سعید-رضایی-ساری-خونیرث-برنامه-نویسی-کد-نویسی-فروش-اسکریپت-دانلود-Saeid-rezaei-khunires-admin-manager
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
برندها-ایرانسل-اسنپ-اپلیکیشن-اسکریپت-آپارات-همراه-اول-بانک-ملی-پاسارگاد-هواوی-دیجیاتو-زرین-پال-نت-برگ-دونیت-کافه-بازار-هدفون-آهنگ-عکس-فیلم-کد-نویسی-طراحی-وب-برنامه-نویسی-پونیشا-پاپکو-دیجی-کالا-ورزش-فوتبال-90-نتیجه-فوتبال-بازی-شیپور-دیوار-آگهی-رایگان-خونیرث

طراحی وبسایت
برگشت به لیست

برای بازاریابی موفق محصولات لازم است به محصول و خدمات از دیدگاه مشتری یا کاربر نگاه شود. در طراحی کاربر محور، محصولات آنگونه که کاربران نیاز به استفاده از آن دارند طراحی می شوند، به جای اینکه در آن طراحی کاربران مجبور شوند که رفتار خود را برای استفاده از یک محصول تغییر دهند.

یک عامل مهمی که ما می توانیم برای تفکیک بین کاربران استفاده کنیم جنسیت است. تحقیقات نشان داده است که تفاوت های ذاتی بین سبک شناختی مردان و زنان وجود دارد - به عبارت دیگر، روشی که مردان و زنان فکر می کنند، درمی یابند و اطلاعات را به یاد می آورند با یکدیگر تفاوت دارد.

به گفته سایمون بارون کوهن، استاد آسیب شناسی روانی رشد در دانشگاه کمبریج، تفاوت های آشکاری بین نحوه رفتار پسران و دختران در هنگام تولد وجود دارد. در حالی که اکثر نوزادان دختر بیشتر به محرک های اجتماعی مانند صورت و صدای انسان توجه می کنند، اکثر پسران بیشتر به محرک های غیر اجتماعی و فضایی توجه دارند، مانند حرکت یک آویز متحرک بالای رختخواب.

زنان و مردان در طول زندگی خود، نیز این صفات اولیه را به روش های پیچیده تر نشان می دهند. شواهد بیشتری نیز نشان می دهد که مردان نسبت به زنان به میزان بیشتری کارهای خود را بصورت خودکار شده انجام می دهند، در حالی که زنان به میزان بیشتری نسبت به مردان درک و همدلی خود به خود دارند.

مطالعات دیگر همچنین نشان داده است که ریاضیات، فیزیک و مهندسی - که همه آنها نیاز به درجه بالایی از خودکار سازی دارند - بیشتر شغل های مردانه هستند، در حالی که زنان در رمزگشایی ارتباطات غیر کلامی بهتر هستند، حرف های ظریفی را از لحن صدا و حالت صورت در می یابند یا در مورد شخصیت افراد قضاوت می کنند. روشن است که این یافته به این معنی نیست که همه مردان سیستماتیک کننده رفتار می کنند و یا همه زنان دارای همدلی هستند.

 

اثبات

در یک مطالعه Clicktale، ما روشی را که مردان و زنان با وب سایت های مختلف ارتباط برقرار می کنند مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم. تفاوت های بسیاری در رفتار مشاهده شد: تصویر زیر از یک وب سایت دستور العمل غذا گرفته شده است. از نقشه حرارتی کلیک ماوس  پهلو به پهلو که  در اینجا ارائه شده است، میتوانید درصد بازدید کنندگان وبسایت را مشاهده کنید که روی بخشهای مختلف صفحه کلیک کرده اند. مردان در نقشه حرارتی سمت چپ  هستند در حالی که زنان در نقشه حرارتی سمت راست نشان داده شده اند.

 

 

در نگاه اول، روشن است که زنان بیشتر با نوار منوی بالای کار می کنند - به بخش های مختلف منو می روند تا دستور العمل های مختلف را ببینند. همچنین زنان بیشتر روی آیکون های سمت چپ کلیک می کنند تا اینکه فقط بر روی دستور العمل غذا قرار گیرند. از طرف دیگر، مردان بیشتر دارای تعداد کلیک های محدود هستند- آنها دقیقا به دنبال آنچه می روند که برای آن آمده اند و سپس بعد از انجام کارشان، آن سایت را ترک می کنند.

در زیر نقشه های حرارتی توجه به کناره ها برای مقایسه توجه به صفحه وب در مردان (سمت چپ) نسبت به زنان (راست) نشان داده شده است.

 

 

همانطور که توسط نوار باریک "داغ" در مرکز صفحه دیده می شد، مردان بر روی مواد تشکیل دهنده دستور العمل و نیز بر روی نحوه آماده سازی آن تمرکز دارند. از طرف دیگر، زنان بیشتر قسمت بالا و پایین صفحه را بازدید می کردند و کمتر به قسمت مرکز سایت توجه داشتند- همانطور که نوارهای "داغ" عریض تر و پراکنده تر نیز آن را نشان می دهد.

هر دوی نقشه های حرارتی تایید می کنند که مردان در رفتار خود در سایت بسیار سیستماتیک تر هستند، در حالی که زنان به شیوه شناختی همدلی بیشتر توجه می کنند.

 

کاربرد های در طراحی سایت

تفاوت های جنسیتی در بسیاری از جنبه های زندگی از جمله رفتار خرید تاثیر می گذارند.

در مطالعه ای با عنوان " مردان می خرند ، زنان خرید می کنند"، اختلاف های قابل ملاحظه ای بین رفتارهای خرید مردان و زنان در فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت فروشگاهی نشان داده شده است. به گفته استیفن جی. هوچ، استاد بازاریابی وارتون، "زنان درباره خرید بصورت بین فردی، مد انسان فکر می کنند و مردان، آن را بیشتر به عنوان ابزاری و کاربردی نگاه می کنند. خرید بیشتر کاری است که بایستی انجام شود". وی افزود که این داده ها برای شرکت هایی دارای کاربرد است که علاقه مند به ایجاد و حفظ وفاداری در میان مشتریان مرد و زن خود هستند.

 

این تحقیق نشان داد که زنان بیشتر بر نحوه تجربه کار و مردان بر روی ماموریت کاری تمرکز دارند. زنان در مقایسه با مردان نسبت به نحوه برخورد شخصی با کارمندان فروش قوی تر واکنش نشان می دهند، در حالی که مردان بیشتر احتمال دارد که نسبت به جنبه های کاربردی تر آن واکنش نشان دهند ، مانند دسترسی به پارکینگ، اینکه آیا آیتم مورد نیاز آنها در انبار وجود دارد و چه مدت بازدید داشته باشند.

در پایان چگونه می توانیم از این مشاهدات در طراحی سایت، تجربه آنلاین و سفر مشتریان استفاده کنیم؟ در اینجا نمونه هایی ارائه شده است از اینکه چگونه رفتار آنلاین زنان و مردان نشان دهنده سبک های شناختی متفاوت آنها است و چه چیز تعاملات آنها را با وب سایت متمایز می کند:

  • دلیل برای آنلاین شدن: مردان بیشتر به اهداف غیر شخصی یا فردگرا گرایش دارند. زنان بیشتر به تلفیق و یادگیری اجتماعی گرایش دارند. در حالی که زنان از روند گشت و گذار در سایت لذت می برند، مردان بیشتر وظیفه محور هستند و بر روی این تمرکز دارند که چگونه می توانند یک کار را انجام دهند و آنچه را که دنبال آن هستند پیدا کنند.
  • نوع وب سایت: زنان بر روی تعامل اجتماعی و ارتباطات تمرکز دارند و زمان بیشتری را برای انجام شبکه سازی اجتماعی و نوشتن پیام های ایمیل صرف می کنند. مردان بیشتر در مورد قابلیت ها توجه دارند و بیشتر از وب سایت به عنوان یک ابزار استفاده می کنند - برای مثال برای بررسی آب و هوا، اخبار و اطلاعات مالی و یا دانلود نرم افزار باید طراحی سایت خبری و یا طراحی سایت دانلود یا طراحی سایت علمی را داشته باشید.
  • توجه: زنان به امنیت آنلاین بسیار دقت می کنند. آنها برای تصمیم گیری معمولا نیاز به اطلاعات زیادی دارند - که با نتایج تجزیه و تحلیل ClickTale همخوانی دارد که نشان می دهد زنان صفحات بیشتری نسبت به مردان می خوانند - رنگ های مختلف را ترجیح می دهند، نسخه آگهی های بیشتری را می خوانند، داستان ها را با جزئیات می خوانند و بیشتر درباره معامله ها دقت کنند . از طرف دیگر، مردان بیشتر خرید کننده هایی آنی هستند، ترجیح می دهند که سرصفحه ها و نکات صالی را بخوانند و کمتر نسبت به هزینه های حمل نسبت به زنان نگران هستند.

 

نتیجه گیری

اگر کسب و کار ها می خواهند وب سایت های خود را لذت بخش تر طراحی نمایند، بازدید کنندگان در سایت ها خود را تقویت کنند، و در نهایت، درآمد خود را افزایش دهند آنگاه دسته بندی بر اساس جنسیت مهم است. این نکته به این معنا نیست که تقسیم بندی مبتنی بر جنسیت باید منجر به وب سایتهایی شود که تنها برای زنان یا مردان باشد. اما بایستی به جمعیت شناختی جنسیت بازدیدکنندگان وب سایت توجه زیادی مبذول شود تا از طراحی وب سایت هایی جلوگیری شود که در آن به جنسیت غالب بازدید کننده ها توجه نمی شود.


تگ ها : مقاله در زمان طراحی وب سایت تان جنسیت را نادیده نگیرید admin، نویسنده در شرکت برندکو / BrandCo اثرگذاری رنگ، فونت و فاصله بر طراحی سایت اشتباهات طراحی سایت Brandco مدت زمان طراحی سایت مدت زمان انجام پروژه طراحی وب سایت چقدر است بایگانی‌ها طراحی سایت انتخاب ترکیب رنگ وب سایت بازاریابی شبکه های اجتماعی کلمات کلیدی برای SEO به سایت مرکز وکلا و مشاوران حقوقي استان قم خوش آمديد نکات مهم در طراحی وب سایت رستوران مدیر سایت Images about #navidnaghavi tag on instagram هفته سی و هفتم بارداری چاپ و نشر فال روزانه 1396/07/18 پاسخگویی به مشکلات کامپیوتری رژیم غذایی در دوران حاملگی، بایدها و نبایدها [PDF]ILFE toolkit سئو – وبلاگ کده [PDF]اقامت و کار در اتریش این ۸ علامت تومور مغزی را نادیده نگیرید 5 نشانه خاموش سرطان روده را نادیده نگیرید نمایشگاه فرش تلالو جمیل 10 اشتباه اصلی که باعث آسیب اتومبیل میشود [PDF]دفترچه راهنمای رانندگی بدترین اشتباهات دوران نامزدی وب تو وب نقشه وب سایت ماهنگ ۱۰ علامت حمله قلبی را بشناسید/ هشدارها را جدی بگیرید نکات قابل توجه برای خرید گیتار [رپورتاژ آگهی] [PDF]لوسیدر زهرا انصاریان جور دیگر، لبخند پرسش های متداول: پوکی استخوان این ماجرا حدود ۱۵ سال پیش برای من شروع شد langdata/fas.wordlist at master · tesseract ۱۰ توصیه مکانیک ها برای اطمینان از سلامت خودرو که باید بدانید تصاویر 5 مهارت ضروری برای راه‌اندازی کسب و کار آنلاین بحث یک سال رابطه نداشتن است 10 چیزی که قبل از تغییر جنسیت باید بدانید [PDF]مشاهده مجله ۲۰۱۷: سال سندرم استرس شبکه‌های اجتماعی بی خیالِ رنگ موهای شیمیایی! فال روزانه 1396/10/23 : Free ebook sample of "101 Marketing Idea for Manufacturers and دختری که رفتارهای پسرانه دارد و پسری که رفتارهای دخترانه دارد ! 5 ویژگی اخلاقی کارآفرینان موفق [PDF]معلومات در باره مشاور آموزشی آب کردن شکم با رعایت چند اصل مهم و اساسی امکان پذیر خواهد بود * مهاجرت *ویزا *اقامت* امکانات شبکه های اجتماعی را بهتر بشناسید اما در بین ما افغان ها یک رواج است که اگر مادر شوهر کند حقی داشته 20 بازی جذاب و هیجان انگیز برای ios که نباید آن ها را از دست بیوگرافی شهاب مرادی /جوانان ما شاید دختربازی بلد باشند، اما عشق بازی [PDF]اﺣﮑﺎم . پزشکی سلامت بهداشت و زیبایی [بایگانی] مشاهده پرسش های دسته سوال های دیگر، صفحه1 تازه های معماری معاصر روش های بسیار ساده برای تشخیص جنسیت نوزاد · جدید 96 لاغری صورت در یک هفته با ورزش و رژیم دانلود رمان درسا مطالب خواندنی چرا خونریزی قاعدگی شما کم تر و سبک تر از قبل شده است؟ فال روزانه چهارشنبه ۳ آبان ماه ۱۳۹۶ چگونه به رهبر فکری صنعت خود تبدیل شوید؟

نظرات
نماد