سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

شاید هنوز خیلی ها با شنیدن ایمیل مارکتینگ حس خوبی بهشان دست ندهد و فکر کنند این ابزار قدرتمند در بازاریابی اینترنتی دیگر برای کسب و کارشان ابزاری بی ارزش باشد. یکی از دلایل آن شاید هرزنامه های انبوهی باشد که کاملا بی هدف، روزانه در صندوق پست الکترونیکی کاربران مشاهده می شود. اما من و خیلی از دوستان دیگر همچنان به این ابزار حرفه ای و قدرتمند در بازاریابی اینترنتی ایمان داریم. در این مقاله هم قصد دارم راجع به ایمیل مارکتینگ صحبت کنم. همانطور که از عنوان مقاله پیداست قصد دارد جواب این سوال یعنی چگونه ایمیل مارکتینگ هدفمند تری انجام دهیم؟ را به شما بدهم.

چگونه ایمیل مارکتینگ هدفمند تری انجام دهیم؟

در ادامه با عنوان کردن نکاتی به شما می گویم که چه طور می توانید از این ابزار شکست ناپذیر در بازاریابی اینترنتی به صورت کاملا هدفمند استفاده کنید. اگر در ایمیل مارکتینگ بی هدف باشید علاوه بر اینکه بازگشت سرمایه ای برای شما نخواهد داشت بلکه کسب و کار اینترنتی شما را با شکست مواجه می کند.

 

1.ایمیل های واقعی را در لیست ایمیل خود ذخیره کنید

منظور از ایمیل های واقعی ایمیل های فعالی است که واقعا علاقه مند به کسب و کار شما هستند. قدم اول در ایمیل مارکتینگ همین است. تا زمانی که به علاقه مندان به کسب و کار خود ایمیل بزنید بازخورد بهتری دارید. سعی کنید حتما ایمیل ها را double opt in کنید. افرادی که ایمیل های غیر واقعی یا ایمیل های دی اکتیو را در لیست شما اضافه می کنند زیاد هستند.

البته شاید واقعا قصد اذیت کردن شما را نداشته باشند و به خاطر اینکه هدیه شما را دریافت کنند مجبور هستند ایمیلی به شما بدهند. در این صورت اگر ایمیلی هم نداشته باشند یا ایمیل قدیمی که اصلا چک نمی کنند را می دهند یا ایمیلی که در واقع وجود ندارد.

پیشنهاد ویژه همیار وب : ویدئوی ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه باید انجام شود؟

راه کار این است که تا زمانی که مطمئن نشدید ایمیل کاربر شما فعال است آن را در لیست خود ذخیره نکنید. با میلرلایت راحت می توانید قسمت فعال کردن ایمیل را فعال کنید تا تمام ایمیل های ذخیره شده در لیست شما هدفمند باشند. اگر تمام ایمیل های ذخیره شده در لیست شما فعال باشند و همچنین علاقه مند واقعی به کسب و کار شما باشند بهتون تبریک می گویم شما هم اکنون دارای سرمایه بزرگی هستید.

 

2.ایمیل های هدف دار ارسال کنید

اگر پیشنهاد ویژه ای برای کاربرانتان ندارید دلیلی ندارد الکی و بی هدف برای آن ها ایمیل ارسال کنید. منظور از پیشنهاد ویژه همیشه هدیه یا کد تخفیف یکی از محصولاتتان نیست. شما ممکن است آموزشی با ارزش در قالب پادکست یا ویدئو برای کاربرانتان داشته باشید. پس این هم یک پیشنهاد ویژه است برای یادگیری چیز خاصی! نگران نباشید تا زمانی که ایمیل های هدفمند ارسال کنید کاربری ایمیلش را از لیستتان حذف نمی کند. اما مطمئن باشید زمانی که ایمیل های ارسالی شما ارزش افزوده ای برای کاربرانتان نداشته باشد درصد لغو عضویت در لیست شما بالا می رود.

کاربران امروزی حوصله درست و حسابی ندارند. درست مثل من که 90% ایمیل هامو بدون خواندن پاک می کنم. سعی کنید اگر حرف تازه ای ندارید ایمیلی برای کاربرانتان ارسال نکنید.

 

3.از عنوان های تاثیر گذار استفاده کنید

همانطور که می دانید اولین چیزی که باعث باز شدن ایمیل ها می شود عنوان آن هاست. با انتخاب عنوان های جذاب و تاثیر گذار درصد باز شدن ایمیل های خود را بالا ببرید. یادتان باشد تا زمانی که ایمیل شما باز نشود نمی توانید مقصود خود را به کاربرانتان برسانید. سعی کنید عنوان هایی که انتخاب می کنید با محتوای ایمیلتان مرتبط باشد و خیلی غیر واقعی به نظر نرسد. عنوان ترغیب کننده با عنوان تحریک کننده متفاوت است. اگر وقت کافی برای انتخاب عنوان جذاب و تاثیر گذار نگذارید به احتمال زیاد ایمل های شما هم قبل از خوانده شدن حذف خواهند شد.

پیشنهاد می کنم مقاله درباره عنوان ایمیل های تبلیغاتی بیشتر بدانید را هم بخوانید.

 

4.ایمیل هایتان را مستقیما به شخص ارجاع دهید

از ایمیل های شخصی سازی شده استفاده کنید. اجازه دهید کاربرانتان حس خاص بودن بهشان دست دهد. با این کار می توانید به آن ها ثابت کنید که چقدر برای شما مهم هستند و از این طریق رابطه ی صمیمانه ای با آن ها برقرار کنید. سعی کنید طوری رفتار کنید که کاربر متوجه شود ایمیل ارسالی برای او و مخصوص خودش است. از اسم و فامیلش چند بار در ایمیل استفاده کنید. مثلا در ابتدای ایمیل بنویسید حسن رحیمی عزیز سلام و در پاراگراف دوم دوباره خطاب به او بنویسید مثلا پیشنهاد من برای حسن رحیمی عزیزم هرچه هست بنویسید.

 

 5.مختصر و مفید، ساده و روان بنویسید

منظورتان هر چه هست را خیلی مختصر و مفید بنویسید. از طولانی کردن ایمیل جدا خودداری کنید. هرچه ایمیل شما طولانی تر باشد و از حوصله کاربر خارج شود درصد خواندن کامل ایمیل شما پایین می آید و چه بسا ممکن است به دعوت به اقدام شما عکس العملی نشان ندهد. در یک کلام هرچه ایمیل های شما طولانی تر باشد ممکن است نرخ کلیک روی لینک های داخل ایمیل ها پایین بیاید.

در نوشتن ایمیل هایتان از زبان محاوره ای استفاده کنید. هیچکس از محتوای خشک خوشش نمی آید. شما باید سعی کنید با همان زبانی که با کاربران خود مثلا در مقالات یا ویدئوهای خود صحبت می کنید در ایمیل هایتان هم با همان زبان صحبت کنید. کاربرانتان باید با شما احساس راحتی کنند و شما تا زمانی که نتوانید از طریق محتوای ایمیل خود با آنها ارتباط برقرار کنید همیچگاه به این مقصود نخواهید رسید.

 

 

جمع بندی و کلام پایانی

تا زمانی که نکات مهمی که در این مقاله را با شما عنوان کردم را رعایت نکنید در ایمیل مارکتینگخود موفق نخواهید بود. شک نکنید بازاریابی ایمیلی کسب و کار اینترنتی شما را متحول می کند. فقط کافی است یک بار امتحان کنید. شما یکی از بهترین و قدرتمند ترین ابزارهای بازاریابیرا در اختیار دارید چرا از آن به بهترین نحو استفاده نکنید؟ با کمی سعی و تلاش و آزمون و خطا می توانید هدفمند ترین ایمیل ها را ارسال کنید و بهترین فیدبک را دریافت کنید. امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید و از شما دوستان عزیزم تقاضا می کنم هرگونه سوالی در رابطه با ایمیل مارکتینگ دارید بپرسید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ دهم.


تگ ها : چگونه ایمیل مارکتینگ هدفمند تری انجام دهیم؟ ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه باید انجام شود؟ چرا هنوز ایمیل مارکتینگ بهترین ابزار در بازاریابی اینترنتی است ایمیل مارکتینگ ایمیل مارکتینگ ، ایمیل تبلیغاتی ، ارسال ایمیل انبوه ، فرمول همیار وب (hamyarewebco) auf Pinterest همیار وب (hamyarewebco) en Pinterest چگونه رتبه یک گوگل را کسب کنیم؟ چگونه از اینترنت کسب درآمد میلیونی داشته باشیم؟ نقش ایمیل مارکتینگ، در تبلیغات اینترنتی چیست؟ همیار وب (hamyarewebco) sur Pinterest ایمیل مارکتینگ چیست؟ چگونه باید آن را انجام دهیم؟ مقالات ارسال ایمیل انبوه بایگانی‌ها بازاریابی ایمیلی چگونه بازدهی خبرنامه های ایمیلی را افزایش دهیم؟ As an author What Email Marketing Program Should you Use? Donna پنل ایمیل مقالات ایمیل مارکتینگ Email List Hygiene: How to Build a Clean Email List Get your emails opened! #email #marketing #zoho 12 ترفندی که باید برای ایمیل مارکتینگ خود در سال 2017 انجام دهید 12 ترفندی که باید برای ایمیل مارکتینگ خود در سال 2017 انجام دهید چگونه تحقیقات بازار انجام دهیم؟ سرور ارسال ايميل انبوه چگونه و کجا و چه نوع تبلیغی از میان این همه ارائه دهنده تبلیغات انجام دهیم کامپیوتر حرفه ای لنوو با پردازنده کیبی لیک و کارت گرافیک Quadro چگونه برنامه ریزی کسب و کار اینترنتی را انجام می دهیم تبلیغات در اینستاگرام، بازاریابی اینستاگرام، افزایش بازدید ايميل ماركتينگ چگونه به ازای هر بازدید کننده، بازدید های صفحه ی خود را افزایش دهیم چگونه یک لینک خوب را از یک لینک بد تشخیص دهیم؟ آیا هنوز هم نیازی به بازاریابی ایمیلی هست؟ خدمات و ابزار های کامل تبلیغات چگونه و کجا و چه نوع تبلیغی از میان این همه ارائه دهنده تبلیغات انجام دهیم ارسال ایمیل انبوه چگونه تبلیغات اینترنتی انجام دهیم ۷ روش برای افزایش درآمد شرکت های دیجیتال مارکتینگ مراحل طراحی کمپین تبلیغات ایمیلی موفق آموزش ایجاد یک کمپین در بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) 5 Insights from the Email Acquisition Panel at Email Insider Summit Email Optimization: Why Email Length is So Important 5 راهکار ضروری سئو در سال اول حیات وب سایت شما نوین مارکتینگ: تبلیغات در گوگل ( مجری ارشد گوگل ) بازاریابی اینترنتی وبلاگ تحقیق بازار چیست و چگونه انجام می شود؟ بازاریابی محتوا چگونه مصرف وردپرس را از منابع سرور کاهش دهیم؟ چگونه از فهرست ایمیل مارکتینگ برای افزایش فروش استفاده کنیم سئو خدمات سئو بهینه سازی سایت دیجیتال مارکتینگ کارآمد با اسمارت چگونه عنوان جذاب برای ایمیل هایمان بنویسیم : : ایمیل مارکتینگ Since the time I started my business in 2009 I have learned a lot about تبلیغات موثر چگونه بایگانی‌های اخبار و مقالات بازاری ایمیلی کاری که احتمالا به درستی انجام نمی دهید ایمیل مارکتینگ پنل ایمیل مارکتینگ ارسال ایمیل انبوه: چگونه قرار چند نکته ضروری در کمپین ایمیل مارکتینگ (بخش اول) بازاریابی با ایمیل مارکتینگ

نظرات
نماد