سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

همانطور که می دانید شبکه اجتماعی لینکدین با دیگر شبکه های اجتماعی کاملا متفاوت است. این شبکه اجتماعی مخصوص مدیران کسب و کارها و در واقع مکانی برای فعالیت افراد متخصص است. پس فکر نکنید شبکه اجتماعی لینکدین جای تفریح و گذراندن وقت است. تو این چند سال هم فعالیت ایرانی ها در این شبکه اجتماعی تخصصی خیلی بیشتر از قبل شده است. خود من چندین سال است که در این شبکه اجتماعی عضو هستم ولی متاسفانه فعالیتی نمی کردم تا اینکه فهمیدم این شبکه اجتماعی می تواند در جهت رشد کسب و کارم به من کمک کند.شاید باورتان نشود ولی من توی این شبکه اجتماعی به واسطه فعالیتم در مدت زمان کوتاهی توانستم دوستان زیادی را پیدا کنم که حوزه کاری آن ها با حوزه کاری من مشترک است. در این مقاله هم قصد دارم راجع به فعالیت در این شبکه اجتماعی تخصصی صحبت کنم و اینکه واقعا چگونه باید در شبکه اجتماعی لینکدین فعالیت کنیم؟ برای درک بیشتر لینکدین و فهمیدن جواب این سوال همراه من باشید.

چگونه باید در شبکه اجتماعی لینکدین فعالیت کنیم؟

همانطور که در بالا اشاره کردم فعالیت ایرانی ها در این شبکه اجتماعی خیلی بیشتر از قبل شده است. ولی متاسفانه خیلی از افراد هستند که نمی توانند به درستی از این شبکه اجتماعی تخصصی و حرفه ای استفاده کنند. به عنوان مثال دوستانی هستند که در مدت زمان کوتاهی چندین پست را پشت سر هم به اشتراک می گذارندکه این اصلا کار درستی نیست! چه در این شبکه اجتماعی و چه در دیگر شبکه های اجتماعی، اشتراک پست های پشت سر هم  برای کاربران چندان خوشایند نیست. اشتراک پست ها بدون برنامه ریزی و استراتژی می تواند به شما و کسب و کارتان لطمه وارد کند و باعث تنفر دنبال کنندگانتان شود.

از مواردی که درباره لینکدین به آن ها اشاره کردم باید فهمیده باشید که این شبکه اجتماعی خیلی خاص و متفاوت است. بنابراین رفتار شما هم باید در این شبکه اجتماعی کاملا متفاوت با رفتار تان در شبکه های اجتماعی دیگر باشد. حتما این را می دانید که برای رفتن به هر مکانی باید لباس خاص خودش را بپوشید؟ پس این را بدانید برای فعالیت در لینکدین هم باید رفتار خاص خود را داشته باشید.

 

اولین قدم : تکمیل مشخصات پروفایل

اولین کاری که بعد از عضویت در لینکدین باید انجام دهید این است که روی دکمه Edit Profile کلیک کنید و مشخصات خود را تکمیل کنید. در تکمیل مشخصات خود در لینکدین خیلی باید دقت کنید. ابتدا یک عکسی که مناسب برای لینکدینتان است را برای عکس پروفایل خود آپلود کنید. سعی کنید عکسی که برای پروفایل خود انتخاب می کنید رسمی باشد. به خاطر اینکه عکس شما در این شبکه اجتماعی نشان دهنده شخصیت شماست.

در مرحله بعد باید مشخصات خود را تکمیل کنید. در قسمت Headline سعی کنید به طور مختصر درباره فعالیت خود بنویسید. اگر بخواهم واضح بگویم باید بنویسید که کلا چه کاره هستید؟ مثلا مدیر عامل یک شرکت یا اینکه مدیر داخلی فلان شرکت یا اینکه مدیر فروش داخلی در شرکت فلان. البته یادتان باشد که حتما انگلیسی بنویسید.

در قسمت Current Position باید موقعیت فعلی خود را بنویسید. نه اینکه الان کجا زندگی می کنید! بلکه باید بنویسید هم اکنون در کجا فعالیت می کنید. مثلا می توانید اسم برند یا شرکتی که در آن فعالیت می کنید را بنویسید. قسمت Education کاملا مشخص است باید محل تحصیل خود را بنویسید. در قسمت Industry باید حوزه کاری خود را مشخص کنید. در قسمت Summary باید شرح حالتان را به صورت مختصر بنویسید. در قسمت مدیا هم عکس یا فیلم و یا هر لینکی که دوست داشته باشید را می توانید اضافه کنید. مثلا می توانید پروژه ها و نمونه کارهای خود را در این قسمت اضافه کنید. این از تکمیل قسمت اول مشخصات خود در لینکدین بود.

قسمت بعدی که Experience است مربوط به تجربیات شما می شود. در این قسمت باید تجربیات قبلی خود را که در هر زمینه ای بود را اضافه کنید. با کلیک روی علامت به علاوه صفحه ای باز می شود که می توانید مشخصات تجربیات قبلی خود را اضافه کنید. در این قسمت می توانید تاریخ شروع و پایان، نام فعالیت و مکان فعالیت یا تجربه قبلی خود را بنویسید. مثلا اگر 4 سال پیش در شرکتی تجربه کار داشتید را در این قسمت بنویسید.

قسمت بعدی که Featured Skills & Endorsements است مربوط به مهارت ها و در واقع امضای شما می شود. در این قسمت می توانید مهارت های خود را انتخاب کنید. مثلا Marketing, SEO, Web Design را می توانید انتخاب کنید. در اصل شما با تکمیل این قسمت حوزه فعالیت خود را به دیگران معرفی می کنید و تخصص خود را در حوزه های مختلف مشخص می کنید.

در قسمت آخر هم که Interests است پیج کسب و کارهایی که شما دنبالشان می کنید نمایش داده می شود.

 

نکات کلیدی و مهم در اشتراک پست در لینکدین

نکته اول : همانطور که قبلا اشاره کردم در اشتراک پست در شبکه های اجتماعی نباید افراط کنید. سعی کنید در روز 2 الی 3 پست و آن هم در بازه های زمانی مشخص در لینکدین به اشتراک بگذارید. متاسفانه افرادی هستند که مثلا در 10 دقیقه چندین پست را پشت سر هم به اشتراک می گذارند که کار اشتباهی است و باعث آزار مخاطبان می شود.

نکته دوم : پست هایی که در لینکدین می خواهید به اشتراک بگذارید باید کوتاه مختصر و مفید باشد. متاسفانه برخی از افراد هستند که پست های طولانی و خسته کننده در لینکدین به اشتراک می گذارند. اشتراک پست های کوتاه در شبکه های اجتماعی با بازخود خوبی همراه است و مورد پسند خیلی از کاربران قرار می گیرد.

نکته سوم : هدف خود از اشتراک پست در لینکدین چه هست؟ آیا فقط می خواهید به گوگل بفهمانید که شما هم در لینکدین فعال هستید؟ اگر اینگونه است به شما پیشنهاد می کنم دست از فعالیت در لینکدین بر دارید. شما باید مشخص کنید برای کی و برای چه منظوری در لینکدین پستی را به اشتراک می گذارید. باید با مخاطبان خود آشنا باشید. آیا مطالب شما نیاز مخاطبانتان را رفع می کند؟ پس خواهش می کنم در لینکدین استراتژی تولید محتوا داشته باشید.

 

واقعا آنالیز محتوا در شبکه های اجتماعی نیاز به گفتن ندارد! ولی باز هم تاکید می کنم آنالیز محتوا می تواند به شما در انتشار پست های بعدی تان کمک بسیاری کند. دانستن میزان دیده شدن محتوا، تعداد لایک و کامنت مسلما میزان رضایت مندی کاربران را از محتوای شما نشان می دهد. اگر سلیقه کاربرانتان را بدانید قطعا می دانید که پست های بعدی خود را باید برای چه کسانی تولید و به اشتراک بگذارید.

سعی کنید حتما از عکس در پست های خود استفاده کنید. عکسی جذاب و مرتبط با موضوعی که نوشته اید.

در انتهای متن نوشته خود باید کاربران را ترغیب کنید که از سایتتان دیدن کنند. ولی سعی کنید این کار خیلی هم تکراری و آزار دهنده نباشد. مثلا به جای اینکه همیشه کاربرانتان را به دیدن سایت خود دعوت کنید می توانید آن ها را به عضویت در خبرنامه یا دیدن دیگر مقالاتتان ترغیب کنید. اصل مطلب این است که از کاربر بخواهید همراه شما باشد.

 

نوشتن مقاله در لینکدین

یکی از بهترین ویژگی های این شبکه اجتماعی این است که شما می توانید مقالات خود را در لینکدین منتشر کنید. دیگر نیازی به محتوای کوتاه نیست! بلکه از این طریق می توانید محتوای طولانی خود را منتشر کنید. انتشار مقالات در شبکه های اجتماعی مزیت های زیادی را دارد. اول اینکه مقالات شما توسط افراد بیشتر و جدیدی دیده می شود و دوم اینکه با انتشار مقالات خود در لینکدین می توانید بیشتر نظر گوگل را جلب خود کنید. انتشار مقالات خود در شبکه های اجتماعی علاوه بر بیشتر دیده شدن، اعتبار بیشتر هم نصیب شما می کند. با انتشار مقالاتتان در شبکه های اجتماعی خود می توانید قاطعانه بگویید مالک اصلی آن مقاله شما هستید.

 

امکانات منحصر به فرد شبکه اجتماعی لینکدین

توسط لینکدین می توانید افراد را توسط مشاغلی که در آن فعالیت می کنند را پیدا کنید. شما می توانید نتایج جست و جوی انجام شده را در لینکدین ذخیره کنید و از روزهای آینده ادامه جست و جوی خود را انجام دهید.  لینکدین این اجازه را به شما می دهد تا مشاغل را بر اساس معیار، نوع کسب و کار، مکان، شرکت، کلمات کلیدی و دیگر موارد پیدا کند. و مشاغلی که از لحاظ معیار رزومه کاریتان به شما نزدیک هستند را به شما پیشنهاد می دهد.

توسط لینکدین می توانید پست های خود را با اشخاص خاص به اشتراک بگذارید. مثلا لیستی از افرادی که در زمینه ایمیل مارکتینگ فعالیت می کنند را انتخاب می کنید و پست خود را فقط برای آن ها به اشتراک می گذارید.

 

سخن آخر این است که سعی کنید حتما برای تکمیل مشخصات خود بیشتر وقت بگذارید. خصوصا انتخاب مهارت های خود خیلی مهم است سعی کنید این انتخاب ها را به درستی انجام دهید. هرچند تضمین نمی شود که به واسطه ارتباطاتی که از طریق مهارت های شما ایجاد می شود بتوانید افراد مورد نظرتان را پیدا کنید. ولی خب بهتر از هیچی است.

مورد بعدی که خیلی روش تاکید دارم فعالیت شما در لینکدین است. سعی کنید هر پستی که در سایت خود منتشر می کنید را در لینکدین خود فورا به اشتراک بگذارید. همچنین خیلی خوب است که هر هفته یک مقاله در لینکدین خود منتشر کنید. آنالیز بازدید از محتواهاتون رو هم فراموش نکنید. امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید. و امیدوارم از لینکدین بتوانید به درستی استفاده کنید.


تگ ها : چگونه باید در شبکه اجتماعی لینکدین فعالیت کنیم؟ چگونه از شبکه اجتماعی لینکدین بهترین استفاده را داشته باشیم؟ چطور با لینکدین کسب و کارمان را پروبال بدهیم: ۱۴ استراتژی برای لینکدین چیست و چطور از آن به درستی استفاده کنیم چگونه در لینکدین پروفایل یا صفحه تجاری حرفه‌ای داشته باشیم چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟ روش کار با شبکه اجتماعی "linked in" را یاد بگیرید + آموزش چگونه در شبکه اجتماعی لینکدین 'linkedin' فعالیت کنیم؟ چگونه در 5 گام یک پروفایل حرفه‌ای Linked in برای شرکتم درست کنم لینکدین (LinkedIn) چیست؟ بازاریابی لینکدین شبکه اجتماعی کسب و کار تولید محتوا چگونه شرکت خود را در شبکه LinkedIn معرفی کنیم ؟ 7 شبکه ی اجتماعی برای فعالیت تجاری چگونه در شبکه های اجتماعی بازاریابی کنیم؟ چگونه در شبکه‌های اجتماعی مشتری واقعی جذب کنیم؟ لینکدین چیست و چگونه با لینکدین کار کنیم؟ آموزش حرفه ای لینکدین و مستر سوشیال شبکه های اجتماعی ساختاری برای درآمدزایی اینترنتی چگونه استفاده مناسب از لینکدین Linkedin می تواند کسب و کار شما را چطور در لینکد‌‌ین یک پروفایل حرفه‌ای داشته باشیم؟ تعریف شبکه های اجتماعی چیست؟ (شبکه اجتماعی) چگونه با استفاده از شبکه های اجتماعی سایت خود را سئو کنیم؟ چگونه یک صفحه شبکه اجتماعی پرطرفدار در سال 2017 ایجاد کنیم آموزش تصویری نحوه حذف اکانت لینکدین (LinkedIn) آموزش تصویری ثبت نام در شبکه اجتماعی LinkedIn چگونه می توان راهکارهایی برای افزایش بازدید پروفایل لینکدین ارائه داد لینکدین چیست و چطور از لینکدین استفاده کنیم؟ همیار وب (hamyarewebco) en Pinterest آموزش لینکداین (linkedin) چگونه در اینترنت تبلیغ کنیم ؟ — ای‌نتورک چگونه از شبکه های اجتماعی برای رشد کسب و کارمان استفاده کنیم؟؟؟ لینکدین شبکه های اجتماعی خارجی که باید در آنها فعالیت کنید – تبلیغات شبکه چطور از لینکدین برای جذب مشتریان استفاده کنم؟ اهمیت شبکه های اجتماعی در سئو لینکدین چیست؟ 7 دلیل که حرفه ای ها باید در لینکدین باشند چه مدت زمان باید جهت فعالیت در شبکه های اجتماعی بگذارم؟ بازاریابی شبکه های اجتماعی نکات امنیتی شبکه های اجتماعی اسرار اتصال به LinkedIn چگونه از شبکه اجتماعی لینکد این (Linkedin) استفاده کنیم؟ دانلود رایگان کتاب آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی شبکه های اجتماعی مان را چگونه انتخاب و مدیریت کنیم ؟ لطفا از شبکه های اجتماعی درست استفاده کنیم چگونه باید در شبکه اجتماعی لینکدین فعالیت کنیم بهترین شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی کسب‌وکار چگونه یک صفحه شبکه اجتماعی پرطرفدار در سال 2017 ایجاد کنیم؟ رشد بازاریابی B2B از طریق مارکتینگ شبکه های اجتماعی LinkedIn چیست؟چرا دعوتنامه میفرستد؟ضروریست عضو شویم؟ زینب توفکچی : اینترنت و تغییرات اجتماعی، دسترسی راحت، دستیابی چگونه در لینکدین پروفایل حرفه ای بسازیم و از طریق آن بازاریابی کنیم ؟ شبکه های اجتماعی و چگونگی عضویت و فعالیت در آن ها چگونه محصول و خدمات خود را در شبکه های اجتماعی معرفی کنیم چگونه از شبکه اجتماعی لینکدین استفاده کنیم چگونه پروفایل لینکدین خودتان را برای ارتقا کسب و کارتان بهینه کنید؟ 8 نکته برای فعالیت بهینه در سایت لینکداین آوازه همیار وب (hamyarewebco) sur Pinterest استراتژی برندسازی در شبکه های اجتماعی قواعد لینکدین : ۲۰ باید و نباید لینکدین و ظرفیت های شگفت انگیز آن برای بازاریابان چگونه از توییتر (Twitter) استفاده کنیم؟ چگونه یک برنامه بازاریابی رسانه اجتماعی خلق کنیم؟ چگونه به شیوه‌ی موثر از لینکدین بهره بگیریم؟ بهترین استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین گام های استفاده از LinkedIn در یادگیری اجتماعی (3) بدست آوردن لایک بیشتر در شبکه اجتماعی اینستاگرام Instagram لینکدین چیست و چرا باید از آن برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنیم؟ شبکه های اجتماعی Searches related to چگونه باید در شبکه اجتماعی لینکدین فعالیت کنیم؟

نظرات
نماد