سرویس تبلیغات کلیکی ای‌نتورک فعال شد و در این سرویس این امکان وجود دارد که کاربران جامعه وبسایت‌های نمایش دهنده تبلیغات خود را بر اساس موضوع انتخاب کنند. کیومری این کمپین را در دو کمپین و با دو هدفمندی موضوعی زیر فعال کرد:

در کمپین A هدفمندی موضوعی “خبری و نشریه آنلاین” انتخاب شد.

در کمپین B هدفمندی موضوعی “فناوری اطلاعات، اینترنت، وب” انتخاب شد.

بودجه کلی و بودجه روزانه هر دو کمپین یکسان در نظر گرفته شد. بعد از بررسی دو کمپین فوق مشخص شد که کمپین B با اینکه کلیک روزانه کمتری دریافت کرده اما نرخ تبدیل این کمپین بیش از ۲ برابر نرخ تبدیل کمپین A بوده است. همچنین به دلیل انتخاب هدفگذاری مناسب هزینه جذب کاربر در کمپین B نصف هزینه جذب کاربر در کمپین A بود.

 

نتیجه:

انتخاب هدفگذاری در نمایش تبلیغات بنری با توجه به جامعه هدف مخاطبان کمپین، باعث می‌شود حتی اگر ورودی محدودتری دریافت کنیم، نتیجه بهتری بگیریم. در انتخاب گروه موضوعی سایت‌های نمایش دهنده همواره باید به این نکته توجه داشت که جامعه هدف ما در کدام دسته‌بندی در حال وبگردی است.


تگ ها :

نظرات
نماد