سعید-رضایی-ساری-خونیرث-برنامه-نویسی-کد-نویسی-فروش-اسکریپت-دانلود-Saeid-rezaei-khunires-admin-manager
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
برندها-ایرانسل-اسنپ-اپلیکیشن-اسکریپت-آپارات-همراه-اول-بانک-ملی-پاسارگاد-هواوی-دیجیاتو-زرین-پال-نت-برگ-دونیت-کافه-بازار-هدفون-آهنگ-عکس-فیلم-کد-نویسی-طراحی-وب-برنامه-نویسی-پونیشا-پاپکو-دیجی-کالا-ورزش-فوتبال-90-نتیجه-فوتبال-بازی-شیپور-دیوار-آگهی-رایگان-خونیرث

برگشت به لیست

برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های زنجیره‌‌ی بلوکی به استفاده از دفتر کل غیر متمرکز وابسته هستند. از دفتر کل‌ غیر متمرکز برای ردیابی و نظارت بر مالکیت دارایی‌های دیجیتال (بلوک‌ها) استفاده می‌شود و راهی ایجاد می‌کند تا بتوان با اشخاص غیر قابل اعتماد، بر سر سابقه دیجیتال مشترک، به توافق رسید. این سابقه‌ی دیجیتال مشترک، تغییرناپذیر و قابل اطمینان است؛ بنابراین هیچ داده‌ای نمی‌تواند به‌آسانی جعل یا کپی شود.

یکی از موارد امیدوارکننده‌ی استفاده از فناوری فوق، این است که ما می‌توانیم از پایه و اساس در نحوه‌ی مدیریت خود تغییر ایجاد کنیم و هویت‌های شخصی خود را ایمن سازیم. این خود یک مسئله‌ی پرسود برای تکنسین‌ها و کارشناسان صنعت است که روی بلاک چین کار می‌کنند تا سرعت آن را برای رسیدن به مقیاس جهانی افزایش دهند.

یک مسئله در این میان وجود دارد: اینترنت به مکانی بسیار امن و تأثیرگذار تبدیل شده؛ ولی روند حقیقی (و سخت و سنگین) مدیریت هویت ما اصلا و ابدا تغییری نکرده است. ما هنور به بخشی از روش‌های موروثی و سنتی مثل قلم و کاغذ برای حمایت از سازمان و برخی از اطلاعات شخصی و مهم خود وابسته هستیم. با اینکه سیستم‌های مدیریت هویت در دولت‌ها و مناطق مختلف باهم متفاوت هستند، اکثر آن‌ها سال‌ها از استانداردهای مدرن بهره‌وری عملیاتی عقب مانده‌اند؛ اما سؤال اینجا است که چرا؟

سیستم‌های قدرت متمرکز که ما آن‌ها را در قالب دولت‌های بزرگ می‌بینیم، انگیزه‌ی کمی برای بهبود این روند دارند یا اصلا انگیزه‌ای برای بهبود روند ندارند. ما نه‌تنها با مشکل ضعیف بودن تجربه‌ی کاربری برای شهروندانی که نیاز دارند هویت خود را به‌روزرسانی یا مدیریت کنند، روبه‌رو هستیم؛ بلکه می‌دانیم میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به به‌روز‌ترین نسخه از سوابق شخصی خود دسترسی ندارند. عدم دسترسی و ناکارآمدی به شهروندان دنیا آسیب وارد کرده و آن‌ها را از مسیر کنترل زندگی‌ شخصی خارج کرده است.

این نقص و بی‌کفایتی هزینه‌های مالی و زمانی زیادی بر عموم مردم تحمیل کرده؛ اما هزینه‌ی اصلی مربوط به این است که دولت‌ها در حال حاضر چگونه از اطلاعات ما محافظت می‌کنند (با سیستم‌های هویت متمرکز هزینه‌بر و ناامن). هر وقت شما داده‌ها و اطلاعاتی را در یک مکان خاص ذخیره می‌کنید، مشکلات و آسیب‌پذیری‌های زیادی به‌ وجود می‌آیند. مثال‌های برجسته زیادی در این مورد وجود دارند؛ هوم دیپو، جی‌. پی‌. مورگان، ای‌بی و اخیرا هم اکوئیفاکس. در نتیجه، خطرات متعدد و هزینه‌های حفاظت سایبری زیادی وجود دارند که این سازمان‌ها باید برای حفاظت از داده‌ها با آن‌ها مقابله کنند. حتی در صورت مقابله سازمان‌ها هم گزارش‌های متعددی از دولت‌ها در زمینه‌های کلاهبرداری و هک وجود دارد.

فناوری بلاک چین

ما در قبال یک سیستم مدیریت هویت که برای از هم نپاشیدن جامعه‌ی مدرن بسیار مهم است، مسائل امنیتی، حریم خصوصی و مالکیت را بررسی می‌کنیم.

چیزی که نسل بعدی مبتکران از داشتن آن بسیار هیجان زده هستند، این است که ما می‌توانیم این فهرست مشکلات منفی را با به‌کارگیری و پیاده‌سازی یک بلاک چین حل کنیم. ما از این زنجیره‌بلوکی به‌عنوان سیستمی واحد از سوابق برای مدیریت، سازمان‌دهی و حفظ اطلاعات شخصی خود استفاده می‌کنیم.

به‌عنوان مثال، سیستم سلف‌کی، به‌سرعت یک زنجیر‌ه‌ی بلوکی بر اساس سیستم هویت دیجیتال بیرون داد که به اشخاص و کمپانی‌ها اجازه می‌دهد هویت‌ دیجیتال خود را کنترل و مدیریت کنند. آن‌ها بسیار هوشمندانه، یک کلید هویت خودمختار طراحی کردند که دسترسی به محرمانه‌ترین و مهم‌ترین اطلاعات ما را فراهم می‌کند. این کلید هویت، جایگزین ناکارآمدی سیستم کنونی که متکی به گروه‌های میانجی است، می‌شود.

من (نویسنده متن اصلی) با ادموند لوول، مؤسس و مدیرعامل سلف‌کی ملاقات کردم. او می‌گوید سلف‌کی از شیوه‌ای متفاوت با مدیریت اطلاعات خصوصی و حریم خصوصی بهره می‌برد. آن‌ها مطمئن هستند که هیچگاه اطلاعات مشتری را از دست نخواهند داد، چراکه اصلا این اطلاعات را ذخیره نمی‌کنند.

اما بر اساس گفته‌های لوول، آن‌ها علاوه بر رسیدگی بر اشخاص خصوصی، یک بازار کامل نیز برای نهادهای شرکتی ایجاد کرده‌اند. تغییر راه و روش ذخیره‌ی اطلاعات و دسترسی به اطلاعات شخصی تنها نقطه‌ی شروع اقدامات جدید ما برای اعتبار دادن و نگهداری سوابق مالکیت است.

بلاک چین در نقل و انتقالات اطلاعات

اگر ما تمامی اطلاعات در مورد املاک، دارایی و بهداشت و سلامتی را در یک مکان یکپارچه داشته باشیم، می‌توانیم به‌آسانی هویت واقعی یک معامله را تصدیق کنیم. ما اکنون می‌توانیم مدرکی تأییدشده و معتبر داشته باشیم که نشان دهد سوابق مالکیت ما قانونی هستند.

این تفکر می‌تواند جایگزین بسیاری از زیرساخت‌های جعلی و کلاهبرداری شود که ما به آن‌ها در روندهای حیاتی جامعه مثل اعتبار مالی، مالیات و ... وابسته هستیم. البته به یاد داشتن این نکته نیز مهم است که بخش‌های بزرگ اقتصاد ما اغلب اوقات نسبت به تغییرات مقاومت نشان می‌دهند. ما می‌توانیم دیدی طولانی‌مدت را در نظر بگیریم. در این دید، چنین پیشرفت‌هایی اجتناب‌ناپذیر خواهند شد و اجزای آینده‌ی دیجیتال را در کنار هم قرار خواهند داد. آیا باید هرچه سریع‌تر به پیشرفت‌ها دست یافت؟ این همان چالشی است که مارک زاکربرگ و ایلان ماسک به‌دنبال آن هستند.


تگ ها : بلاک چین روش حفاظت و ردیابی هویت ما را متحول می‌کند بلاک چین روش حفاظت و ردیابی هویت ما را متحول می کند بلاک چین روش حفاظت و ردیابی هویت ما را متحول می‌کند بلاک چین روش حفاظت و ردیابی هویت ما را متحول می کند اخبارجهانی بلاک چین روش حفاظت و ردیابی هویت ما را متحول می‌کند – ESWorld برنامه دبی برای تبدیل شدن به نخستین سیستم شهری مبتنی بر بلاک صنعت داروسازی برای ردیابی دارو به سمت بلاک‌چین می‌رود | نقش هوش مصنوعی و بلاک چین در بهداشت و درمان سال ۲۰۱۸ چین جایگزین توتال در پارس جنوبی می شود بایگانی: بلاک آخرین اخبار سیستم زنجیره بلوکی مولتی مدیا بایگانی بلاک چین چیست و چرا کسب و کارها را متحول خواهد کرد؟ تالاب ارواح، دریاچه ممرز نوشهر – مالی پدیا وبلاگ نت وب ایفون بالاخره ایموجی دست به صورت را اضافه کرد جيلى چین، سهامدار بزرگ مرسدس بنز خواهد شد عینک آفتابی Zungle که هدفون نیز است ۳ فناوری برتر سال ۲۰۱۸ را بشناسید / 838ic بلاک چین روش حفاظت و ردی هویت ما را متحول می کند ال جی و گلدیران کمک‌های خود را راهی مناطق زلزله‌زده کردند ۳ فناوری برتر سال ۲۰۱۸ را بشناسید گلکسی S8 به‌روزرسانی اندروید اوریو را اواخر ژانویه دریافت می‌کند امکان انجام تراکنش های بانکی با بیکسبی در کره سایز صفحه نمایش 4 کاربرد مهم بلاک چین چیست چگونه بلاک چین علم را متحول می کند؟ – ارز دیجیتال

نظرات
نماد