سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

۱ راه اول استفاده از کلید ترکیبی Control+Shift+2 به جای استفاده از کلید Space است. ولی این راه به عنوان یک راه همیشگی اصلا راه خوبی نیست.

 

۲ برای همین میخواهیم یک کلید ترکیبی جدید در ورد تعریف کنیم که استفاده از نیم فاصله را راحت تر کند. معمولا برای نیم فاصله کلید ترکیبی Control+Space انتخاب می شود که ما اینجا همان را یاد می دهیم. ولی شما می توانید به جای آن هر کلید دیگری که راحت تر هستید را انتخاب کنید.

چگونه در Word نیم فاصله ایجاد کنیم
3 در نرم افزار ورد در نوار ابزار بالا روی بخش Insert کلیک می کنیم.

چگونه در Word نیم فاصله ایجاد کنیم
4 در نوار مربوط به Insert در انتهای آن به دنبال Symbol بگردید و روی آن کلیک کنید و More symbols را انتخاب نمایید.

چگونه در Word نیم فاصله ایجاد کنیم
5 حالا پنجره جدیدی باز می شود. در این صفحه روی قسمت Special Characters بروید. در زیر آن روی No-Width Optional Break کلیک کنید. این همان نیم فاصله است که ما می خواهیم یک کلید ترکیبی به آن اختصاص دهیم تا بعدا بتوانیم به راحتی از آن استفاده کنیم.

چگونه در Word نیم فاصله ایجاد کنیم
6 حالا بر روی دکمه Shortcut Key کلیک کنید تا یک پنجره جدید باز می شود. در این صفحه در قسمت Press new shortcut key کلیک کنید. سپس دکمه Control را نگه داشته و سپس Space را بزنید تا ترکیب Ctrl+Space را به شما نشان دهد. بعد از آن روی دکمه Assign کلیک کنید و در آخر Close را بزنید.

 

۷ خوب الان همه کاری که لازم بود انجام شده است و شما میتوانید در نوشته های خود در جاهایی که لازم می بینید به جای Space از ترکیب Control+Space استفاده کنید تا کلمات دو بخشی شما و یا مثلا فعلهایی که “می” دارند به هم پیوسته و زیباتر به نظر بیایند.

 

نکات و هشدارها

این چگونه برای نسخه Word 2013 تهیه شده است. ولی به صورت مشابه برای ورد ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ نیز قابل استفاده است. اگر سوال یا مشکلی دارین همینجا در بخش نظرات بپرسین تا به اون جواب بدیم


تگ ها : نیم فاصله در ورد چگونه در نرم افزار Word نیم فاصله ایجاد کنیم چگونه در Word نیم فاصله ایجاد کنیم تایپ نیم فاصله در ویندوز، ورد، مک و اینترنت ایجاد نیم فاصله در Microsoft Word جستجوهای مربوط به چگونه از فایلهایمان در لپچگونه در Word نیم فاصله ایجاد کنیم تاپ بک آپ بگیریم

نظرات
نماد