سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

شما حتماً تلاش بسیار زیادی جهت قرار گرفتن در رتبه‌های نخست نتایج موتورهای جستجو انجام داده‌اید؛ حالا نیاز هست که از جایگاهتان دفاع کنید. در این مقاله به پنج روش که شما را در حفظ جایگاهتان کمک می‌کند خواهیم پرداخت. تولید یک منبع ثابت جهت ترافیک سایت یکی از اصول اولیه هر نوع فعالیت آنلاینی است. اگر شما بازدیدکننده نداشته باشید درنتیجه نمی‌توانید بازدیدکننده وفادار و بلند مدتی داشته باشید.

هنگامی که شما خود را به عنوان یک قدرت در فضای آنلاین نمایش دهید، موتورهای جستجو شما را بیشتر و بهتر به جستجوگران معرفی خواهند کرد.

حالا چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد اگر شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار بگیرید؟

قوانین سئو همواره در حال تغییر و تحول هستند و صاحبان وب‌سایت‌ها باید اطلاعات خود را بروز نگه‌دارند.

توسط این پنج راهکار شما می‌توانید ضمن حفظ جایگاه خود در صفحات نخست نتایج موتورهای جستجو، از به‌روزرسانی های الگوریتم‌های موتورهای جستجو در امان باشید.

۱- وب‌سایت شما همواره باید بروز باشد.

این یک اشتباه رایج است که محتوای سایت نیازمند به‌روزرسانی نیست. الگوریتم‌های جستجو همواره به بررسی همزمان کیفیت مطالب و تازه بودن آن ها می‌پردازند.

دیدگاه قدیمی ((فقط متن)) می‌تواند باعث از دست رفتن جایگاه شما شود. اگر می‌خواهید جایگاه کلمه کلیدی شما حفظ شود، باید از عکس و ویدئو در محتوای وب‌سایت استفاده کنید. همچنین انجام تغییرات و بهبود ظاهر سایت نیز می‌تواند در ماندگاری بیشتر کاربران در سایت کمک کند.

۲- سرعت وب‌سایت را افزایش دهید.

فاکتور سرعت وب‌سایت یکی از قدیمی‌ترین فاکتورهایی است که موتورهای جستجو و به‌خصوص گوگل آن را در رتبه‌بندی وب‌سایت در نظر می‌گیرند.

اکثر وب‌سایت‌ها از سرعت پایینی برخوردار هستند بخصوص بر روی موبایل که بیشتر جستجوها بر روی موبایل صورت می‌گیرند.

به خاطر داشته باشید که بیشتر از دو میلیون پست در روز منتشر می‌شوند، اگر سرعت وب‌سایت شما پایین باشد، بازدیدکنندگان به سراغ سایر وب‌سایت‌ها می‌روند. گوگل از وب مسترها خواسته است تا سرعت بارگذاری صفحات وب را به کمتر از یک ثانیه برسانند. با این حال اگر شما نمی‌توانید زمان بارگذاری را به زیر یک ثانیه برسانید، بهتر است حداقل سرعت سایت را به این زمان نزدیک کنید.

خوشبختانه افزایش سرعت وب‌سایت نیازمند استخدام یک نیروی متخصص نیست و شما می‌توانید خودتان با استفاده از راهکارهای زیر سرعت وب‌سایت خود را افزایش دهید.

· استفاده از یک سرویس میزبانی با سرعت بالا

· فشرده‌سازی کدها و عکس‌های موجود در سایت

· استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN)

شما همچنین می‌توانید بامطالعه بخش (فناوری) در گزارش به‌دست آمده از سایت چکاپ، به رفع مشکلات مربوط به افزایش سرعت سایت بپردازید.

۳- گسترش لینک‌های باکیفیت وب‌سایت

بزرگ‌ترین اشتباهی که صاحبان وب‌سایت‌ها درزمینه لینک‌ها انجام می‌دهند، اهمیت دادن به تعداد لینک‌ها به‌جای کیفیت لینک‌ها است.

اگر شما جایگاه مناسبی برای یک کلمه کلیدی در موتورهای جستجو دارید دیگر نیازی نیست که لینک‌های زیادی را به آن صفحه اضافه کنید. گوگل می‌تواند لینک‌های نامربوط را شناسایی کند. ساخت لینک‌های زیاد نامرتبط با موضوع سایت باعث می‌شود تا موتورهای جستجو وب‌سایت شمارا در لیست سیاه قرار دهند. موتورهای جستجو می‌خواهند که کاربران جهت مشاهده مطالب مفید و مرتبط به سایت شما وارد شوند.

۴- استفاده صحیح از لینک‌های خارجی و داخلی

برخلاف تصور عموم، لینک‌های داخلی می‌توانند مهم‌تر از تبادل لینک باشند.

ارسال لینک به سایت‌های معتبر و مرتبط با سایت شما باعث می‌شود که گوگل ارتباط وب‌سایت شمارا با سایر وب‌سایت هم‌ردیف شما شناسایی کند. همیشه به خاطر داشته باشید که صفحات خارجی که به آن‌ها لینک می‌دهید، مطالب مفید و معتبری را در اختیار کاربرانتان قرار دهد. به‌طور مثال اگر وب‌سایت شما در مورد یکی از ورزش‌ها خدماتی را ارائه می‌دهد شما نباید به یک وب‌سایت دانشگاهی غیر مرتبط لینک بدهید.

در مورد لینک‌های داخلی، هر زمان که شما مطلبی را به یک مطلب مرتبط دیگر در وب‌سایت خودتان لینک می‌کنید، تأثیر بسیار زیادی را بر روی بهبود جایگاه کلمه کلیدی موردنظرتان خواهد داشت. زمانی که لینک‌های داخلی به‌درستی انجام شوند، گوگل بهتر با محتوای سایت شما آشنا خواهد شد. ضمن اینکه کاربران زمان بیشتری را در وب‌سایت شما سپری خواهند کرد و مطالب بیشتری را مطالعه خواهند کرد.

همانند لینک‌های خارجی، شما نباید از لینک‌های بسیار زیاد داخلی استفاده کنید.

۵- ساخت و به‌روزرسانی شبکه‌های اجتماعی

این‌که شبکه‌های اجتماعی چه مقدار بر روی رتبه موتورهای جستجو تأثیر دارند مشخص نیست اما آنچه که مشخص است، وجود شبکه‌های اجتماعی خوب باعث می‌شوند تا وب‌سایت شما در موتورهای جستجو دارای اعتباری بیشتر شوند. گرفتن لینک از صفحات اجتماعی باعث می‌شود که شما به یک وب‌سایت معتبر لینک شده باشید.

هرچقدر مطالب شما در شبکه‌های اجتماعی بیشتر موردپسند قرار بگیرند و بازنشر شوند، باعث می‌شود کاربران بیشتری از وب‌سایت شما بازدید کنند.

در اینجا به چند راهکار جهت نمایش بیشتر مطالب وب‌سایت شما در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم.

· اضافه کردن دکمه اشتراک‌گذاری در کنار هرکدام از مطالب وب‌سایت.

· ترغیب کاربر به اشتراک مطالب با جملاتی مانند: درصورتی‌که مطلب مفید بود آن را به اشتراک بگذارید.

· پیشنهاد یک سرویس به‌صورت رایگان به کاربران درازای انتشار مطالب شما در شبکه‌های اجتماعی.


تگ ها :

نظرات
نماد