سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

همه ما رقبای زیادی در کسب و کار اینترنتی مان داریم. همه ما هم دوست داریم خیلی زود از آن ها جلو بزنیم. هم در نتایج جست و جوی گوگل و هم در جذب ترافیک و مشتری. ولی نکته مهم اینجاست که خیلی از ما عجول هستیم و نسنجیده در مورد رقبامون نظر می دهیم. در این مقاله قصد دارم نگاهی به رقبا و اعتباری که آنها دارند داشته باشم و در مورد اینکه چرا آن ها انقدر موفق هستند و چرا ما به آن ها نمی رسیم و اینکه کی قرار است به آن ها برسیم صحبت کنم. پس از شما می خواهم در این مقاله هم تا انتها همراه من باشید.

چرا ما اینقدر از رقبای خود عقب هستیم؟

اول از همه بهتر است به رقیبامون به درستی نگاه کنیم. اول ببینیم از کی کارشان را شروع کرده اند؟ تعداد محتوایی که در سایتشان گذاشته اند چقدر است؟ صفحات ایندکس شده آن ها در گوگل چقدر است؟ در چه سایت هایی از آن ها صحبت می شود؟ محبوبیت در شبکه اجتماعی آن ها چقدر است؟ تمام این موارد را باید بررسی کنیم. با بررسی تمام این موارد می توانیم جواب سوالمان را بگیریم!

سایت هایی هستند که از هفت هشت سال پیش کارشان را شروع کرده اند. با کلی تلاش و زحمت و شاید هزینه کارشان را پیش برده اند. از پشت صحنه خیلی از سایت ها خبر نداریم! خیلی از سایت ها کلی نیرو استخدام کردند که فقط برایشان محتوا تولید کنند. مثل سایت زومیت و دیجیاتو! کلی هزینه تولید و توزیع محتوا می دهند. هزینه های سنگینی را برای تبلیغات و دیگر موارد می پردازند. البته منظورم بعضی از رقبا در بعضی از حوزه های کاری است.

با این حال باز هم دوستانی هستند که می گویند چرا ما به رقبامون نمی رسیم یا اینکه کی قرار است به این سایت ها برسیم. اصلا می رسیم؟ شاید اصلا قرار نباشه برسیم پس چرا داریم باهاشون رقابت می کنیم؟ در این مورد در ادامه بیشتر توضیح می دهم.

 

رقبای ما چگونه این اعتبار را کسب کرده اند؟

عوامل زیادی در رابطه با کسب اعتبار در اینترنت هم از نظر گوگل و هم از نظر مردم وجود دارد. البته اعتباری که ازش صحبت می شود بهتر است نزد گوگل باشد. چون با کسب اعتبار نزد گوگل کار تمام است. البته از این هم نگذریم که کسب اعتبار در اینترنت به واسطه خیلی از فعالیت های ما صورت می گیرد. یکی از راه های دریافت اعتبار این است که در سایت های دیگر از ما صحبت شود. سایت هایی که از نظر گوگل معتبر هستند! منظور همان قضیه بک لینک های با کیفیت است.

هر چیزی که ما نیاز داریم تا نزد گوگل اعتبار کسب کنیم به قدرت سایت یا دامین آتوریتی ختم می شود. که قدرت سایت هم رابطه مستقیم با سئوی سایت دارد.

این همان چیزی است که باعث شده هر عبارتی که مربوط به حوزه کاری خودمان است را در گوگل سرچ می کنیم رقبایمان را می بینیم. خیلی از سایت ها را می بینیم هر عبارت و کلمه ای که سرچ می کنیم در صفحه اول گوگل هستند. واقعا دلیل این چیست؟ دلیل اصلی به اعتبار سایت مربوط می شود.

آیا رقبای شما این اعتبار را یک شبه بدست آورند؟ یک ماهه یا یک ساله؟ باید بدانید که شاید چندین سال طول بکشد تا اعتبار لازم را در بین رقبای خود بدست آورید. با افرادی که می گویند با کسب و کار اینترنتی امکان درآمد زائی در کوتاه ترین زمان ممکن امکان پذیر است هیچ وقت موافق نبوده ام.

 

با دیدن رقبای خود هرگز نا امید نشوید

خیلی از دوستان هم با دیدن رقباشون نا امید می شوند و دست از کار بر می دارند. درست است که رقبای شما خیلی قوی و با اعتبار هستند ولی این دلیل بر این نمی شود که دست از کار بردارید و فکر کنید رقابت با آن ها غیر ممکن است.

پیشنهاد من این است که فعلا به رقبای خود کاری نداشته باشید و فقط در کار خود تلاش کنید. البته این به این معنی نیست که بررسی رقباتون رو متوقف کنید! بلکه همیشه حواستان باید به آن ها باشد. در بسیاری از این بررسی ها می توانید چیزهایی زیادی از آن ها یاد بگیرید و در بسیاری از مواقع رقبای شما می توانند موفقیت شما را رقم بزنند.

زمانی که من وب سایت همیار وب را راه اندازی کردم رقبای من هر کدام کمتر 3 سال سابقه نداشتند و همه آن ها در این مدت از اعتبار خوبی بر خوردار شده بودند. ولی من توانستم به اکثر آن ها برسم. همین حالا وب سایت همیار وب در بسیاری از کلمات و عبارات کلیدی مربوط به حوزه کاری خود صفحه اول است. البته این فقط به معنی موفقیت نیست! بلکه موارد دیگری مثل جذب مشتری و وفادار سازی آن ها نیز شرط است.

 

ما چگونه می توانیم به رقبای خود برسیم؟

بهترین کاری که از ما بر می آید این است که صبور باشیم. اما این به منزله این نیست که دست روی دست بگذاریم و فقط صبر کنیم. بلکه باید تلاش کنیم تا اعتبار لازم را کسب کنیم. همانطور که گفتم خیلی از موارد در کسب اعتبار موثر است. مثلا محبوبیت در وب و در شبکه های اجتماعی.

برای شروع باید سایت خود را برای گوگل بهینه کنید. منظور همان سئو است. همه چیز در سئو نهفته است. تمام فاکتورها برای اینکه شما اعتبار و محبوبیت بالایی کسب کنید به سئو ختم می شود.

زمانی که شما بک لینک های با کیفیت محتوایی خوب برای سایت خود بسازید، زمانی که در شبکه های اجتماعی به خوبی فعالیت کنید، زمانی که محتوای با کیفیت و ارزشمند تولید کنید، زمانی که تقویم محتوایی داشته باشید و برای انتشار محتوای خود زمان بندی داشته باشید و خیلی از موارد دیگر که به سئو ختم می شود را رعایت کنید می توانید روز به روز قدرت سایت خود را بالا ببرید. و این یعنی کسب اعتبار نزد گوگل.

زمانی که نزد گوگل اعتبار کسب کنید رفته رفته ترافیک هدفمند یعنی همان افرادی که دنبال کسب و کار شما هستند وارد سایت شما می شوند. این دقیقا همان برند سازی و اعتماد سازی برای کاربران است. در این صورت است که شما تازه وارد رقابت اصلی بین رقباتون می شوید.

فکر می کنم تا الان متوجه شده باشید که رقباتون چه طور به این جایگاه رسیده اند. چه طور در هر شرایطی اول هستند. چه کار کرده اند که همه قبولشان دارند!

 

اگر به رقبای خود نرسیم تکلیف چیست؟

رسیدن به سایتی مثل دیجی کالا شوخی نیست! همه ما می دانیم دیجی کالا بهترین فروشگاه اینترنتی ایران است! ولی قرار نیست که شما حتما به سر سخت ترین رقیب خود برسید. شما می توانید کاربران خود را داشته باشید و رقیب شما نیز کاربران خودش را دارد. تخفیفان و نت برگ دو سایت معروف و بزرگ هستند. اما با این حال هر کدام کاربران خودشان را دارند. البته خیلی ها در هر دو عضو هستند ولی هر کدام آفر بهتری بدهند انتخاب می شوند. هر کس بهتر بود بیشتر انتخاب می شود. این قانون کسب و کار است.

شما نیز باید مزیت رقابتی داشته باشید. باید نقص های رقبای خود را شناسایی کنید و آن ها را در خود تقویت کنید. مطمئن باشید با این کار کاربران بیشتری به سمت شما می آیند. خیلی به فکر گرفتن رقبای قدرتمند خود نباشید و کار خود را کنید.

 

جمع بندی و سخن آخر

اگر کسب و کار اینترنتی خود را تازه آغاز کردید هرگز نا امید نشوید. مطمئن باشید شما نیز می توانید به رقبای خود برسید به شرط اینکه سعی و تلاش کنید و از همه مهم تر دندان رو جگر بگذارید و صبر داشته باشید. عقلانی نیست که به رقبایی که چندین سال پیش تر از شما کارشان را آغاز کرده اند به سرعت برسید. پس به همین خاطر باید تلاش کنید و صبور باشید. امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید.


تگ ها : برای رسیدن به رقباتون در کسب و کار اینترنتی لطفا صبور باشید کسب و کار اینترنتی Images for ‫برای رسیدن به رقباتون در کسب و کار اینترنتی لطفا صبور باشید‬‎ همیار وب (hamyarewebco) sur Pinterest چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟ همیار وب (hamyarewebco) en Pinterest 10 ایده ناب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی ایده هایی کم هزینه برای راه اندازی کسب وکار اینترنتی 5 ایده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز با مدل های کسب و کار اینترنتی بیشتر آشنا شوید همیار وب (hamyarewebco) on Pinterest 2 ایده جدید برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی همیار وب یک روش تضمینی برای کسب درآمد در خانه ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه باید انجام شود؟ شکست در کسب و کارهای اینترنتی تجارت الکترونیک 「بازاریابی اینترنتی」のおすすめ画像 172 件 StumbleUpon همیار وب (hamyarewebco) auf Pinterest چگونه مدت زمان ماندن کاربران در سایت را طولانی تر کنیم؟ 170 best بازاریابی اینترنتی images on Pinterest آموزش ثبت مکان در گوگل مپ برای بازاریابی شبکه های اجتماعی باید از کجا شروع کنیم؟ (آموزش کسب تلگرام باز #از نقش اینستاگرام در درامد زاییی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 4 راهکار کلیدی شناخت استعداد کودک Images tagged with #کنکور مرتضی سمامی، نویسنده در آسایاد کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج [بایگانی] معرفی منابع کنکور کارشناسی ارشد شیمی – دپارتمان تخصصی شیمی پاسخ به سؤالات متداول داوطلبان تکمیل ظرفیت ارشد آزاد بهمن ۹۵ کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق 95 آتوریتی #mba Tag : #Mba هادی:باعث و بانیان این اتفاق را به خدا واگذار می کنم+عکس نحوه رفع خطای سرور داخلی در وردپرس پی اچ دی تست ، سایت تخصصی آزمون دکتری ؛ اخبار آزمون دکتری Images about #بیزینس نطرات داوطلبان کنکور دکتری دانشگاه آزاد درباره مصاحبه ها طراحی سایت دارکوب بهبود کسب و کار اینترنتی خرید و فروش کتابهای دست دومبلوگل Images about #mba انتخاب رشته و دانشگاه on Instagram انتخاب رشته دانشگاه مشاوره on Instagram زمان مناسب برای فرستادن ایمیل و رزومه به چه كاری كنم تاباكمترين زمان به فالوربيشتربرای درامد برسم؟ کار کسب کارتان را در 8 گام شروع کنید بخش اول انتظار هم نداشته باشید که باهاتون درست رفتار کنن

نظرات
نماد