سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

بازاریابی اینترنتی فقط برای کسب و کارهای بزرگ است. این جمله ای است که بارها از زبان خیلی از دوستان شنیده ام. این دقیقا یکی از تصورات غلط درباره بازاریابی اینترنتی است. در حالی که هر کسب و کاری چه کوچک و چه بزرگ می تواند بازاریابی اینترنتی انجام دهد. برای کسب و کارهای کوچک هم که سرمایه چندانی ندارند راه کارهایی وجود دارد. در این مقاله قصد دارم درباره تصورات غلطی که تبدیل به توهم درباره بازاریابی اینترنتی شده است صحبت کنم. 

تصورات غلط درباره بازاریابی اینترنتی

تصورات غلط درباره بازاریابی اینترنتی باعث شده است بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی که قصد راه اندازی کمپین های تبلیغاتی خود را داشته اند با ترس و تردید مواجه شوند و هیچ وقت دست به این کار نزنند. در ادامه شما را با این تصورات اشتباه آشنا می کنم تا شما هم با مشکل مواجه نشوید و درست ترین کار را انجام دهید.

بازاریابی اینترنتی، بازاریابی آنلاین یا آنلاین مارکتینگ (Online Marketing)، یک روش بازاریابی‌ است که در آن، از ابزارها و رسانه‌های آنلاین استفاده می‌کنند.

 

1.بازاریابی اینترنتی فقط برای کسب و کارهای بزرگ است

تا چند سال پیش شاید این گونه بود ولی الان قضیه فرق کرده است. با گسترش ابزارهای بازاریابی اینترنتی هر کسب و کار اینترنتی با هر میزان سرمایه توانایی استفاده از بازاریابی اینترنتی را دارد. مثلا هر کسی با هر کسب و کاری می توانید از پوش نوتیفیکیشن استفاده کند. مسلما هر کسب و کاری که بودجه بیشتری برای راه اندازی کمپین های تبلیغاتی کند بیشتر جواب می گیرد. ولی همیشه نیاز به پرداخت هزینه های سنگین برای تبلیغات اینترنتی نیست. پیشنهاد من برای کسب و کارهای کوچک بازاریابی محتوایی است. البته شاید زمان بر باشید ولی ماندگاری آن از کمپین های تبلیغاتی شرکت های بزرگ خیلی بیشتر است.

 

تصور کنید شرکتی برای تبلیغات خود از تبلیغات کلیکی استفاده می کند. نهایتا چند هفته کمپینش در معرض دید مخاطبین قرار می گیرد و بعد از آن باید دوباره حسابش را شارژ کند. ولیبازاریابی محتوایی همیشگی است و همیشه مخاطبانتان از طریق محتوایی که قبلا زحمت تولیدش را کشیده اید به سمت شما می آیند. البته همانطور که گفتم در بازاریابی محتوایی زودبازدهی وجود ندارد و زمان بر است.

 

2.هدف اصلی در بازاریابی اینترنتی جذب ترافیک بیشتر است

هدف اصلی در بازاریابی این است که شما به سرنخ های بیشتر دست پیدا کنید نه ترافیک بیشتر! با ترافیک کم هم میشه به سر نخ های هدفمند رسید. خیلی از دوستان فکر می کنند هرچه ترافیک سایتشان بیشتر باشد بهتر است و نتیجه خوبی می گیرند. در صورتی که اصلا چنین چیزی نیست. در بازاریابی اینترنتی هدف ما نرخ تبدیل بیشتر و در نهایت بازگشت سرمایه (ROI) است.

بسیاری از کمپین های تبلیغاتی راه اندازی شده اند و فقط به واسطه جذاب بودن بنر روی آن کلیک شده است و زمانی که کاربر وارد صفحه تبلیغ دهنده شده بود به درخواست مورد نظر پاسخ نداده بود و در نهایت تبدیل نشده بود. این یعنی یه جای کار می لنگیده که بازدیدکننده به کاربر تبدیل نشده است. بنابراین هرچه به این صورت باشد بازگشت سرمایه پایین می آید. حالا هرچه قدر ترافیک سایت مورد نظر بالا رود.

 

 

3.به دنبال مشاهده نتایج فوری در بازاریابی اینترنتی نباشید

شاید یکی تفاوت های بین تبلیغات سنتی و تبلیغات اینترنتی همین باشد. در تبلیغات اینترنتی زمان احتیاج دارید تا بازدهی اصلی را مشاهده کنید. شاید کمپین تبلیغاتی که شما راه اندازی کردید فقط برای جذب کاربر باشد. در این صورت برای اینکه کاربران شما به مشتریان شما تبدیل شوند باید برنامه ریزی داشته باشید. این دقیقا هدف اصلی شما از تبلیغاتی است که انجام داده اید.

در تبلیغات سنتی مخاطب همان لحظه تبلیغ مورد نظر را در تلویزیون می بیند و در ذهنش می ماند. ولی در بازاریابی اینترنتی شاید این کمی سخت باشد که اسم برندتان را سریع در ذهن مخاطب حک کنید. شاید زمان بر باشد. رابطه سازی در بازاریابی اینترنتی شرایط خاص خودش را دارد.

 

4.هدف اصلی در بازاریابی اینترنتی فروش محصولات است

این دقیقا درست است که ما بازاریابی می کنیم تا خودمان را به مخاطبانمان معرفی کنیم و محصولات و خدمات مان را به آن ها ارائه دهیم و کسب درآمد کنیم. ولی باید تمام جوانب را در نظر بگیرید. مثلا باید بدانید در یک کمپینی که راه اندازی کردید چند نفر تبدیل شده اند. چند نفر خرید کرده اند. افرادی که خرید نکرده اند چرا خرید نکرده اند.

به عنوان مثال ایمیل مارکتینگ که انجام می دهید باید ریپورت کامل کمپین خود را مشاهده کنید و دقیقا بررسی کنید که مثلا چرا روی لینک دومی که شما در ایمیلتان قرار دادید کلیک کمتری شده است. منظور اصلی من این است که باید نتایج را اندازه گیری کنید. فقط به فکر هزینه کردن و بازگشت آن نباشید. اگر نتایج کار خود را بررسی نکنید شاید متحمل ضررهای سنگین شوید.

 

سخن آخر

امیدوارم از موارد گفته شده استفاده کافی را برده باشید و با تصورات غلط درباره بازاریابی اینترنتی به خوبی آشنا شده باشید. البته در این مقاله سعی کردم به مهمترین آن ها بپردازم. هرکسب و کار اینترنتی که دارید فارغ از هر میزان سرمایه سعی کنید بازاریابی اینترنتی خود را انجام دهید. هدفمند بودن بازاریابی تان خیلی مهم است. سعی کنید مخاطبینی که واقعا به کسب و کار شما علاقه دارند را به سمت خود جذب کنید. باور کنید ترافیک سایت خیلی هم مهم نیست. مهم این است که افرادی که از سایت شما دیدن می کنند فقط و فقط به خاطر محتوای سایت شما در آن ماندگار شوند نه چیز دیگری. پس همیشه به دنبال سر نخ های هدفمند باشید. امیدوارم از این مقاله خوشتان آمده باشد و مورد قبول شما قرار گرفته باشد.


تگ ها : تصورات غلط درباره بازاریابی اینترنتی تصورات غلط رایج در سئو – بخش پنجم: سئو فقط به معنای رتبه گرفتن تصورات نادرست در مورد بازاریابی شبکه‌ای تصورات غلط در مورد بازاریابی توسط موتورهای جستجو تصورات غلط درمورد ایجاد وب سایت و یا مهمترین اشتباهات در طراحی وب - تصورات نادرست در مورد بازاریابی شبکه‌ای - بازاریابی سیاسی بازاریابی و فروش تصورات غلط رایج به هنگام اندازه گیری عملکرد محتوا در سئو تصورات نادرست بازاریابی شبکه‌ای بازاریابی شبکه ای،نتورک مارکتینگ بازاریابی تبیلغات اینترنتی ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ اﯾﻧﺗرﻧﺗﯽ در ﺗﺻورات ﻏﻟط ﻣﮭم 5 Tips to improve your internet marketing 7 دلیل نادرست در مورد بازاریابی شبکه ای ۱۰ تصور غلط در مورد وردپرس تفکرات و باورهای اشتباه درباره سئو ۷ تصور غلط در نوشتن عنوان ایمیل نه تصور غلط و رایج درباره بازاریابی محتوا همیار وب (hamyarewebco) en Pinterest الفبان تصورات اشتباه در مورد کسب و کار اینترنتی 5 ایده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز 5 ابزار کاربردی و رایگان گوگل برای بازاریابی اینترنتی 191 best بازاریابی اینترنتی images on Pinterest 6پندار اشتباه مدیران سایتهای تحت وب درباره بازاریابی شبکه های اجتماعی اشتباهات بازاریابی دیجیتال که اغلب برندها مرتکب می‌شوند همیار وب (hamyarewebco) sur Pinterest حقایق فریلنسینگ چیست؟ تصورات غلط درباره فریلنسینگ 8 هشت تصور غلط درباره تجارت الکترونیک اموزش بازاریابی اینترنتی و آنلاین تصورات غلط درمورد روش تماس تلفنی چیست ؟ درباره مشترک طلایی تصورات غلط رایج درباره سفر کم هزینه نحوه مدیریت بک لینک ها و 10 تصور غلط رایج درباره آن ها روانشناسی رنگ ها ، تصورات ، اهمیت و کاربرد رنگ در بازاریابی آمارهای جالب درباره ویدئو مارکتینگ مدیریت بازاریابی و فروش برخی تصورات غلط در مورد مذاکره و فرآیند آن بازاریابی شبکه ای سراب یا واقعیت؟ چگونگی اصلاح تصورات غلط فرزندان درباره پول تفاوت فروش و بازاریابی چیست؟ بازاریابی چیست؟ تفاوت فروش و بازاریابی ۴ باور غلط و ۴ حقیقت درباره سکته قلبی که نمی دانستید ستاد مبارزه با مواد مخدر تفاوت بازاریابی و برندسازی (برندینگ) همیار وب (hamyarewebco) auf Pinterest دروغ های بزرگ جزییات تصورات غلط درباره طراحی و توسعه سایت مقالات بازاریابی اینترنتی ، سئو ، جذب مشتری ، روانشناسی رنگ در بازاریابی و برندسازی – مشاوره بازاریابی و فروش چالش‌های بازاریابی اینترنتی در ایران – بازاریاب فروشگاه مجازی کانال تلگرام سئو سایت فست سئو راهی بسیار ساده و سریع برای 5 تصور غلط در مورد کلمات کلیدی چرا وب سایت ؟ کتاب الکترونیکی: رمز و راز های کسب درآمد نا محدود از اینترنت 5 روش بازاریابی برای استارت آپ‌ ها در سال ۲۰۱۶ اشتباهات رایج در لینک سازی نبرد بازاریابی و دیدگاه‌های اشتباه اشتباهات رایج درباره سئو سیستم های مدیریت محتوا استراتژی لینک سازی پنج تصور غلط انتخاب کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئو سایت تاثیر رنگ در بازاریابی: چگونه از رنگ‌ها برای برندسازی، بازاریابی و تصورات غلط در مورد HIV و ایدز را از بین ببریم تصور اشتباه درباره وردپرس و دلایل به وجود آمدن این تصورات غلط ۵ تصور علمی غلط در مورد کیهان که احتمالا به آن‌ها باور دارید مقاله روانشناسی رنگ در بازاریابی و طراحی سایت اضافه کردن دکمه بارگزاری GIF با یک کلیک در وردپرس بایگانی‌های مقالات آموزشی

نظرات
نماد