سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

حقایقی در مورد کسب و کار اینترنتی وجود دارد که شاید تا الان خیلی از دوستان از آن ها بی خبر هستند. حقایقی که ممکن است به اشتباه در ذهن بسیاری از علاقه مندان به راه اندازی کسب و کار اینترنتی وجود داشته باشد.در این مقاله قصد دارم در مورد حقایقی که در کسب و کار اینترنتی وجود دارد صحبت کنم. اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارید این مقاله دقیقا به درد شما می خورد.

حقایقی در مورد کسب و کار اینترنتی

در ادامه این مقاله مواردی را عنوان می کنم که به اشتباه در ذهن بسیاری از دوستان قرار گرفته است. خیلی ها هم هستند که با این اشتباهات یا کسب و کار اینترنتی خود را اصلا راه اندازی نمی کنند یا اینکه راه اندازی می کنند ولی سریعا با شکست رهایش می کنند.

 

1.رسیدن به درآمد بالا در مدت زمان کوتاه

اولین موردی که همیشه از زبان بسیاری از دوستان شنیده ام این است که با کسب و کار اینترنتی میشه سریع پولدار شد. البته بر عکسش رو هم شنیده ام. این افراد با دیدن سایت های بزرگ فکر می کنند کسب و کار آن ها هم به سرعت می تواند به درآمد زائی میلیونی یا حتی میلیاردی برسد.

قافل از اینکه نمی داند در پشت پرده آن کسب و کار میلیاردی چه چیزهایی می گذرد. مثلا نمی داند چقدر وقت صرف کرده تا این اعتبار را کسب کرده است. یا اینکه چه مدت زمان روی اعتماد سازی کار کرده است. و یا اینکه چقدر و به چه مدتی روی برند سازی خود کار کرده است.

بدون آگاهی از این موارد فکر می کنند کسب و کار اینترنتی آن ها نیز قرار است سریعا به این موفقیت ها برسد. فکر می کنند با راه اندازی یک سایت می توانند سریع به درآمد زائی میلیونی برسند. در صورتی که هیچوقت این طور نبوده و نخواهد بود.

کسب و کارهای پولسازی که الان مشاهده می شوند سالها تلاش کرده اند تا به اینجا رسیده اند. هر کسی هم که بخواهد کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کند باید این طرز فکر را از ذهن خود پاک کند که سریعا به درآمد زائی می رسد.

توصیه من به دوستانی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارند این است که به هیچ عنوان در شروع کارتان به فکر درآمد زائی نباشید. پیشنهاد می کنم به فکر اعتماد سازی باشید. اگر بتوانید این کار را به خوبی انجام بدهید مطمئن باشید درآمد زایی هم خود به خود بوجود می آید. اگر طرز تفکرتان این است که امروز کسب و کارتان را در اینترنت آغاز کنید و ماه بعد به درآمد زائی می رسید پیشنهاد می کنم هیچ وقت دست به راه اندازی کسب و کار اینترنتی نزنید.

خیلی از کسب و کارهای آنلاین بوده اند که بعد از چندین سال تازه به اولین درآمد زائی های خود رسیده اند.

 

2.راه اندازی سایت هزینه بالا دارد

هیچ وقت با کسانی که این طرز فکر را داشته اند موافق نبوده ام. درست است که بعضی از سایت ها به صورت کاملا اختصاصی طراحی می شوند و هزینه های سنگینی هم برای آن ها پرداخته می شود ولی هیچوقت قرار نیست که همه این کار را انجام دهند.

اگر واقعا کسی قصد راه اندازی وب سایت خود را داشته باشد به هیچ وجه در ابتدا نیاز نیست هزینه های سنگین پرداخت کند. توسط سیستم مدیریت محتوای وردپرس شما قادر هستید هر طوری که دوست داشته باشید وب سایت خود را طراحی کنید.

محبوبیت این سایت ساز باعث شده است تا برنامه نویسان زیادی روی آن کار کنند و افزونه های زیادی را برای آن بنویسند و در اختیار ما قرار دهند. شما هم توسط همین افزونه ها می توانید هر چیزی که در ذهن خود دارید را روی سایت خود پیاده سازی کنید.

جدا از رایگان بودنش کار کردن با آن بسیار ساده است. کافی است همین حالا در گوگل آموزش وردپرس را سرچ کنید تا ببینید چه منابع فراوانی وجود دارد تا وردپرس را مثل آب خوردن یاد بگیرید. با این وجود دیگر چه نیازی به پرداخت هزینه های زیاد برای راه اندازی وب سایتتان است؟ خیلی از شرکت های معروف نیز از این سایت ساز رایگان در عین حال با امنیت دارند استفاده می کنند. چرا شما جزء یکی از آن ها نباشید؟

 

3.تبلیغات تنها راه موفقیت است

هیچوقت با تبلیغات مخالف نبوده ام و همیشه تبلیغات را سرعت بخشیدن در روند موفقیت در کسب و کار می دانستم. ولی با این وجود هیچ وقت به کسب و کار های اینترنتی نوپا توصیه نمی کنم که در ابتدا از تبلیغات استفاده کنند. کسب و کارهایی که سرمایه کمی دارند باید از روش های دیگر بازاریابی اینترنتی استفاده کنند و به سراغ تبلیغات شامل هزینه فعلا نروند.

خیلی از دوستان با این طرز تفکر که سایت های بزرگ و موفق ایرانی فقط از طریق تبلیغات توانسته اند به این جایگاه برسند هیچ وقت کسب و کار خود را شروع نمی کنند. چون پیش خود می گویند حتما نیاز به سرمایه زیاد است و ما هم که نداریم.

در صورتی که هیچ وقت این طور نبوده است. همانطور که اشاره کردم کسب و کارهای آنلاین موفقی که امروزه شاهد آن ها هستیم در ابتدا تبلیغات انبوهی انجام ندادند و با روش های اعتماد سازی و برندینگ توانسته اند به جایگاه فعلی خود برسند.

شما و هر کسی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد نیاز نیست فقط با این دید وارد عرصه کسب و کارهای آنلاین شود. اصلا این طور نیست! به عنوان مثال شما از طرق بهینه سازی سایت خود برای گوگل (سئو) می توانید افراد بسیاری را وارد سایت خود کنید. آن هم افرادی که خودشان بر حسب نیازشان سایت شما را انتخاب کرده اند. مگر بهتر از این هم روش تبلیغاتی وجود دارد؟

 

4.تا شکست نخورید به موفقیت نمی رسید

البته من خیلی این جمله را قبول دارم ولی نه در هر شرایطی! درست است که می گویند همه کسب و کارهای موفق چندین بار شکست خورده اند تا به اینجا رسیده اند ولی نمیشه این حرف رو قبول کرد. نمیشه گفت شما حتما باید در کسب و کار اینترنتی خود شکست بخورید تا به موفقیت برسید.

بعضی از دوستان هم که از شکست می ترسند هیچ وقت حاضر نمی شوند کسب و کار اینترنتی خود را با همان اندک سرمایه راه اندازی کنند. چون می ترسند همان اندک سرمایه هم از دستشان بپرد. ولی در صورتی که این دوستان سخت در اشتباه هستند.

به نظر من اگر همه کارها روی نظم و به دقت انجام شود. اگر همه چیز با برنامه ریزی انجام شود هیچ کسب و کاری شکست نمی خورد! به عنوان مثال شما اگر دارای تیمی باشید که به کار خودشان مسلط هستند و می دانند که دقیقا باید چه کار کنند چرا باید از شکست ترس داشته باشید؟ در این صورت ممکن است هیچ وقت شکست نخورید و همیشه موفق باشید.

اما با این وجود شکست همیشه پشت هر کسب و کاری کمین کرده است و باید همیشه مراقب باشید. در هر صورت اگر آگاهانه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید هیچوقت شکست نمی خورید. این را مطمئن باشید. البته خود من چندین بار در کسب و کارهای آنلاینم شکست خوردم و چوب کم تجربه بودنم را خوردم نه چیز دیگری.

 

صحبت پایانی

در این مقاله سعی کردم حقایقی در مورد کسب و کار اینترنتی را برایتان روشن کنم. امیدوارم توانسته باشم شما را با یکسری از حقایق اشتباه در کسب و کار اینترنتی آشنا کرده باشم. و به دوستانی که همیشه درگیر این تفکرات اشتباه بودند کمک کرده باشم تا هر چه زودتر کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنند.

در هر کسب و کاری باید تلاش کنید. این طور نباشد که چون در کسب و کار اینترنتی خیلی چیزها اتوماتیک انجام می شود پس دیگر نیازی نیست کاری انجام دهید. همیشه باید سعی کنید بهترین راه کارها را در کسب و کارتان به کار بگیرید تا به موفقیت برسید. تنها راه موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی تلاش و صبر است. اگر صبر داشته باشید و به همان میزان تلاش کنید مطمئن باشید ضرر نمی کنید. امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید.


تگ ها : حقایقی در مورد کسب و کار اینترنتی حقایقی در مورد موفقیت در کسب و کار اینترنتی (قسمت اول) حقایقی در مورد موفقیت در کسب و کار اینترنتی (قسمت دوم) کسب و کار اینترنتی و حقایق آن حقایق تکان دهنده کسب و کار اینترنتی حقایقی در مورد موفقیت در کسب و کار اینترنتی کسب و کار آنلاین مرکز آموزش کسب و کار اینترنتی مرکز آموزش کسب و کار اینترنتی استودیو طراحی ادشو ایده های کسب و کار اینترنتی حقایقی درباره تولید محتوا و بازاریابی اینترنتی حقایق جالب درباره کسب و کار خلاق amazon حقایقی در مورد ایران بایگانی نقشه راه کسب درآمد اینترنتی واقعیت های راه اندازی کسب و کار اینترنتی مدیریت کسب و کار در اینترنت! کارفرمای موفق در کسب و کار اینترنتی و 6 روش بسیار اصولی در رسیدن اکوفاین انواع مدل های کسب و کار اینترنتی موفق و پولساز دانلود کتاب 10 ترفند ایجاد کسب و کار اینترنتی موفق راهنمای جامع راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی آمار کسب و کار اینترنتی در کشور اطلاع از حقایق و آمارهایی در مورد اینستاگرام در سال 2017 بدترین ایده ها برای کسب درآمد از اینترنت و راه اندازی کسب و کار آنلاین رازهای بازاریابی قبل از تبلیغات چگونه از گوگل پلاس برای کسب و کارهای اینترنتی خود استفاده کنیم رقبای کسب و کار خود را بهتر بشناسید 5 حقیقت تلخ در مورد دنیای بازاریابی اینترنتی آموزش مجازی راه اندازی کسب و کار اینترنتی، کارآفرینی اینترنتی و حقایقی از خطرات سایبری برای کسب‌وکارها گزارش عصرانه چهارم اشتباه های مهلک کسب و کارهای اینترنتی 10 اشتباه در کسب و کار های اینترنتی ۴ نکته که برای شروع کسب و‌کار خودتان باید بدانید چگونه جوانان ایرانی به کسب و کار های اینترنتی با درآمد ماهیانه 50 میلیون 10 اشتباه در کسب و کار های اینترنتی فیلم حقایقی در مورد موفقیت در کسب و کار اینترنتی حقایق تکان دهنده درباره کسب و کار اینترنتی مجله اینترنتی برترین ها محتوا سایت یا همان پادشاه اینترنت 7 حقایق مورد NFC برچسب ها نمی دانم دنیای موفقیت [PPT]روش تحقيق تماشای ویدئو حقایقی در مورد کسب درآمد اینترنت حقایقی درباره ترس از سرمایه گذاری و راه های غلبه بر آن آنچه که یک کسب و کار معدن است همه چیز در مورد هدف کسب و کار از سنگ در هند جذب سرمایه‌گذار دراستان کرمانشاه مستلزم بهبود شرایط کسب وکار است کلینیک کسب و کار / پرسش و پاسخ درباره توسعه و رونق کسب‌ و کار کسب و کار اینترنتی را می توانم شروع کنم یا خیر؟ – teambusiness Category موفقیت در کسب وکار درآمد سایتهای ایرانی چقدر است؟ دانلود فایل ترجمه مقاله حقایق در مورد گسب – پیپر سیتی مقاله کسب Les 169 meilleures images du tableau بازاریابی اینترنتی sur افزایش بازدید سایت و کاهش رتبه الکسا کسب و کار در فلوریدا کسب و کار و موفقیت Archives دانلود ویدیوی حقایقی در مورد موفقیت در کسب و کار اینترنتی (فیلم) از حقایقی در مورد کسب درآمد از اینترنت انواع کسب و کار: از انواع کسب و کار اینترنتی تا پرتال جامع علوم انسانی

نظرات
نماد