سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

گام ۱ چگونه قیمت سهام در بورس مشخص می شود؟ نظام قیمت‌گذاری در بورس به گونه‌ای طراحی شده است که هیچ کس نمی‌تواند در قیمت‌گذاری دخالت کند. به این ترتیب که در بورس افراد نمی‌توانند شخصاً اقدام به خرید و یا فروش سهام بنمایند و این کار باید از طریق کارگزاری‌های بورس و کارگزاران آن انجام شود.

 

گام ۲ کارگزاران افرادی هستند که تحت نظارت سازمان بورس فعالیت می کنند. ورود به بورس بدین طریق است که، چه فروشندگان و چه خریداران سهام در اولین قدم تقاضای خود را به کارگزاران بورس تحویل می‌دهند. کارگزاران هر روز به جز روزهای پنج‌شنبه و ایام تعطیل از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ ظهر در تالار بورس حاضر شده و تمامی تقاضاهای خرید و فروش را وارد سیستم معاملات می‌کنند.

 

گام ۳ پس از وارد شدن لیست تقاضاها در سیستم معاملات، تقاضاها در دو صف؛ صف خرید و صف فروش، براساس قیمت و زمان ورود، اولویت‌بندی می‌شود. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که قیمت‌هایی را که برای فروش ارزان‌تر است و تقاضاهای خریدی را که قیمت بالاتری دارند در ردیف اول قرار می‌دهد. بدین ترتیب هر کس که به ارزان‌ترین قیمت بفروشد در اول صف فروش و هر کس که به گران‌ترین قیمت بخرد در اول صف خرید قرار می‌گیرد و بنابراین قبل از دیگران معامله خواهد کرد.

 

گام ۴ در صورتی که دو تقاضا با یک قیمت وارد سیستم شود، سیستم اولویت را به تقاضایی می‌دهد که زودتر وارد سیستم معاملات شده باشد. این عملکرد سیستم بیانگر آن است که روند معاملات و قیمت سهام براساس عرضه و تقاضا مشخص می‌شود و امکان دخالت افراد در آن وجود ندارد.

 

گام ۵ فواید بورس برای سرمایه گذاران چیست؟

– درآمد
– قابلیت نقدشوندگی
– مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها
– اطمینان از مکان سرمایه‌گذاری

 

گام ۶ شروع سرمایه گذاری در بورس و اخذ کد سهامداری

اولین کاری که برای سرمایه‌گذاری در بورس باید انجام داد گرفتن “کد معاملاتی” است. این کد به منظور راحت‌تر شدن و سرعت یافتن کار به افراد داده می‌شود. سیستم معاملاتی بورس افراد را به وسیله‌ی کد معاملاتی آنها شناسایی می‌کند. برای گرفتن کد معاملاتی، فرد می‌تواند با مراجعه به یکی از کارگزاری‌ها و ارایه‌ی اصل و فتوکپی شناسنامه یا کارت ملی خود کد مربوط به خود را دریافت دارد.

 

گام ۷ خرید سهام

خریدار سهام برای خرید باید به یکی از کارگزاری‌های بورس مراجعه و از کارگزار تقاضای فرم درخواست خرید کند. کارگزار فرمی را در اختیار او قرار می‌دهد و او علاوه بر تکمیل فرم باید مبلغی را که می‌خواهد سرمایه‌گذاری کند به حساب کارگزار واریز و فیش آن را به همراه فرم تکمیل شده تحویل کارگزار نماید و رسید بگیرد. طی زمان معینی، پس از آماده شدن اوراق سهام، مشتری با تحویل رسید قبلی به کارگزار اوراق سهام خود را دریافت می‌دارد.

 

گام ۸ فروش سهام

برای فروش سهام نیز، همچون خرید، فروشنده باید به کارگزار مراجعه و فرم درخواست فروش را تکمیل کند. برای این کار فروشنده دو راه در پیش رو دارد: راه اول این که به کارگزار اختیار می‌دهد تا سهامش را به قیمت بازار بفروشد؛ در این حالت کارگزار موظف است تا سهام مشتری را به بالاترین قیمت پیشنهادی روز بفروشد. راه دوم این که فروشنده در فرم فروش قید می‌کند چنانچه قیمت سهام او در بورس تا حد معینی افزایش یافت اقدام به فروش کند.

 

گام ۹ شما برای انجام معاملات در بورس باید درصدی از ارزش معامله را به عنوان کارمزد پرداخت کنید که برای خرید و فروش از این قرار است: در زمان خرید ۰٫۴% از ارزش سهام بابت کارمزد کارگذاری و از بابت تسهیلات و خدمات سازمان بورس و اوراق بهادار ۰٫۰۸۶% و مالیاتی برای خرید دریافت نمی شود. پس جمعا باید ۰٫۴۸۶% از ارزش معامله را به عنوان کارمزد پرداخت کنید. برای فروش ۰٫۴% از ارزش سهام بابت کارمزد کارگذاری و از بابت تسهیلات و خدمات سازمان بورس و اوراق بهادار ۰٫۱۲۹% و ۰٫۵% نیز بابت مالیات باید پرداخت کنید که جمعا ۱٫۰۲۹% از ارزش معامله خواهد بود.


تگ ها : سرمایه گذاری در بورس برای تازه واردان ‌راهنمای دقیق سرمایه‌گذاری در بورس + دانلود رایگان آموزش بورس با ساختار بورس آشنا شویم چگونه با سرمایه گذاری در بورس آشنا شویم چگونه سرمایه گذاری در بورس را شروع کنیم؟ راهنمای ورود به چگونه با شیوه های سرمایه گذاری در بورس آشنا شویم چگونه وارد بازار بورس شویم؟ ماهانه در بورس چقدر می توان سود بدست آورد ؟ چطور وارد بورس شویم؟ چگونه با سرمایه گذاری در بورس ثروتمند شویم!؟ حداقل سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟ سرمایه گذاری در بانک یا بورس،کدام بهتر است؟ آموزش بورس روش های سرمایه گذاری در بازار بورس با چه سرمایه ای وارد بورس شویم ؟ چگونه در بورس موفق شویم ؟ 5 نکته طلایی برای موفقیت در [PDF]آموزش گام به گام بورس.pdf چگونه پول دار شویم چگونه پول در بیاوریم چگونگی سرمایه بورس چیست؟چطور وارد بورس شویم و در بورس کسب درآمد کنیم چطور قبل از 29 سالگی تبدیل به یک میلیاردر شویم ؟ چگونه سهام بورس بخریم اموزش بورس چگونه در بورس میلیاردر شویم؟چگونه در بورس ۶ دلیل عالی برای سرمایه گذاری در بورس آشنایی با بورس: ۱۰ نکته کاربردی که هر سهامدار باید بداند چگونه سهامدار شویم؟ چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم؟ – مرجع آموزش بازار بورس و ارز کسب درآمد مطمئن با سرمایه گذاری در بورس آموزش سرمایه گذاری در بورس بایگانی چگونه از طریق بورس ثروتمند شویم؟ . چگونه سرمایه گذاری در بورس را شروع کنیم؟ بورس کد بورس سرمایه گذاری در بورس سهام زیر ۱۰۰۰ ریال کدال فارس گزارش می‌دهد چگونه در بورس موفق شویم؟ Amoozeshe boors چگونه یک سهام دار بورسی موفق شویم؟ آموزش بورس تالار مجازی بورس ایران کارگزاری بانک ملی چگونه در بازار طلا سرمایه گذاری کنیم؟ آشنایی با نحوه سرمایه گذاری در بورس چگونه وارد بازار آتی سکه شویم آسا سرمایه – آموزش بورس تيترآنلاين چگونه پولدار شویم بدون سرمایه چگونه پولدار شویم در ایران چگونه وارد بازار بورس شويم؟ شویم چگونه ابراز علاقه کنیم چگونه از طریق اینترنت پولدار هر آنچه باید در مورد بازار بورس بدانیم سرمایه گذاری در بیمه عمر / حالا می‌توانید با خیال راحت بمیرید! یک پکیج آموزشی با همکاری موسسه TUV آلمان چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم؟ چه قانونی از سرمایه گذاران در بورس حمایت می کند؟ 10 قاعده برای معاملات موفق آموزش گام به گام بورس چگونه با پرورش زالو پولدار شویم؟ چگونه سهامدار بورس شویم؟ مقاله ای در مورد چگونه پولدار شدن در بورس و سرمایه گذاری در آن مشاوره بازاریابی و تجارت در سراسر کشور بازار بورس چطور کار می کند آشنایی با اصول سرمایه گذاری در بورس : کارگزاری آبان چطور وارد بورس شویم؟ – مجله شهر چطور وارد سایت سهام عدالت شویم چگونه سریع پولدار شویم اصول سرمايه گذاري بلند مدت روزنامه ایران راهنمای کامل سرمایه گذاری در بورس برای تازه واردان ~ فاپول سرمایه گذاری کوچک و پرسود جستجوهای مربوط به چگونه با سرمایه گذاری در بورس آشنا شویم

نظرات
نماد