سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

در حقیقت ماهیت کسب‌وکار جهانی‌تر شده است. حتی اگر در یک دفتر کار می‌کنید، بازهم باید با افرادی همکاری کنید که در اتاق کار شما نیستند. به‌علاوه به یاد داشته باشیم که اکثر شرکت‌ها، با آزادکاران که امروزه ۳۶ درصد نیروی کار را تشکیل می‌دهند، قرارداد می‌بندند.

در حال حاضر ۶ میلیون نفر از نرم‌افزار اسلک برای ارتباطات تیمی استفاده می‌کنند. در کنار آن ترلو نیز به‌عنوان پلتفرمی برای سازمان‌دهی پروژه‌ها، به ابزاری فراگیر و روزمره تبدیل‌ شده است. هر دو برنامه، اگر به‌درستی مورداستفاده قرار بگیرند، کارایی بسیار بالایی دارند. به این شرط که مطمئن باشیم نرم‌افزارهایی نظیر اسلک، با پست‌های غیر ضروری بمباران نمی‌شوند.

slack

یکی از علل موفقیت پلتفرم‌های مدیریت پروژه، این است که شرکت‌ها و کارمندان یاد گرفته‌اند با تنظیم قوانین و مقررات عملیاتی و اجرایی، از ارسال پیام‌های نامناسب جلوگیری کنند. کادی نیلر، مدیرعامل Museum Hack می‌گوید:

ما بیش از ۱۰۰ کانال در اسلک داریم و از این پلتفرم در سطح بسیار وسیعی استفاده می‌کنیم. این کانال‌های مختلف به ما در دسته‌بندی و طبقه‌بندی مکالمات و اطلاعات کمک می‌کنند. به‌این‌ترتیب نه‌تنها تعداد ایمیل‌هایمان را کاهش داده‌ایم (ما روزانه بیش از هزار پیام ارسال می‌کنیم!)، بلکه یک پایگاه اطلاع‌رسانی معتبر ساخته‌ایم.

با توجه به اینکه تعداد شرکت‌های در حال رشدی که از نرم‌افزارهای مدیریتی استفاده می‌کنند در حال افزایش است، جامعه‌ی حرفه‌ای به‌راحتی تیم‌های شرکت‌های مختلف را به همکاری روی موضوعات مشترک وامی‌دارد. به گزارش فورچن ۱۰۰، حدود ۷۷ درصد شرکت‌ها برای افزایش نرخ عملیاتشان، از اسلک استفاده می‌کنند و کاربران جهانی، حدود ۶۵۰ میلیون ساعت در هفته روی این پلتفرم حضور دارند.

اما در جهانی که دائماً نوآوری‌های جدیدی در آن معرفی می‌شوند، وقوع مشکل و چالش‌ امری ناگزیر است.

همان‌طور که ما بیشتر به سمت جامعه‌ی جهانی کسب‌وکار پیش می‌رویم، شاهدیم که شرکت‌های مختلف همکاری و مشارکت بیشتری با هم دارند که مسئله‌ی محرمانه نگه‌ داشتن اطلاعات را به یک چالش جدی تبدیل می‌کند. حتی اگر فرض کنیم که شرکت‌ها بر این موانع غلبه می‌کنند، بازهم این سؤال پیش می‌آید که آیا کسب‌وکارهای مختلف با بهره‌گیری از منابع شرکای خود، به مزیتی رقابتی می‌رسند؟

trello

به‌عنوان‌ مثال در کشور انگلیس، دش‌کم‌ها (Dashcam) یکی از سریع‌ترین رشدهای مصرفی لوازم الکترونیکی را از آن خود کرده‌اند و حتی شرکت‌های بیمه، فیلم این دوربین‌ها را به‌عنوان مدرک می‌پذیرند. شرکت‌هایی مانند Nextbase (بزرگ‌ترین تولیدکننده دش‌کم در بریتانیا) روی این مسئله سرمایه‌گذاری کرده‌اند و می‌خواهند با مشارکت ارائه‌دهندگان خدمات بیمه، محصولاتشان را در حجم بالاتر و با تخفیف بیشتری عرضه کنند.

حتی فین‌تک‌ها و شرکت‌های خدمات مالی که با قوانین سختگیرانه‌تری روبرو هستند، متوجه شده‌اند که همکاری و کنار آمدن با سایر بازیگران بازار، منافع بیشتری دارد. طبق گزارش PwC Global Fintech در سال ۲۰۱۷، بیش از ۸۷ درصد شرکت‌ها برنامه‌ریزی کرده‌اند که بین سه تا پنج سال آینده، همکاری نزدیک‌تری با فین‌تک‌ها داشته باشند.

آمیت سینها، مؤسس و مدیرعامل شرکت WorkSpan، معتقد است که همکاری استراتژیک، کلید موفقیت است. به گفته‌ی او اگر ما درک کنیم که سطح بالای بهره‌وری، بینش، کشف و نوآوری، مستلزم شبکه‌ی قوی ارتباطی است، از همکاری و مشارکت جهانی عقب خواهیم ماند و به‌شدت متضرر خواهیم شد.

new standard of collaboration

پلتفرم‌های نظیر اسلک و ترلو، گام‌های بزرگی در راستای بهبود همکاری هستند؛ اما همان‌طور که سینها اشاره می‌کند، صرفاً به ارتباطات درون‌سازمانی مربوط می‌شوند. ازآنجاکه حالا شرکت‌ها زمان بیشتری برای همکاری با یکدیگر صرف می‌کنند، بدیهی است که دنیای کسب‌وکار، به استانداردهای جدید ارتباطی نیاز دارد.

سینها و تیمش معتقدند همکاری و ارتباط با افراد خارج از شرکت، باید به همان سادگی ارتباطات درون‌سازمانی باشد که به همین علت پلتفرم WorkSpan را راه‌اندازی کرده‌اند. این پلتفرم امکان مشارکت و ارتباطات حرفه‌ای خارج از شرکت را فراهم می‌کند و در حال حاضر در شرکت‌های اینتل، سپ و اینفوسیس به کار گرفته‌ شده است.

ملحق شدن کارمندان سازمان‌های مختلف به یکدیگر، به شرکت‌ها قدرت بیشتری می‌بخشد و اجازه می‌دهد مخاطبان کسب‌وکارهای مختلف، از نتایج قابل‌قبول‌تری بهره‌مند شوند. پلتفرم‌هایی که امکان همکاری کارمندان را در سطحی وسیع‌تر از دیوارهای یک سازمان فراهم می‌کنند، باعث کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری جهانی می‌شوند و به کسب‌وکارها اجازه می‌دهند از پروژه‌های تعاملی بالقوه، باخبر شوند.

به نظر می‌رسد که آینده‌ی کسب‌وکار، با نرخ فزاینده‌ای مشارکتی خواهد شد و جالب است که ببینیم شرکت‌های جدید و نوپا، چه روش‌هایی برای همکاری با یکدیگر در پیش می‌گیرند. اگر تکنولوژی‌ها و تیم‌ها همین روند را ادامه دهند، ممکن است به‌مرور متوجه شویم با جدا کار کردن، به یکدیگر نزدیک‌تر می‌شویم و مهم‌تر اینکه اهداف شرکت را بهتر برآورده می‌کنیم.


تگ ها : اقتصاد جهانی شیوه‌ی همکاری مردم را تغییر می‌دهد Images for ‫اقتصاد جهانی شیوه‌ی همکاری مردم را تغییر می‌دهد‬‎ اقتصاد جهانی شیوه ی همکاری مردم را تغییر می دهد اخبارجهانی اقتصاد جهانی شیوه‌ی همکاری مردم را تغییر می‌دهد اقتصاد چین بتینا وربورگ: چگونه «زنجیره‌ی بلوکی» اقتصاد را به صورت بنیادی slack فن بدل اقتصادی به ریسک سیاسی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران سامانه اقتصادی [PDF]بسته اطالعاتی از همکاری بین بخشی برای سالمت تا نظام دموکراتیک در سوئد استعارات مهم اند، خیلی مهم تاثیر تغییر اقلیم بر حقوق بشر BBC فارسی نیکلسون: اگر پاکستان همکاری نکند، فشارها بر آن بیشتر می‌شود پورتال مرجع آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو همه چیز درباره‌ی قیمت بیت‌کوین (قسمت دوم) جهانی شدن و نظام بین الملل امنیت غذایی برای جمعیتی ۹ میلیاردی، چالش بزرگ آینده جهانی شدن اقتصاد و تأثیر آن بر وضعیت زنان معرفی 100 کتاب برتر اقتصادی – اقتصاد نهادگرایی همفکری و همکاری بیشتر مجلس و دولت به نفع مردم و خواست ملت بزرگوار بیانیه كنفرانس جهاني آموزش براي توسعه پايدار31 مارس 2 آوريل 2009 توسعه ژاپن؛ داستان ملتی که از شکست‌هایش درس گرفت + عکس و فیلم انقلاب دانایی اقتصاد را انسان محور کرد سؤالهايي كه غالباً پرسيده ميشود نظام اقتصاد اسلامی الگویی کامل برای اقتصاد مقاومتی بررسی سیاست های نفتی خاورمیانه در اقتصاد جهان چرا ایالات متحده به ایران حمله نمی کند؟ [PDF]گزارش سال2013 پرسشهای رایج رنج مردم گنج فرصت‌طلبان ایرنا شینهوا: روش جدید چین برای محاسبه GDP به صورت واقعی اقتصاد آنلاین چرا مدیران ایرانی افراد مطیع و ضعیف را برای همکاری برمی‌گزینند؟ [PDF]Global education monitoring report 2016 ایران چندمین کشور است؟ خبرنگار سابق رسانه سلطنتی انگلیس: "بی‌بی‌سی" مکمل سرویس‌های چین چگونه 800 میلیون شغل ایجاد کرد؟ + مستندات خبرگزاری اقتصاد ایران آثار فرهنگی فناوری اطلاعات در جوامع انسانی متفاوت رفاه عالم انسانی فرهيختگان روحانی در مجلس: اگر آمریکا تحریم‌های بیشتری وضع کند، ایران می‌تواند از تغییر فرمول شبکه توزیع کالا به واسطه شرایط تجارت/ روش خرید سنتی [PDF]آﻣﻮزش ﮔﺎم ﺑﻪ ﮔﺎم ﺑﻮرس برنامه حسن روحانی برای دولت دوازدهم منتشر شد [PDF]روش شناسی تهیه ارزیابی فرهنگی اجتماعی برای طرح های اقتصادی سرمایه‌داری و ستم بر زنان: بررسی دوباره‌ی مارکس سازمان حفاظت محیط زیست بررسی روش شکل‌گیری نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و پیشنهاد روش ترجمان اخبار،اخبار اقتصادی جدیدترین اخبار اقتصادی و بازرگانی،اقتصاد ایران تغییر نگرش دولت در حوزه شهرسازی [PDF]World Bank Documents & Reports

نظرات
نماد