سعید-رضایی-ساری-خونیرث-برنامه-نویسی-کد-نویسی-فروش-اسکریپت-دانلود-Saeid-rezaei-khunires-admin-manager
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
برندها-ایرانسل-اسنپ-اپلیکیشن-اسکریپت-آپارات-همراه-اول-بانک-ملی-پاسارگاد-هواوی-دیجیاتو-زرین-پال-نت-برگ-دونیت-کافه-بازار-هدفون-آهنگ-عکس-فیلم-کد-نویسی-طراحی-وب-برنامه-نویسی-پونیشا-پاپکو-دیجی-کالا-ورزش-فوتبال-90-نتیجه-فوتبال-بازی-شیپور-دیوار-آگهی-رایگان-خونیرث

برگشت به لیست

واجد شرایط ساختن مشتریان وب سایت به شما کمک می کند تا از صرف زمان برای افرادی که هرگز از شما خرید نمی کنند و یا در تجارت تان تاثیری ندارند، ممانعت به عمل آورید. حتی بدتر از این افراد، مشتریان وب سایتی می باشند که شما را گول می زنند و می خواهند تنها از شما اطلاعاتی را با کمترین هزینه به دست آورند.

من یک مراجعه کننده ای جهت مشاوره داشتم که حرفه طراحی سایت مستقل را به تازگی شروع کرده بود. زمانی که به من مراجعه نمود، گفت که مشکل او صرف زمان بسیار روی پروژه ها و پروپوزال ها می باشد و از این رو نمی توانست به صورت متناسبی معاملات خود را به پایان برساند. بعد مدت زمانی که اندکی با هم صحبت کردیم، متوجه شدیم که مشکل او در عدم واجد شرایط ساختن مشتریان وب سایت می باشد. از جایی که او اشتیاق بسیاری به شغل طراحی سایت خود داشت، همیشه زمان زیادی را برای نوشتن پروپوزال ها برای هر کسی که با او تماس می گرفت و برای او ایمیل می فرستاد، صرف می نمود. و اما امروز او می تواند فروش بیشتری را به دست آورد، زیرا زمان خود را روی بخش های مهمی متمرکز می سازد و مطئمن می شود که آیا پروژه طراحی و یا مشتری وب سایت برای تجارت او مفید می باشد یا خیر.

چگونه یک مشتری وب سایت معقول و مناسبی را به خود و تجارت خود جذب می کنید؟ اصلا چرا این موضوع اهمیت دارد؟ اینکه مشتریان وب سایت معقولی را جذب کنید، به داشتن روابط همیشگی و ایجاد پایه های اعتماد در تجارت طراحی وب سایت تان، بسیار کمک می کند. در این مقاله، ما به 10 راهی که می توانید به مشتریان وب سایت معقولی دست یابید و تجارت طراحی وب سایت مستقل تان را ارتقاء دهید، اشاره می کنیم.

در این جا سوالاتی وجود دارد که باید قبل از بهبود دادن تصمیم گیری های خود در رابطه با پذیرش و یا عدم پذیریش مشتریان وب سایت تان از خود بپرسید.

 

1.آیا مشتریان به آنچه که شما ارائه می دارید نیاز دارند؟

شما ممکن است با مشتری وب سایتی رو به رو شوید که به نظر می رسد که در زمینه طراحی وب سایت بسیار فعال می باشد. اما با اندکی تحقیقات و بررسی های بیشتر، شما متوجه می شوید که که کار آن ها توسط یک شخص دیگر در خانه مدیریت می شود. ممکن  است آن ها از این روند خود راضی باشند و نخواهند تغییری در پروسه کاری خود ایجاد کنند.

مهم ترین موضوع این می باشد که قبل از این که زمان بسیار چشمگیری را صرف کار کردن با آن ها کنید، دریابید که آیا واقعا می خواهند با شما کار کنند یا خیر و یا خریدار واقعی می باشند یا خیر.

 

  1. آیا شما تجربه ای در حرفه های مختلف مشتریان وب سایت خود دارید؟

آیا تا به حال در زمینه فعالیت مشتریان سایت خود تجربه کسب کرده اید و یا باید پیش از شروع پروژه، یادگیری و آموزش هایی را به دست آورید و یا نرم افزار و یا ابزارهایی را خریداری کنید؟ اگر این چنین است، آیا قادر خواهید بود تا تمام این هزینه را در پروژه طراحی آن ها جبران نمایید؟ در میان این موضوعات، شما همیشه باید همراه با آن ها در پروژه پیش روید و اجازه دهید تا شرایط و وضعیت تان را مشاهده نمایند. اگر شما توانستید تا اعتماد آن ها را جلب نمایید، ممکن است تمایل داشته باشند تا با شما کار کنند.

 

  1. آیا مشتریان وب سایت بابت پروژه ای که برای آن ها انجام می دهید، پول پرداخت می کنند؟

حتی اگر خیلی سخت باشد بسیار ایده عالی است که در ابتدای معامله با مشتری وب سایت خود همه چیز را بگویید و مطمئن شوید که آن ها توانایی پرداخت چنین پروژه طراحی وب سایتی را دارند. می توانید تحقیقاتی انجام دهید و دریابید که این مشتریان تان در معامله های گذشته خود چگونه عمل کردند. آیا پرداخت های آن ها به موقع بود؟ مشکلات و نقاط ضعف آن ها در کدام بخش ها وجود داشت؟

ایده خیلی خوبی می باشد که حساب و یا اکانت DUNN & BRADSTREET را در وب سایت HTTP://WWW.DNB.COM/ باز نمایید و میزان امتیاز آن ها را در اعتبار سنجی مشاهده نمایید. D&B یک سری گزارشات متنوعی را مهیا می کند که به شما کمک می نماید تا میزان اعتبار مشتری وب سایت خود را ارزیابی کنید و بفهمید که آیا آن ها توانایی پرداخت پروژه طراحی را دارند یا خیر. نسخه آزمایشی D&B به صوت رایگان وجود می باشد که تخفیفاتی را نیز برای ارائه گزارش اعتبار سنجی مورد نظرتان به شما ارائه می دارد.

 

  1. آیا مشتریان فرصت های شغلی و پروژه های بیشتری را برای تان فراهم می کنند؟

کار کردن به صورت تنهایی و مستقل به این معنا می باشد که شما باید زمان زیادی را صرف بازاریابی و تبلیغ عملکرد ها و توانایی های خود کنید. انجام پروژه های متوالی و مکرر می تواند بسیار آسان باشد. مشتریانی که می توانند فرصت های شغلی بیشتری را برای تان فراهم سازند، باعث می شوند تا اطمینان حاصل نمایید که حرفه طراحی وب سایت شما هم چنان ادامه خوهد داشت و به پروژه های طراحی سایت بیشتر و به تبع آن به درآمد های بیشتری دست خواهید یافت.

 

  1. آیا واقعا دارای بودجه واقعی می باشند؟ آیا از اینکه قیمت پیشنهادی خود را بگویند، دچار شک و تردید می باشند؟

"... یک عدد را برای هزینه پروژه به صورت تصادفی اعلام کنید. مطمئنا و معمولا جواب آن ها به این ترتیب است: "خدای من! فکر نمی کردم انقدر گران باشد". به طور کلی همه آن ها یک قیمت پیشنهادی را در ذهن خود دارند."

برخی اوقات مشتریان وب سایت دقیقا نمی دانند که طراحی سایت و یا برنامه نویسی وب چه هزینه هایی دارد و متوجه این نمی باشند که چه مدت زمانی صرف این گونه پروژه ها می شود. خیلی از مشتریان فکر می کنند که پروژه طراحی وب سایت مانند یک کالا در قفسه موجود در یک سوپر مارکت است که باید برچسب قیمت روی آن خورده باشد. همان طور که بارها مشاهده نمودید، آن ها ممکن است دچار شک و تردید شوند و نخواهند قیمت پیشنهادی خود را با شما به اشتراک بگذارند. فکر آن ها چیزی شبیه این مورد می باشد: "اگر بودجه خود را به آن ها بگویم، نمی توانم بهترین قیمت را از آن ها دریافت نمایم".

این موضوع می تواند یک پرچم قرمزی باشد که نشان می دهد مشتریان وب سایت به شما اعتماد ندارند. این وظیفه و مسئولیت شما می باشد که به آن ها آموزش دهید. به طور تصادفی قیمت هایی را بگویید و نتیجه را از رفتار آن ها مشاهده نمایید. برای مثال، شما ممکن است به این ترتیب عمل کنید: "بر اساس توضیحات شما، قیمت این طراحی وب سایت حداقل حدود 5000 دلار و یا حداکثر حدود 8000 دلار می باشد. آیا این مبالغ بیش از قیمت پیشنهادی شما می باشد؟"

در این حالت برخی از مشتریان وب سایت به شما می گویند که هیچ قیمت پیشنهادی را در ذهن خود ندارند و از هزینه های پروژه های طراحی وب سایت مطلع نمی باشند. سپس دوباره می توانید قیمت های دیگری را ارائه دهید و ممکن است در این میان این گونه پاسخ ها را بسیار بشنوید: " خدای من! از آن چه که فکر می کردیم بیشتر می باشد". همه آن ها به طور کلی یک قیمت پیشنهادی را در ذهن خود دارند.

 

  1. آیا محدویت زمانی خاصی در پروژه طراحی وب سایت وجود دارد؟

اگر محدودیت زمانی مشخصی برای اتمام پروژه طراحی وب سایت مشتری تان وجود دارد، به این معنا می باشد که شما نیاز دارید تا کار و پروژه آن ها را دوباره برنامه ریزی کنید و ساعات خاصی را برای تکمیل طراحی آن ها در نظر بگیرید. قبول پروژه های طراحی سایت عجله ای و یا بدون هیچ دلیل منطقی، به این معنا می باشد که انجام باقی پروژه های مشتریان سایت خود را عقب می اندازید. و به این ترتیب مشتریان دیگر خود را ناراضی نگه می دارید و فرصت های شغلی بیشتر و بیشتری را از دست می دهید.

پروژه های طراحی وب سایت عجله ای می توانند مشکلات بسیاری را در حرفه شما باعث شوند. در این میان، فشار روی تکمیل یک پروژه طراحی وب سایت سریع می تواند شما را نسبت به مشتریان وب سایت تان عصبی سازد و این مقصر شما هستید که این گونه پروژه ها را بدون فکر و دلیل منطقی قبول کرده اید و عواقب آن نیز بر گردن شما می باشد.

 

  1. آیا تا به حال با طراحان وب سایتی کار کرده اند؟ اگر این چنین است، آن طراحان وب سایت چه کسانی بوده اند؟

اگر تا به حال مشتری مورد نظر شما با یک طراح وب سایتی کار نکرده است، به این مفهوم می باشد که شما باید مواردی را به آن ها آموزش دهید. آیا زمان کافی در اختیار دارید تا به سرعت آن ها را با خود همراه سازید و تمامی موارد موجود در پروژه طراحی را به آن ها آموزش دهید؟ مشتریان وب سایت تازه وارد به منظور نداشتن درک واضح و مناسب از آن چه که در پروسه تکمیل طراحی وب سایت روی می دهید، مشهور می باشند. آن ها به این که مدام در حال تغییر نظرات خود می باشند، معروف شده اند. آیا بودجه مالی و زمانی کافی برای اعمال تجدید نظرات آن ها در اختیار دارید؟

 

  1. آیا مشتری وب سایت شما، تصمیم گیرنده اصلی می باشد؟

در این جا یک شرایط بسیار نامناسبی وجود دارد. شما بسیار سخت کار می کنید تا بتوانید روابطی را با مشتری وب سایت خود برقرار سازید. آن ها ممکن است بارها به شما بگویند که تصمیم گیرنده نهایی خودشان می باشند. از این رو شما برای آن ها مانند یک منبع ارزشمند می باشید و باید ارزش های خود را به آن ها اثبات کنید. به این صورت همه چیز در مسیر صحیحی قرار می گیرد. اما شرایط زمانی که مشتری وب سایت شما می گوید که باید طرح پیشنهادی تان را به رئیس و مدیر خود ارجاع دهد و نتیجه را به شما بگوید، اندکی تفاوت می یابد.

"این طبیعت هر انسانی می باشد که می خواهد خود را قدرتمند تر از شخصی که در پروژه طراحی وب سایت همه کار می باشد، نشان دهد".

اگر شما در اواسط ملاقات ها و روابط تان با مشتری وب سایت متوجه این موضوع شوید، بسیار درمانده می شوید. شما زمان و منابع بسیاری را صرف افراد اشتباهی نموده اید. از این رو شما باید ارتباط جدیدی را با افراد دیگر شروع نمایید.

این طبیعت انسان می باشد که می خواهد خود را قدرتمند تر از شخصی که در پروژه طراحی وب سایت همه کار می باشد، نشان دهد. آن ها تنها می خواهند احساس کنند که بسیار مهم می باشند. شما می توانید تنها با پرسیدن یک سوال ساده از به وجود آمدن این شرایط در پروژه های طراحی وب سایت خود ممانعت به عمل آورید.

در ابتدای پروژه و از اولین زمانی که با مشتری جدید سایت خود ملاقات نمودید، از آن ها بپرسید: "چه کسی به جز شما مسئول و تایید کننده پروژه طراحی وب سایت می باشد؟" پرسیدن این سوال به این ترتیب می تواند راه بسیار فوق العاده برای شما باشد تا با افراد اصلی ملاقات کنید و با آن ها در ارتباط باشید و اطلاعات خود را با آن ها در میان بگذارید. این کار باعث می شود تا زمان خود را صرف ارتباط با افرادی ننمایید که دوست دارند تظاهر نمایند که در پروژه طراحی وب سایت موجود، همه کاره بوده و قدرتمند می باشند.

 

  1. آیا می توانید با مشتریان وب سایت خود به خوبی کنار بیایید؟

شما در آینده باید زمان زیادی را صرف ارتباط برقرار کردن با این اشخاص کنید، و این موضوع زمانی که بتوانید به خوبی با آن ها کنار بیابید، ساده و آسوده می شود. به علاوه، مردم عموما از افرادی خرید می کنند که از آن ها خوششان می آید. این موضوع به این معنا نمی باشد که همه افرادی که به عنوان مشتری به شما روی می آورند باید جزو دوستان صمیمی تان باشد. شاید هم این اتفاق بی افتد، اما در هر صورت موردی که حائز اهمیت می باشد این است که خصوصیت های رفتاری شما باید با مشتریان وب سایت تان مطابقت داشته باشد تا بتوانید حتی تا آخر پروژه طراحی وب سایت ارتباط خوبی با یکدیگر داشته باشید و زمان زیادی را صرف اختلاف نظر ها و درگیری ها نکنید. همیشه سعی کنید تا خصوصیت های اخلاقی شما و مشتریان وب سایت تان به گونه ای باشد که به انجام شدن هر چه بهتر و سریع تر پروژه طراحی وب سایت کمک نماید، نه این که مانع آن شود.

 

  1. حس ششم شما نسبت به مشتریان وب سایت تان چه می گوید؟

حس ششم در اغلب اوقات می تواند صحیح باشد. اگر در شرایطی مجبور باشید تا حدس هایی را در ذهن خود به وجود بیاورید، مطمئن باشید که همه چیز بر اساس حس ششم شما به وجود می آید و همه چیز به صورت ناخودآگاه در ذهن تان ایجاد می شود. حتی اگر از قبل مشتریان وب سایت خود را نمی شناسید، ممکن است نسبت به آن ها حس خوبی نداشته باشید. به دنبال دلایلی باشید که چرا شما نباید با این مشتری وب سایت کار کنید. شاید این امر مانع پذیریش شما از پروژه طراحی وب سایت شود، اما در هر صورت برای شما احساس امنیت را به وجود می آورد که از هر چیزی دیگری در این میان مهم تر می باشد.

 

بهبود دادن و واجد شرایط ساختن مشتریان وب سایت تان می تواند مهم ترین بخش شغل طراحی وب سایت شما باشد. زمانی را در نظر بگیرید که تا قبل از پروژه طراحی وب سایت، خود را از مواجه شدن با هر گونه مشکل احتمالی به دور بدارید. توجه به مشتریان واجد شرایط باید بخش ضرروی هر پروژه طراحی وب سایتی باشد که می خواهید روی آن کار کنید. مطمئن باشید که با اندکی صرف زمان و تحقیق کردن در این باره، شما نهایتا مشتریان وب سایتی را به دست می آورید که از کار کردن با آن ها لذت می برید و نتیجه نهایی برای شما تجربه شگفت انگیزی می شود. سعی کنید به سرعت و عجولانه هر پروژه طراحی سایتی را قبول نکنید، زمانی را صرف کنید تا دریابید که آیا این پروژه و یا این مشتری وب سایت، متناسب شما و شرایط تان می باشد یا خیر، در غیر این صورت تعلل نکنید و از پذیرفتن آن مشتری و پروژه سرباز بزنید و مطمئن باشید که به این ترتیب می توانید موجبات راحتی و امنیت هر چه بیشتر خود را فراهم سازید.

شما می توانید مشتریان و درآمدی که می خواهید به دست آورید، حتی اگر تازه کار باشید. شما مجبور نیستید که با مشتریان دردسرساز و پروژه های نامطلوب ارتباط برقرار کنید و یا کار کنید. با قدرت هر چه بیشتر مشکل مشتری وب سایت تان را حل کنید و به این ترتیب شما به یک منبع فوق العاده گران بها تبدیل می شوید. این کار را به نحو احسنت انجام دهید و از این رو متوجه خواهید شد آن ها مایل خواهند بود که برای جلب رضایت شما به رقابت بپردازند.


تگ ها :

نظرات
نماد