سعید-رضایی-ساری-خونیرث-برنامه-نویسی-کد-نویسی-فروش-اسکریپت-دانلود-Saeid-rezaei-khunires-admin-manager
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
برندها-ایرانسل-اسنپ-اپلیکیشن-اسکریپت-آپارات-همراه-اول-بانک-ملی-پاسارگاد-هواوی-دیجیاتو-زرین-پال-نت-برگ-دونیت-کافه-بازار-هدفون-آهنگ-عکس-فیلم-کد-نویسی-طراحی-وب-برنامه-نویسی-پونیشا-پاپکو-دیجی-کالا-ورزش-فوتبال-90-نتیجه-فوتبال-بازی-شیپور-دیوار-آگهی-رایگان-خونیرث

برگشت به لیست

حتما برای شما هم پیش آمده که یک بیلبورد تبلیغاتی در اتوبان حسابی توجهتان را جلب کند؛ عاشقش شوید یا حتی حس نفرت خاصی به آن پیدا کنید. تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که یک بیلبورد تبلیغاتی چه ویژگی‌ای داشته که اینطور شما را مات و مبهوت کرده است؟ اگر قرار است برای محصول خود تبلیغی بنویسید یا حتی به نوشتن محتوای تبلیغاتی علاقه‌مند هستید این مطلب برای شماست. امروز قرار است برایتان ۱۰ راهکار معرفی کنیم که به شما اطمینان می‌دهند، بیلبورد تبلیغاتی شما بیشترین شانس دیده‌شدن را دارد و از آن مهم‌تر در یاد می‌ماند.

۱. شش کلمه یا کمتر ایده‌آل است

فرض کنید شما هنگام خواندن بیلبورد تبلیغاتی در حال حرکت هستید، دراین‌صورت زمان زیادی برای نگاه‌کردن به بیلبورد ندارید. شش ثانیه متوسط زمانی است که برای خواندن یک بیلبورد تبلیغاتی صرف می‌شود. در نتیجه حدود شش کلمه، تمام چیزی است که شما برای رساندن پیام‌تان باید از آن استفاده کنید. شما می‌توانید این تعداد را باتوجه به طول کلمات و سادگی آنها کمی افزایش دهید اما قانونی که در اینجا وجود دارد این است که هر چه کمتر، بهتر. تیترهایی که به‌صورت پاراگراف‌های کوچک نوشته می‌شوند، خوانده نمی‌‌شوند و معنای این حرف این است که اگر برند، محصول یا سرویس پیچیده‌ای ارائه می‌دهید، نباید از بیلبورد‌های تبلیغاتی استفاده کنید.

 

۲. سعی کنید دیده شوید اما باعث اختلال نشوید

بیلبورد تبلیغاتی- دیده شوید

بیشتر وقت‌ها هدف بیلبوردهای تبلیغاتی راننده‌ها، موتورسوارها، دوچرخه‌سوارها یا عابران پیاده است (به این دلیل است که شما تنها چند ثانیه زمان دارید که پیام‌تان را برسانید). این موضوع دغدغه‌ی جالبی برای تبلیغ‌کننده‌ها ایجاد می‌کند؛ شما می‌خواهید دیده شوید اما نمی‌خواهید مسئولیت یک تصادف بزرگ یا کوچک بر گردن شما بیفتد. برخی از تابلو‌های تبلیغاتی به‌خاطر جلب توجه بیش‌ازحد و ایجاد اختلال در راننده به‌عنوان عامل تصادف مجرم شناخته شده‌اند. درنتیجه اگرچه دیده‌شدن اهمیت بسیار زیادی دارد، اما نباید به گونه‌ای باشد که باعث اختلال شود.

 

۳. بیلبورد جای مناسبی برای پاسخ مستقیم نیست

بیلبوردهای تبلیغاتی افتضاحی وجود دارند که با شماره تلفن‌های مختلف و آدرس‌های اینترنتی پر شده‌اند. با اطمینان می‌توان گفت ۹۹٫۹ درصد از افرادی که این بیلبوردها را می‌خوانند تماس نخواهند گرفت و به صفحه‌های اینترنتی مراجعه نخواهند کرد. بیلبوردهای تبلیغاتی رسانه‌های تبلیغاتی درجه‌ی دوم هستند، به این معنی که برای ساختن برند و حمایت از کمپین‌های تبلیغاتی مناسب هستند و نمی‌توانند تحولات خیلی بزرگ ایجاد کنند. اگر می‌خواهید تأثیر بیشتری روی جامعه‌ی هدف‌تان بگذارید، از تبلیغات چاپی، تبلیغات در تلویزیون، رادیو، آگهی، سایت‌های اینترنتی و تبلیغات ایمیلی مستقیم استفاده کنید. بیلبوردهای تبلیغاتی تنها برای رساندن پیام‌های کوتاه مناسب هستند. باوجود این اگر آدرس پایگاه اینترنتی یا شماره‌ی تلفن شما در تیتر قرار دارد و دلیل قانع‌کننده‌ای برای آن وجود دارد، می‌توان برای این قانون استثنا قائل شد.

 

۴. باهوش باشید اما زیادی زرنگ نباشید

یک بیلبورد تبلیغاتی اگر جذاب نباشد، موردتوجه قرار نمی‌گیرد. بیلبوردی که هوشمندانه طراحی شده باشد، توجه‌ها را به خود جلب می‌کند و تأثیر پایداری روی افراد می‌گذارد. در انتخاب این روش باید مراقب بود. اگر تابلویی زیادی پیچیده طراحی شود، بسیاری از افراد نمی‌توانند پیام آن‌ را درک کنند و متوجه آن نمی‌شوند.

به‌عنوان یک قانون هدف شما این نیست که مردم پس از دیدن بیلبوردتان از خود بپرسند چه اتفاقی قرار است بیفتد. استعاره‌های بصری پیچیده در اینجا چندان مناسب نیستند. کارشناسان می‌‌گویند اگر تبلیغات مانند معمایی باشد که باید آن را حل کرد، زمانی‌که بیننده متوجه پیام بیلبورد می‌شود، احساس می‌کند کاری انجام داده است. اما بیلبوردهای تبلیغاتی باید خیلی ساده‌تر از این باشند. باهوش و بامزه باشید، اما به بیننده‌ها معمایی ندهید که حتی انیشتین هم برای حل آن به‌دردسر می‌افتد. شما مشغول تبلیغات هستید، نه اینکه بخواهید میزان هوش‌تان را به‌رخ دیگران بکشید.

۵. هرچه تعداد بیلبورد‌ها بیشتر باشد بهتر است

اجاره‌ی بیلبورد تبلیغاتی ارزان نیستند، اما اگر فقط یک بیلبورد داشته باشید نمی‌توانید تأثیر چندانی بگذارید. بیلبورد‌ها ابزارهای مهمی برای تبلیغات هستند، اما به حمایت نیاز دارند. بنابراین شما به تعداد زیادی از آنها نیاز دارید؛ به‌طوری‌که تا جای ممکن چشم‌ها را متوجه خود کنند. هر بیلبورد تبلیغاتی شاخصی دارد که به آن ناخالص هدف‌زنی (GPR) گفته می‌شود و براساس عواملی مانند ترافیک، قابل‌ مشاهده‌ بودن، موقعیت، اندازه و چیزهایی از این دست، تعیین می‌شود.

این شاخص به شما عددی بین ۱ تا ۱۰۰ می‌دهد. اگر این عدد ۵۰ باشد، معنی آن این است که در هر روز حداقل ۵۰ درصد افرادی که در منطقه تردد می‌کنند، یکی از بیلبورد‌های شما را خواهند دید. اگر شما تنها یک تابلو داشته باشید، میزان اثرگذاری شما در مقایسه با زمانی که ۴ یا ۵ تابلو دارید، به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. شما همیشه می‌خواهید به شاخص ۱۰۰ دست پیدا کنید، اما چنین چیزی اصلا ارزان نخواهد بود. برای اینکه در یک ماه ۵۰ بار دیده شوید، باید ده‌ها یا صدها دلار هزینه کنید. در مناطقی مانند نیویورک این قیمت به‌شدت افزایش پیدا می‌کند.

 

۶. پیام‌تان را ننویسید، آن‌ را نشان دهید

بیلبورد تبلیغاتی- پیام‌تان را نشان بدهید

ایده‌های خلاقانه‌ برای تبلیغات روی بیلبورد پیاده کنید. یک بیلبورد ساده استاندارد است، اما چندان تأثیر‌گذار نیست. بیلبورد شما می‌تواند سه بعدی باشد، بخش‌های متحرک داشته باشد و حتی در آنها از انیمیشن استفاده کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که شما یک تابلوی بزرگ با یک نقاشی ساده داشته باشید. شما این فرصت را دارید چیزی خلق کنید که توجه‌ها را به سوی خود جلب کند و در خاطر بماند. در نتیجه شما می‌توانید تأثیر بیشتری بگذارید. مثالی ساده از چنین بیلبوردهایی، تبلیغی برای رعایت قوانین رانندگی است که بسیار موردتوجه قرار گرفت. قیمت تابلوهای سه بعدی کمی بیشتر از تابلوهای معمولی است، اما تأثیرگذاری‌اش هزاران بار بیشتر از تابلوهای ساده است.

۷. از هرگونه تکرار پرهیز کنید

شما فضای خوبی دراختیار دارید که می‌توانید برای تبلیغات از آن استفاده کنید. هزینه‌ی نصب و اجاره‌ی بیلبورد بسیار زیاد است و باید از هر اینچ آن به‌شکلی هوشمندانه استفاده کنید. اگر از تیتری استفاده می‌کنید که تصویر شما را توضیح می‌دهد، درواقع کلمات‌تان را هدر داده‌اید. اگر تصویر شما گویا نیست یا ارتباطی با محصول‌تان ندارد، دراین‌صورت فرصت‌تان را تلف کرده‌اید.

۸. بیلبورد باید ساده باشد

بیلبوردها خیلی سریع خوانده می‌شوند. در بیشتر موارد شما زمانی‌که درحال رانندگی با سرعت ۸۵ کیلومتر بر ساعت هستید، این بیلبوردها را می‌بینید، درنتیجه باید پیام را به‌شکلی مستقیم و مؤثر انتقال داد. بیلبورد جای مناسبی برای طراحان نیست که بخواهند طرح‌بندی‌های پیچیده را امتحان کنند. بیلبورد باید واضح و توی چشم باشد و هرچه ساده‌تر باشد قدرت انتقال آن بیشتر خواهد بود.

 

۹. به اندازه‌ی لوگو توجه کنید

بیلبورد تبلیغاتی- به اندازه‌ی لوگو دقت کنید

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باعث عکس‌العمل مشتری‌ها می‌شود، بزرگ‌ترکردن لوگو است. دلیل این موضوع واضح است. تولیدکننده‌ها هزینه‌ی زیادی برای تبلیغات پرداخت می‌کنند و انتظار دارند زمانی‌که مصرف‌کننده‌های در خیابان تردد می‌کنند، برند‌شان در ذهن مصرف‌کننده تثبیت شود. اما این کار باید به‌شکلی متوازن انجام شود و اگر لوگو بیش‌ازحد بزرگ باشد باعث اخلال در انتقال پیام می‌شود و اگر بیش‌ازحد کوچک باشد، هیچ‌کس نمی‌تواند با آن ارتباط برقرار کند.

۱۰. آزمون طول دست را انجام دهید

بسیار خب؛ شما از همه‌ی قوانین بالا پیروی کردید و بیلبورد فوق‌العاده‌ی خودتان را طراحی کردید که تمیز، مختصر، دارای تضاد رنگ خوب و جذاب است و به‌خوبی می‌تواند توجه مشتری‌ها را جلب کند، اما آیا بیلبورد شما به‌خوبی دیده، خوانده و درک می‌شود؟ در اینجا آزمونی سریع وجود دارد که به شما اطمینان می‌دهد، مشغول اتلاف پول و زمان دیگران نیستید. بیلبوردتان را در اندازه‌ی یک کارت ویزیت پرینت بگیرید. سپس آن را در فاصله‌ی طول یک دست از خودتان نگه دارید. آیا همه‌ی چیزهایی که پیش از این روی صفحه‌ی نمایشگر کامپیوترتان می‌دیدید، دیده می‌شود؟‌ اگر نه، آن موارد را اصلاح کنید. به‌یاد داشته باشید که فقط ۵ تا ۱۰ ثانیه برای انتقال پیام‌تان وقت دارید.


تگ ها : Images for ‫چگونه یک بیلبورد تبلیغاتی جذاب طراحی کنیم؟‬‎ چگونه یک بیلبورد یا تابلوی تبلیغاتی طراحی کنیم ؟ (بخش یک چگونه يک بيلبورد خوب طراحي کنيم؟ چگونه یک بیلبورد یا تابلوی تبلیغاتی طراحی کنیم ؟ (بخش سه ) بیلبورد و 8 نکته اساسی در طراحی بیلبورد تبلیغاتی چگونه یک بیلبورد تبلیغاتی طراحی کنیم ؟ بیلبورد و طراحی بیلبورد تورنگ چاپ ۱۰ قانون برای طراحی تبلیغات محیطی موفق و مؤثر چگونه یک آگهی تبلیغاتی موثر طراحی کنیم؟ معرفی 40 مورد از درخشانترین تبلیغات بیلبوردی GO 29 آموزش طراحی بیلبورد با فتوشاپ چگونه در تبليغ محيطي خلاق باشيم؟ بیلبوردهای تبلیغاتی را چگونه طراحی کنیم؟ راف بیلبورد چگونه بیلبورد تبلیغاتی به افزایش فروش تویوتا کمک می کند؟ طراحی چگونه یک بنر تبلیغاتی زیبا طراحی کنیم تابلو رستوران چگونه می تواند مشتریان بیشتری جذب کند؟ مجموعه بیلبورد ها و تبلیغات محیطی خلاقانه بخش دوم طراحی بیلبورد تبلیغاتی و نکات بسیار کلیدی [PDF]متن کامل (PDF) چگونه تبلیغاتی مؤثر طراحی کنیم؟ تیزر تبلیغاتی چیست ؟ آیا میخواهید یک بیلبورد تبلیغاتی بسازید؟ چگونه برای طراحی آسیاب انتخاب تیتر مناسب برای آگهی تبلیغاتی بیلبوردهای خلاق چگونه کانون توجه افراد می‌شوند » اخبار دنیای بازاریابی نقدی جذاب و پر نکته بر بیلبوردهای بیمه سامان خیلی ساده و دقیق مخاطبان خودتان را هدف قرار دهید! تبلیغ خلاقانه خودرو هوندا چگونه ایده‌های تبلیغاتی خلاق ایجاد کنیم ۲۰ تکنیک برای طراحی و اجرای تبلیغات خلاق اجاره بیلبورد بیلبورد و مزایای آن در تبلیغات بایگانی‌ها طراحی بیلبورد تبلیغاتی چگونه یک آگهی موثر در بازار طراحی کنیم ایده های تبلیغاتی 14/ بيلبورد تبليغاتي خلاقانه – حرفه؛ روابط عمومی چرا بیلبورد تبلیغاتی استفاده کنیم؟ چگونه یک بیلبورد قرار دهیم Tcuir.xyz 20 نکات مهم در طراحی بیلبورد چگونه تبلیغات متمایزی بسازیم – مشاوره بازاریابی و فروش ، ارتباط با جلسه هفتم دیجیتال مارکتینگ تبلیغات بنری display ads آموزش رایگان چگونه لوگوی خود را جذاب تر کنیم؟ بنیان گذاری شرکت های تبلیغاتی اصول مهم در طراحی بیلبورد تبلیغاتی تبلیغات بیلبورد چگونه برچسب درست کنیم طراحی وب سایت حرفه ای ، مدرن و بهینه توسط آژانس تبلیغاتی پالادیوم زنگ خلاقیت: چگونه محصولات متفاوت خلق کنیم؟ مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی بیلبورد چیست تبلیغات چی// تابلوهای تبلیغاتی شهر، نظر شما چیه؟ کافه بازاریابی نگارش متن تبلیغاتی طراحی گرافیک تبلیغات جذاب چطور تبلیغات بیلبوردها ورد زبان همه می‌شوند؟ ظریف گرافیک تبلیغات محیطی چیست و عناصر مختلف آن چه چیزهایی می چگونه برند خود را در فضای مجازی معرفی کنیم قیمت طراحی کاتالوگ حرفه ای خلاقیت در کمپین تبلیغاتی بایگانی اثربخش ترین ابزار تبلیغات محیطی کمپین‌های تبلیغاتی را هم «جور دیگر باید دید» چگونه و کجا تبلیغات کنیم؟ محمد کیان راد مقالات آموزشی – برگه 36 – شرکت تبلیغاتی لوتوس شرق تصاویر تبلیغات خلاقانه استفاده از بیلبورد تبلیغاتی با ۱۰ راهکاری که همیشه در ذهن‌ مخاطب می‌مانید Searches related to چگونه یک بیلبورد تبلیغاتی جذاب طراحی کنیم؟

نظرات
نماد