سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

بازاریابی اینترنتی را به ایمیل مارکتینگ ترجیح داده اند. هنگامی هم که از آن ها در این مورد سوال پرسیده می شود سریعا می گویند دیگر روش ها نسبت به ایمیل مارکتینگ خیلی بهتر جواب می دهند!من در این مقاله قصد دارم به شما ثابت کنم که هنوز هم ایمیل مارکتینگ بهترین ابزار در بازاریابی اینترنتی است. شما را قانع می کنم تا ایمیل مارکتینگ را هیچ وقت دست کم نگیرید. پس برای آشنایی بیشتر با این ابزار خوب در بازاریابی اینترنتی در این مقاله همراه من باشید.

به کسب و کارهای اینترنتی بزرگ نگاهی بیاندازید

برای درک بهتر این مسئله کافی است به کسب و کارهای اینترنتی بزرگی که در حال حاضر در ایران فعالیت می کنند نگاهی بیاندازید. دیجی کالا، بامیلو، تخفیفان و دیگر سایت ها چرا هنوز سعی دارند از طریق ایمیل پیشنهاد های ویژه خود را به کاربرانشان ارسال کنند؟

مگر دیجی کالا را کسی نمی شناسد؟ این همه تبلیغات انبوه در اینترنت و همچنین تبلیغات سنتی می کند. پس دیگر چه نیازی است به ارسال ایمیل های تبلیغاتی هفتگی؟

تخفیفان و نت برگ جزء دو سایت بزرگی هستند که در زمینه تخفیف گروهی کار می کنند. همه مردم هم این دو سایت را به خوبی می شناسند و کاربران زیادی هم دارند. مسلما این دو سایت کاربران دائمی زیادی دارند و هر روز یا هر چند روز یک بار به این دو سایت سر می زنند تا از جدیدترین تخفیف ها اطلاع پیدا کنند.

پس با این اوصاف چه لزومی دارد که از طریق ارسال ایمیل های تبلیغاتی هفتگی به کاربرانشان اطلاع رسانی کنند؟ با این همه معروفیت و محبوبیت چرا از ایمیل مارکتینگ استفاده می کنند؟

یا مثلا سایت چطور که یک مجله اینترنتی است چرا هر هفته باید ایمیل های اطلاع رسانی برای کاربرانش ارسال کند تا از انتشار مقاله های جدیدش در سایت، کاربرانش را آگاه سازد؟

اگر همه ی این ها را کنار هم بگذارید می بینیم که هیچ کسب و کار اینترنتی موفقی نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا بدون ایمیل مارکتینگ موفق نخواهد بود. این یک واقعیتی است که متاسفانه خیلی ها قصد پذیرفتنش را ندارند.

این افراد همان هایی هستند که هر کلیک در تبلیغات گوگل را که به اندازه 1 دلار است را به تبلیغات ایمیلی ترجیح می دهند! البته این یک مثال بود، هر کلیک در تبلیغات گوگل حتی به 8 دلار هم می رسد.

 

چرا هنوز ایمیل مارکتینگ بهترین ابزار در بازاریابی اینترنتی است؟

با وجود بسیاری از روش های تبلیغات و بازاریابی اینترنتی باز هم استفاده از ایمیل مارکتینگ برای هر کسب و کار اینترنتی ضروری است. در واقع هیچ کسب و کار اینترنتی موفقی دیده نشده است که بدون به کار گیری این ابزار توانسته باشد به موفقیت برسد.

در ادامه قصد دارم ویژگی های منحصر به فرد ایمیل مارکتینگ را عنوان کنم تا متوجه آن شوید که هنوز هم می شود از آن به عنوان بهترین ابزار در بازاریابی اینترنتی استفاده کرد.

 

ویژگی های منحصر به فرد ایمیل مارکتینگ

 

1.ارزان است

شما اگر هر میزان سرمایه ای که داشته باشید می توانید از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید. اگر شما کسب و کار نوپایی دارید که با سرمایه اندکی کار خودش را شروع کرده است می توانید از تبلیغات کلیکی استفاده کنید؟ مسلما در ابتدا از پس هزینه های سنگین تبلیغات کلیکی بر نخواهید آمد.

ولی با ایمیل مارکتینگ می توانید در ابتدا به صورت کاملا رایگان کار خود را شروع کنید. سرویس های ایمیل مارکتینگی وجود دارند که از طریق آن ها می توانید تا مدت ها ایمیل های تبلیغاتی خود را به صورت رایگان ارسال کنید.

بازاریابی از طریق ایمیل بسیار ارزان و مقرون به صرفه نسبت به دیگر روش ها است.

 

2.بازگشت سرمایه بالا

صرف نظر از ارزان بودن یا رایگان بودن آن در ابتدا، این روش نسبت به دیگر روش های بازاریابی اینترنتی بازگشت سرمایه بالاتری دارد. شما زمانی که تبلیغات کلیکی انجام می دهید ممکن نیست که اشخاصی از روی کنجکاوی بر روی بنر شما کلیک نکنند! همین باعث می شود سرمایه ای که کرده اید هدر برود. چون تبدیلی صورت نگرفته است و فرد مورد نظر فقط برای اینکه بداند پشت آن بنر چه خبر است روی آن کلیک کرده است.

 

ولی در ایمیل مارکتینگ این گونه نیست! اولا برای هر ایمیل به صورت مجزا وجهی پرداخت نمی کنید و پرداختی شما برای گروهی از ایمیل ها است. (مثلا پرداخت برای ارسال ایمیل های نا محدود به یک لیست 5000 تایی). ثانیا ایمیل های ارسالی شما کاملا هدفمند بوده و به همین خاطر نرخ تبدیل بیشتری نصیب شما می شود.

 

3.همه چیز اتوماتیک انجام می شود

توسط ایمیل مارکتینگ می توانید تمام مراحل را برای درآمد زائی خودتان کاملا اتوماتیک کنید. یکی از ویژگی هایی که ایمیل مارکتینگ را نسبت به دیگر روش های بازاریابی اینترنتی منحصر به فرد کرده است همین است.

با ایمیل مارکتینگ می توانید پروسه ارسال پیشنهاد های ویژه ای که قصد دارید به کاربرانتان بدهید را به صورت اتوماتیک انجام دهید. فقط کافی است یک بار وقت بگذارید و تمام مراحل را برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری آماده کنید. از آن به بعد زمانی که هر کاربر ایمیلش را در اختیار شما گذاشت به صورت اتوماتیک وارد قیف فروش شما می شود. و شما کافی است بنشینید و به تبدیل کاربران به مشتری هایتان نگاه کنید و لذت ببرید.

 

4.بهترین ابزار برای رابطه سازی است

هرچه قدر وب سایت زیبا و پر محتوایی داشته باشید آدرس وب سایت شما هرگز در ذهن مخاطب ذخیره نمی شود. اگر هم بر عکس این باشد باز هم یادشان نمی ماند برای چه به وب سایت شما آمده بودند که دوباره به آن باز گردند. این دقیقا به خاطر کم حوصلگی و مشغله زیاد کاربران اینترنتی است.

ولی زمانی که ایمیل فرد مورد نظر را داشته باشید هر زمانی که دوست داشته باشید می توانید به بازدید مجدد از سایتتان دعوتش کنید. ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین ابزارها برای ساخت رابطه صمیمانه بین کاربرانتان است.

هنگامی که ایمیل خوشامدگویی برای هر کاربر عضو شده در سایت خود ارسال می کنید واقعا نمی توانید به خوبی درک کنید که چه حس خوبی به آن کاربر القا کرده اید.

 

توسط ارسال ایمیل های هدفمند هفتگی می توانید رابطه سازی کنید و کاربران وفاداری داشته باشید. هر محتوایی که در سایت خود منتشر می کنید می تواند برای کاربرانتان سودمند باشد. با همین روش می توانید کاربرانتان را به محتوایی که ارائه می کنید تشنه کنید. در این صورت کاربرانتان همیشه منتظر ایمیل هایی هستند که از جانب شما دریافت کنند.

 

5.استفاده از آن راحت است

سرویس های ایمیل مارکتینگی که امروزه به عنوان بهترین سایت هایی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند این امکان را برای شما فراهم کرده اند که همه چیز به آسانی انجام شود. از ساخت لیست ایمیل تا ساخت کمپین و ارسال آن. همه چیز کاملا ساده و در عین حال حرفه ای است.

با سیستم میلرلایت می توانید لیست های خود را به سادگی ایجاد کنید. فرم های دریافت اطلاعات تماس کاربرانتان را به زیبایی طراحی کنید و در نهایت با المان های آماده ای که در اختیار شما قرار می دهد می توانید ایمیل های خود را به هر شکلی که دوست داشته باشید طراحی کنید.

سیستم های ایمیل مارکتینگ تحت وب ویژگی های بسیار زیادی دارند که اگر بخواهم هر کدام را عنوان کنم و آن ها را توضیح دهم کمی زمان بر است. ترجیح می دهم در مقاله دیگری در این مورد به صورت مفصل صحبت کنم.

 

جمع بندی و سخن آخر

اگر قصد دارید کسب و کارتان را به کسب و کاری موفق در ایران تبدیل کنید باید از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید. آن هم استفاده اصولی! فکر نکنید چون تلگرام و اینستاگرام آمده است پس با این وجود دیگر کسی به سراغ ایمیلش نمی رود. این طرز تفکر اصلا صحیح نیست. هیچ ابزار و شبکه های اجتماعی دیگری جایگزین ایمیل مارکتینگ نخواهند شد.


تگ ها : چرا هنوز ایمیل مارکتینگ بهترین ابزار در بازاریابی اینترنتی است چرا هنوز ایمیل مارکتینگ بهترین ابزار در بازاریابی اینترنتی است؟ ۷ دلیل تاثیر ایمیل مارکتینگ در رشد مشاغل و کسب و کارهای اینترنتی چرا می گویند ایمیل مارکتینگ در ایران منسوخ شده است؟ ایمیل مارکتینگ ؛ابزاری جذاب بازاریابی اینترنتی به نظر شما چرا ایمیل مارکتینگ بهترین ابزار بازاریابی برای کسب و آیا ایمیل مارکتینگ در ایران منسوخ شده است؟ بازاریابی اینترنتی، ایمیل مارکتینگ ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی چیست؟ ایمیل مارکتینگ، ارسال ایمیل تبلیغاتی و ایمیل انبوه ایمیل مارکتینگ بازاریابی آنلاین به زبان ساده ایمیل مارکتینگ ، سرویس ارسال ایمیل ، پنل ایمیل ایمیل مارکتینگ و 5 مزیت کلیدی این ابزار بازاریابی چرا باید ارسال ایمیل انبوه را اتوماتیک کنیم؟ آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت استفاده از ابزار رایگان در مارکتینگ درست است؟ 10 مزیت بازاریابی ایمیلی 5 ترفند ایمیل مارکتینگ برای افزایش نرخ باز شدن و کلیک شدن مهمترین نکات کاربردی ایمیل مارکتینگ آموزش ایمیل مارکتینگ : تبلیغات ایمیلی، مورد علاقه همه ایمیل مارکتینگ چیست؟ بازاریابی با ایمیل مارکتینگ مقالات ایمیل مارکتینگ آموزش کسب و کار اینترنتی دوره آموزشی تصویری جامع بازاریابی ایمیلی بلاگ قدم اول ایمیل مارکتینگ ! ساخت ایمیل اختصاصی (+تصاویر) چرا ساخت و ایجاد لیست مخاطبین هنوز هم مهمترین ابزار بازاریابی 9 مورد تاثیر گذار روی نرخ تبدیل ایمیل ها در ایمیل مارکتینگ بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ 191 best بازاریابی اینترنتی images on Pinterest پنل ایمیل دیجیتال مارکتینگ اعتبارسنجی ایمیل، فاکتوری مهم در ایمیل مارکتینگ و کمپین بازاریابی ارسال ایمیل انبوه تبلیغاتی مقالات نرم افزار ایمیل مارکتینگ ایمیل مارکتینگ فروش را افزایش می‌دهد! دیجیتال مارکتینگ چیست؟ کارشناس بازاریابی اینترنتی وب مارکتینگ بازاریابی کسب و کارهای کوچک چگونه میتوانند در عصر جدید ایمیل مارکتینگ بایگانی‌ها بازاریابی اینترنتی بازاریابی دیجیتال، بازاریابی الکترونیکی و بازاریابی اینترنتی ۱۰ ابزار رایگان بازاریابی اینترنتی مفیدترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی راهنمای قدم به قدم ایمیل مارکتینگ شرکت طراحی وب سایت ایلیاوب دانلود آموزش جامع بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی ایمیل چیست؟ چگونه از آن در ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه موجب رشد کسب و کار اینترنتی می شود بازاریابی آنلاین یا آفلاین کدام برای کسب و کار شما مناسب است چهار فناوری نوین که استفاده از آنها ایمیل مارکتینگ شما را متحول می کند چالش‌های بازاریابی اینترنتی در ایران – بازاریاب فروشگاه مجازی مقالات بازاریابی اینترنتی آموزش جامع بازاریابی ایمیلی ۳۰ نکته طلایی در ایمیل مارکتینگ — آکادمی ای‌نتورک ایمیل مارکتینگ – دانشگاه دیجیتال مارکتینگ ایران موسامارکتینگ چیست؟ – علی کشاورز، مشاور افزایش فروش کسب و کارهای بازاریابی معرف چیست ؟ (Affiliate Marketing) بازاریابی اینترنتی اصفهان با کانال‌ها و انواع بازاریابی آشنا شوید و بهترین آنها را برای کسب‌وکار مقالات ارسال ایمیل انبوه

نظرات
نماد