سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

در طول ماه های گذشته درباره چندین پروژه مهیج در زمینه استفاده از فناوری بلاک چین مطالبی را منتشر کرده‌ایم. انتقال و همچنین پخش دارایی و توزیع ثروت در صنایع مختلف همواره در آنها مشاهده شده است. از همان ابتدا که ارزهای دیجیتال به جهان معرفی شدند، مباحثی پیرامون انتقال و دوری از اقتصاد کنترل شده توسط قدرت های مرکزی در جریان بوده است. یکی از اهداف ساتوشی ناکاموتو از ساخت بیت‌کوین مبارزه با قدرت های مرکزی بود که بعنوان عامل اصلی در ایجاد بحران اقتصادی سال ۲۰۰۷ شناخته می شدند. این روند خود باعث شد تا تغییراتی در صنایع مختلف به وجود آید و این صنایع با در نظر گرفتن چنین شرایطی به قدرت دست پیدا کنند و همچنین از اهمیت مزایای موجود در فناوری بلاک چین آگاه شوند.

اما، دنیای ارزهای دیجیتال هنوز هم در مراحل و همچنین قدم های اولیه فناوری بلاک چین است. هم اکنون شرکت های مختلف با در نظر گرفتن شرایط جدید به دنبال حل و همچنین رفع مشکلات متنوع با استفاده از فناوری بلاک چین هستند. این راه حل ها به گونه ای شکل گرفته اند که حتی تا دهه های گذشته نمی توانستیم کوچک ترین تصوری برای حل چنین مشکلاتی داشته باشیم. بلاک چین تاکنون توانسته است مطالب و موضوعات بسیار متنوعی را بیان سازد، با این حال یکی از بهترین و واضح ترین پیشرفت های موجود در این زمینه، آینده بهتر در زمینه شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

تعداد زیادی از کشورهای جهان سوم، هنوز هم دسترسی درستی به خدمات مالی حتی در مقیاس بسیار محدود ندارند. تخمین زده می شود که در حال حاضر در حدود ۲ میلیارد از ساکنان کره زمین ( حدود ۴۰ درصد از جمعیت جهان) به هیچ گونه حساب بانکی دسترسی ندارند. در حقیقت این موضوع به این معنی است که این افراد هیچگونه دسترسی به خدمات ذخیره مالی، خدمات اعتباری و یا خدمات بیمه ای ندارند. این در حالی است که چنین مواردی از موضوعات کاملاً پیش پا افتاده در میان ساکنان بسیاری از جوامع به حساب می آیند.

نقش بلاک‌چین در انتقال پول و دارایی چیست؟

با استفاده از فناوری بلاک چین می توان خدمات متنوع بانکی را در اختیار ساکنان کشورهای مختلف قرار داد. تمامی افراد می توانند بدون در نظر گرفتن تاریخچه زندگی گذشته خود، حقوق دریافتی و یا محل زندگی قبلی خود، یک حساب منحصر به فرد BABB در کشور انگلیس افتتاح نمایند.

نقش بلاک‌چین در انتقال پول و دارایی چیست؟

BABB شرکتی فرا منطقه ای است که توانسته مشکلات بسیار فراوانی را حل نماید. عنوان ” فرا” به این علت انتخاب شده است که این شرکت توانسته است همکاری بسیار خوبی بین بلاک چین و همچنین زندگی روزمره افراد به وجود آورد. همچنین موفق شده از مزیت ها و توانایی های مختلفی در زمینه ارزهای بدون پشتوانه استفاده نماید. این روند به صورتی است که چنین دستاورد هایی موفق شده اند به مرور زمان جای خود را به خوبی در ارزهای رمز نگاری شده باز نمایند.

 

یک بانک در هر حساب!

هر یک از حساب های BABB برای خودش نوعی بانک در نظر گرفته می شود.کاربرانی که دست به افتتاح حساب در اپلیکیشن BABB می زنند، به نوعی محیط بانکداری مخصوص به خودشان را ایجاد می کنند. هر یک از این حساب ها آدرس منحصر به فرد و رمز نگاری شده مخصوص به خود را دارند. این حساب ها IBAN بانک های اروپایی و بانک های بین المللی و همچنین یک شماره حساب و SORT CODE برای بانک های کشور انگلیس نیز دارند. پول های بدون پشتوانه می توانند به حساب BABB اضافه شوند، و علاوه بر این، به صورت توکن از طریق قراردادهای هوشمند به حساب های دیگر نیز منتقل شوند. یکی از مزیت های مهم این نوع از حساب ها این است که دیگر انتقال پول های بدون پشتوانه سه روز کاری زمان نمیبرد. این شرایط برای افرادی که خارج از کشور اصلی خود زندگی می کنند بسیار مناسب است. با استفاده از این فناوری می توان پول را در کمترین زمان ممکن به افراد مورد نظر رساند و علاوه بر این، در خدمت رسانی به کشورهایی که با بلاهای طبیعی و یا سایر مشکلات مواجه شده اند، حداکثر تلاش خود را به عمل آورد. با استفاده از این روش، کاربران می توانند به صورت مستقیم با سایر افراد ارتباط برقرار کنند.چنانچه پولی را دریافت کردید که در منطقه شما استفاده کمتری دارد، می توانید به سایر حساب های BABB که در نزدیکی شما قرار دارند، دسترسی پیدا کنید و مبالغ مورد نظر خود را با پول رایج در آن منطقه به صورت نقدی مبادله کنید. همه افراد می توانند از چنین خدماتی استفاده کنند و پس از پرداخت کارمزد حداقلی، آن را با پول رایج در منطقه خود مبادله نمایند.

نقش بلاک‌چین در انتقال پول و دارایی چیست؟

علاوه بر این، BABB امکان جمع سپاری و یا جمع آوری کمک های انسان دوستانه در شرایط خاص را نیز فراهم میکند. این افراد می توانند با استفاده از روش های زیر، از چنین خدماتی استفاده نمایند.

خصوصی (Private): افراد مختلف می توانند با درخواست های خصوصی در چنین امری مشارکت نمایند.

شخصی (Personal): افراد مختلف اعم از دوستان و یا خانواده فرد میتوانند در این موضوع شرکت نمایند.

عمومی (Public): همه افراد می توانند در چنین حالتی مشارکت نمایند. بیشتر اوقات چنین شرایطی برای کمک به افراد صدمه دیده در بلایای طبیعی و همچنین ساخت و راه اندازی پروژه های زیر بنایی استفاده می شوند. با این حال می توان از این بخش برای دلایل و همچنین پروژه های شخصی نیز استفاده کرد.

بلک کارت (Black Card)

نقش بلاک‌چین در انتقال پول و دارایی چیست؟

 

کارت سیاه تفاوت چندانی با کارت بانکی، کارت اعتباری یا کارت هدیه ندارد. تنها اینکه کاربرد این کارتها با یکدیگر فرق دارد. این کارت ها مستقیماً به اپلیکیشن BABB متصل هستند و می توانید در تمامی مکان ها از طریق NFC و یا کد های QR از آنها استفاده نمایید. در حال حاضر، قسمت های مختلفی از جهان فاقد دستگاه های خود پرداز هستند. به همین دلیل، استفاده از کارت های BABB می تواند به عنوان جایگزین مناسبی برای این موارد در نظر گرفته شود. این کارت ها فاقد هرگونه پین و یا چیپ داخلی هستند. در صورتی که دسترسی به این کارت ها را از دست بدهید و یا چنین کارت هایی مفقود شوند، می توان به سادگی ارتباط آن را با حساب بانکی خود قطع نمایید تا از استفاده نا به جای دیگران جلوگیری شود. در صورتی که دوباره توانستید به آن دسترسی پیدا کنید، می توانید با اسکن کردن کد QR، از طریق اپلیکیشن BABB، آن را مجدداً فعال کنید و به حساب بانکی خود متصل نمایید. اگر کارتتان را گم کردید و دیگر نتوانستید آن را پیدا کنید هم میتوانید از طریق فروشگاه های آنلاین، اقدام به سفارش کرده و در کمتر از یک روز یک کارت جدیدی دریافت نمایید.


تگ ها : نقش بلاک‌چین در انتقال پول و دارایی چیست؟ – ارز دیجیتال تفاوت بیت‌کوین و بلاک‌چین (به همراه ویدئوی آموزشی به تراکنش های بیت کوین چگونه انجام می شوند؟ – ارز دیجیتال چگونه بلاک چین آینده پول و تجارت را تغییر می دهد – ارز دیجیتال نقش بلاک‌چین در انتقال پول و دارایی چیست؟ بررسی فرصت ها و چالش های فناوری بلاک‌چین در نظام بانکداری بایگانی‌های آموزش بلاکچین بیت‌کوین فناوری بلاک چین و بیت کوین و نقش مهم آن در آینده کارآفرینی نقش برجسته تکنولوژی بلاک‌چین در بانکداری آینده بیل گیتس ، وارن بافت و دیگر بزرگان تجارت در مورد بیت کوین چه بیت کوین چیست و چگونه معامله می شود؟ آنچه از بیت کوین باید بدانید یک توضیح مفهومی از بلاک چین تاثیر پول مجازی در آینده اقتصاد جهان بیتکوین؛ ابزاری نوین در نظام پرداخت های الکترونیکی عصر اعتبار ضرورت اتصال بلاکچین ها به عنوان آخرین گام پذیرش همگانی ارزهای دیجیتال هر آنچه می خواهید در مورد ارز مرموز «بیت کوین» بدانید کاربرد های بلاکچین ارز دیجیتال آیوتا IOTA چیست؟ دیجی ارز بیت کوین همه چیز درباره پول مجازی و بیت کوین (+ دانلود اینفوگراف) تکنولوژی امروزی «پول» بیت کوین چیست بیت‌کوین ارزشمندتر از همیشه آنچه معامله کننده های بیت کوین باید بدانند 2017 سال بیت‌کوین بود و آیا 2018 سال اتریوم است؟ ارز دیجیتال تران: آفتاب تابان یا ابرهای سیاه! نقش وابستگی روزافزون به نفت ‌در ناامنی اقتصادی بیت کوین و خالق اسرار آمیزش / بیت کوین واقعا چیست؟ خرید و فروش اتوماتیک معمای بیت کوین فرق بازار سرمایه و بازار پول چیست؟ بلاک چین » درگاه بیت کوین جیب پرسشهای رایج تولید پول دیجیتال، از کجا و چگونه؟ اخبارجهانی Searches related to نقش بلاک‌چین در انتقال پول و دارایی چیست؟

نظرات
نماد