سعید-رضایی-ساری-خونیرث-برنامه-نویسی-کد-نویسی-فروش-اسکریپت-دانلود-Saeid-rezaei-khunires-admin-manager
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
برندها-ایرانسل-اسنپ-اپلیکیشن-اسکریپت-آپارات-همراه-اول-بانک-ملی-پاسارگاد-هواوی-دیجیاتو-زرین-پال-نت-برگ-دونیت-کافه-بازار-هدفون-آهنگ-عکس-فیلم-کد-نویسی-طراحی-وب-برنامه-نویسی-پونیشا-پاپکو-دیجی-کالا-ورزش-فوتبال-90-نتیجه-فوتبال-بازی-شیپور-دیوار-آگهی-رایگان-خونیرث

طراحی وبسایت
برگشت به لیست

استرس مالی به هزارویک دلیل، از قسط وام و کرایه‌‌ی خانه گرفته تا شهریه‌ی دانشگاه و خرج جهیزیه، به‌وجود می‌آید. این نوع استرس می‌تواند تنش خیلی زیادی در روابط بین‌فردی ایجاد کند، زیرا استرس مالی خواه‌ناخواه روی سایر جنبه‌های زندگی نیز تأثیر می‌گذارد. حتما خودتان خوب می‌دانید که وقتی از لحاظ مالی تحت فشار هستید، به‌درستی نمی‌توانید روی مسائل شغلی یا زندگی خانوادگی‌تان تمرکز کنید. این درحالی است که اگر بتوانید با این استرس مقابله کنید و درعوضِ به‌هم‌ریختگی ذهنی در پی راه‌حل باشید، کنترل اوضاع به‌مراتب آسان‌تر خواهد شد. درادامه با ما همراه باشید تا با راهکارهای غلبه بر استرس مالی بیشتر آشنا شوید.

۱. با برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی مالی جلو بروید

شاید اولش فکر کنید که با برنامه ریزی و بودجه‌بندی مالی بیشتر دچار استرس خواهید شد، اما واقعیتش این است که برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی مالی بهمدیریت بهتر منابع مالی موجود و رفع نگرانی‌های مالی کمک می‌کند. به‌ بیان دیگر، اگر منابع مالی موجود را بودجه‌بندی کنید، راحت‌تر می‌توانید درمورد مخارج‌تان تصمیم گیری کنید. بودجه‌بندی درواقع نوعی راهنمای مخارج زندگی است و به تحقق اهداف مالی سهولت می‌بخشد. برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی، ازجمله راهکارهای پس انداز پول هستند و به شما کمک می‌کنند بدهی‌های عقب‌افتاده‌تان را هم بپردازید.

استرس مالی - با برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی مالی جلو بروید

برنامه‌ریزی بودجه در ماه‌های اول کار بسیار سخت و وقت‌گیری است. اما وقتی دست‌تان راه بیفتد، نه‌تنها سرعت‌عمل‌تان بیشتر می‌شود، بلکه کمتر نگران مسائل مالی خواهید بود، چراکه با مدیریت بهینه‌ی منابع مالی‌ موجود حتی می‌توانید وضعیت مالی خود را از این‌رو به آن‌رو کنید. برای شروع بهتر است ماه اول را فقط به برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی‌ مخارج اختصاص بدهید و در ماه‌های بعد سعی کنید تا با کاهش مخارج غیرضروری و افزایش بودجه‌ی مربوط‌به مخارج واجب‌تر به تعادل مطلوب‌تری در دخل‌وخرج‌تان برسید.

۲. از پس‌انداز روز مبادا برداشت کنید

استرس مالی - از پس‌انداز روز مبادا برداشت کنید

چقدر خوب است که یک حساب پس‌انداز داشته باشید تا بتوانید درصورت بروز نیازهای مالی غیرمترقبه از این حساب برداشت کنید. مثلا اگر در یکی از روزهای پایانی ماه، یعنی درست وقتی حقوق ماه قبل‌تان ته کشیده است، ماشین‌تان خراب شود، چون خاطرجمع هستید که می‌توانید خرج تعمیر ماشین را از پس‌اندازتان برداشت کنید، پس دیگر چندان دچار استرس مالی نخواهید شد. اگر پس‌انداز روز مبادا داشته باشید و بدانید که درصورت بروز نیازهای مالی غیرمترقبه دست خالی نخواهید ماند، با خیال راحت‌تری می‌توانید بودجه‌‌‌ای را که برنامه‌ریزی کرده‌اید، خرج کنید.

پس‌انداز، به‌ویژه اگر تابه‌حال عادت به این اقدام نداشته‌اید، کار مشکلی است. اما اگر بتوانید با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح بودجه به پس‌انداز ماهیانه‌تان اضافه کنید، دیگر استرس مالی زیادی نخواهید داشت.

۳. از خدمات آموزش یا مشاوره‌‌ی مالی کمک بگیرید

استرس مالی - از خدمات آموزش یا مشاوره‌‌ی مالی کمک بگیرید

اگر در مدیریت منابع مالی موجود و مسائل مربوط‌به مخارج مشکل جدی دارید، چرا از خدمات آموزشی یا مشاوره‌ای در زمینه‌ی مدیریت بودجه کمک نمی‌گیرید؟ مثلا می‌توانید در کلاس‌های آموزش مهارت‌های پایه‌ای مدیریت منابع مالی و سرمایه گذاری شرکت کنید تا بهتر بتوانید درمورد پولی که در اختیار دارید، تصمیم بگیرید و از لحاظ مالی ترقی کنید. با مراجعه به یک برنامه‌ریز مالی کاربلد حتی می‌توانید به یک استراتژی سرمایه گذاری بلندمدت برسید تا خیال‌تان از بابت دوران بازنشستگی‌تان نیز راحت باشد.

مهم این است که بدانید مجبور نیستید به‌تنهایی با مشکلات‌تان مواجه شوید. در بسیاری مواقع، حرف‌زدن و مشورت‌کردن با کسانی که خارج‌ازگود هستند، می‌تواند تا حد زیادی کمک‌تان کند، زیرا موجب می‌شود که بتوانید از بیرون به قضیه نگاه کنید. اگر هم شخص معتمدی باشد که مخارج و پیشرفت‌های مالی‌تان را به او گزارش بدهید، خیلی به نفع‌تان خواهد بود. همین که بدانید یک نفر هست که باید مخارج و پس‌اندازتان را به او گزارش بدهید، کمک‌تان می‌کند تا از مخارج اضافه بزنید. این شخص می‌تواند دوست‌ معتمدتان یا یک مشاور مالی باشد.

۴. موارد نیازمند تغییر را شناسایی کنید

استرس مالی - موارد نیازمند تغییر را شناسایی کنید

معمولا مشکلات مالی از قضایای مربوط‌به درآمد، مخارج یا هر دو آب می‌خورند. اگر می‌دانید که درآمدتان کافی نیست، ببینید که چگونه می‌توانید درآمد بالاتری داشته باشید. شاید با خودتان به این نتیجه برسید که بهتر است تحصیلات‌تان را ادامه بدهید تا بتوانید برای جایگاه‌های شغلی پردرآمدتری درخواست همکاری بفرستید. اگر مشکل مخارج دارید، قطعا باید راه‌حلی پیدا کنید تا اعتیادتان به ول‌خرجی را کنار بگذارید. بهترین راه‌حلش این است که نیازهای آنی‌ و زودگذری را که فقط به خالی‌شدن جیب‌تان می‌انجامند، شناسایی و اولویت بندیکنید و از غیرضرورترین‌هایشان دست بکشید. درهرصورت، اگر برنامه‌ای داشته باشید که بتوانید به‌کمک آن وضعیت مالی‌تان را به ثبات برسانید، آن‌وقت از استرس مالی‌تان نیز کاسته خواهد شد.

به‌طورکلی، تغییر کار آسانی نیست. باید با قدم‌های کوچک آغاز کنید و به‌تدریج قدم در راه تغییرات بزرگ‌تر بگذارید. اگر یک‌وقتی در برنامه‌ریزی و مدیریت بودجه به اشکال برخوردید یا به برخی از اهداف مالی‌تان نرسیدید، به این معنی نیست که دیگر باید از برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی دست بردارید و به همان بی‌برنامگی سابق ادامه بدهید. همه‌ی این درس‌عبرت‌ها نشان می‌دهد که مسیری طولانی در پیش دارید و حتی اگر یک‌جاهایی به بی‌راهه بزنید، باز هم می‌توانید به جاده‌ی اصلی برگردید و اصلاحات لازم را انجام بدهید.

۵. نیمه‌ی پر لیوان را ببینید

استرس مالی - نیمه‌ی پر لیوان را ببینید

شاید پیش خودتان بگویید که این راه‌حلش نیست، اما شک نکنید که مقدار زیادی از استرس‌تان با دیدن نیمه‌ی پر لیوان برطرف خواهد شد. مثلا همین که بتوانید قدم‌به‌قدم پیشرفت‌تان را به‌سوی اهداف مالی تعیین‌شده ببینید، خودش یعنی دیدن نیمه‌ی پر لیوان. به جنبه‌های مثبت زندگی‌تان رو کنید تا از فشارهای مالی دچار استرس نشوید. چقدر خوب است که از راهکارهای کم‌خرج کاهش استرس کمک بگیرید. فواید ورزش را دست‌کم نگیرید و ورزش کنید. در کل حواس‌تان به خودتان باشد تا بهتر بتوانید روی حل مشکلاتتمرکز کنید و به پیشرفت برسید. بدانید که می‌توانید وضعیت مالی‌تان را تغییر بدهید، اما این تغییر زمانی آسان‌تر می‌شود که دائما در نگرانی و استرس نباشید!


تگ ها : مقابله با استرس مالی با ۵ استراتژی که کمک می‌کند با آرامش پول خرج کنید مقابله با استرس مالی با ۵ استراتژی که کمک می کند با آرامش پول خرج استرس پول و ثروت مدیریت پول مدیریت مالی مدیریت مالی خانواده روش‌های جلوگیری و رفع چین و چروک پیشانی ۶ ترفند روانشناسی پولدارها برای پول درآوردن بیشتر دليل بي‌پولي تان نکته هايي است كه نمي‌دانيد! روشی جذاب برای کاهش استرس در کودکان/ با زغال اخته جوان بمانید [PDF]۱۳۹۳/۰۱/۳۱ مقابله با استرس مالی با ۵ استراتژی [DOC]بهره وری نیروی انسانی روش‌های بالانس دخل و خرج پس انداز چگونه با ورشکستگی و بیکاری همسرمان برخورد کنیم؟ استرس چیست ؟ چرا دچار استرس می شویم؟ هدف واشنگتن از تصرف رقه چیست راه هایی برای اینکه الهام بخش دیگران باشید! مدیریت مالی خانواده؛ چگونه پول‌هایمان را با حساب و کتاب خرج کنیم؟ روش هاي مقابله با نگراني هنگام كار درآمد – برگه 6 – بابای پولدار ۱۲ راهکار در مواجهه با بحران مالی خانواده در 10 دقیقه انسان بهتری شوید ۶ اختلاف رایج زوج‌ها در مسائل مالی و راه‌حل آنها کسب و کار [PDF]همه به مشاوره نيازمنديم راه‌های مطمئن برای کنترل استرس و اضطراب [PDF]ﮔﺎھﻨﺎﻣﻪ اﻟﮑﺘ;gt&وﻧﯿﮑﯽ ﮐﺎjآﻓ;gt&ﯾﻨﯽ ﺑﻨﯿﺎﻧﮕﺬاj وﺑﺴﺎﯾﺖ اﺳﺘ [PDF]ابعاد اجتماعی و روانی ابتال به ایدز استرس کار را با خود به خانه نبرید! افراد موفق چه می کنند؟ ۹ رفتار جذاب و گیرا در افراد کاریزماتیک درمان فوبیا: ۵ مؤثرترین روش برای درمان بیماری فوبیا [PDF]آگاهي رسانيامنيتي تقدير صالح آبادي خالقيت به خرج [PDF]7 روند فناوری حاکم بر سال 2017 6 روش برای کاهش استرس روزانه 3 راه حل ساده برای کسب شجاعت و از بین بردن ترس های شما از ریسک کردن چگونه آلزایمر را درمان کنیم ؟ [PDF]کتابچه آموزشی دانشجویان جدیدالورود مدرسه کارآفرینی اجتماعی پرتو طراحی کسب و کار: پیش بینی، جهت دهی عادت‌های خوب [PDF]ﺳﻼﻣﺖ روان [PDF]راهنمایخودمراقبتی برای سفیران سالمت مطمئن‌ترین و نزدیک‌ترین راه برای اجابت دعا 6 باور نادرست درباره پول خرج کردن! روشهای جالب برای از بین بردن استرس در مذاکره [PDF]دو شعبه جدید در تهران افتتاح شدند آرشیو اخبار بانکی بهترینهای دنیای روانشناسی [DOC]آموزش غیر حضوری مدیریت زمان مدیریت ارتباط با مشتری – نرم‌افزار CRM مقالات و يادداشتهاي روز ثروتمند روش خالص دید ™ Science [PDF]مشاهده مجله آشنایی با روش های تعیین بودجه تبلیغات رویای ثروت با بازاریابی شبکه ای ؛ واقعیت یا سراب؟ مثبت اندیشی [PDF]Untitled عادت های روزانه میلیونرها برای موفقیت چیست؟ از شر بی ارادگی برای همیشه خلاص شویم با این روش هایی که در این مقاله تربیت ضمیر ناخوداگاه همه چیـز در مورد اســترس chetor.com SEO Report [PDF]همکاران از هتلی در چابهار فراهم می شد برای همکاران کاش زمان خواص زردچوبه در پوست سبکهای رسیدن به آرامش درون [PDF]خلاصه کتاب هنر شفاف اندیشیدن فواید ماسک زردچوبه برای پوست ۱۱ نشانه برای پایان رابطه‌ عاطفی که بهتر است بدانید – مجله اینترنتی [PDF]لیزینگ اقتصادنوین؛ قهرمان فوتسال جام رمضان

نظرات
نماد