سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

فونت های بسیار عالی رایگانی در این مقاله وجود دارد که بسیار کاربردی و حیرت انگیز می باشند.

در این مقاله، ما فونت های رایگای که بروز و جدید می باشند را به شما معرفی می کنیم. ما در میان هزاران هزاران فونت های رایگان، کاربردی ترین و عالی ترین نوع آن ها را گلچین نموده ایم که می توانید در طراحی وب سایت و یا طراحی اپلیکیشن و غیره خود به کار ببرید. در این مقاله ما 12 عدد از مهم ترین فونت های رایگان را به شما ارائه می داریم. فراموش نکنید که ما مقاله های بسیار دیگری در این میان داریم که فونت های بسیار ویژه ای را به ما معرفی می کنند، مانند:  فونت های دست نوشته، فونت های کودکانه، فونت ها با خط شکسته، فونت های زیبا، فونت های طراحی سایت، فونت های تخصصی و غیره.

بسیاری از فونت های لیست شده در این مقاله به گونه ای است که می توانید در پروژه های طراحی خود به صورت رایگان به کار ببرید، اما لطفا ابتدا قوانین و مقررات آن را چک کرده تا اطمینان حاصل نمایید. این مقاله را تا آخر بخوانید تا بتوانید بهترین نوع فونت را انتخاب کرده و همین امروز دانلود نمایید.

 

فونت های SERIF

 

1.DROID SERIF

 

 

SERIF برای راحتی در خواندن مخاطبین طراحی شده است.

 

 • قابل استفاده شخص و تجاری.

 

این فونت توسط طراح تایپوگرافی به نام  STEVE MATTESON ساخته شده است و هدف او از ساخت این نوع فونت ایجاد راحتی و آسودگی برای کاربران و خوانندگان بود. به نظر می رسد که در این نوع فونت حروف به طور فشرده در کنار هم قرار گرفته اند تا متن بیشتری در صفحه نمایش ها نمایان شود و با تاکیدی که بر عمودی بودن این فونت وجود دارد، توانایی خواندن نیز افزایش می یابد.

 

 1. BUTLER

 

 

فونت رایگان BUTLER حس مدرن و تازگی را به SERIF داده است.

 

 • فونت رایگان برای استفاده شخصی و تجاری.

 

این فونت توسط DALA FLODA  از خانواده BODONI الهام گرفته شده است. BUTLER یک فونت رایگان است که توسط FABIAN DE SMET ساخته شده است. هدف او از ساخت این فونت این بود که اندکی به سری فونت های SERIF حس تازگی و مدرن بودن را بی افزاید. او روی منحنی های کلاسیک این نوع فونت ها کار کرد.

مجموعه فونت BUTLER حدود 334 کاراکتر، 7 وزن منظم و 7 وزن استنسیل را دارا می باشد و شامل انواع مدل نوشتاری، لیگاتورها و کسرها می شود. این نوع فونت با زبان های مختلف دنیا مطابقت می یابد. DE SMET استفاده از آن را پیشنهاد می کند زیرا برای پوسترها، تیترهای خیلی بزرگ، کتاب ها و موارد فانتزی بسیار جذاب می باشد.

 

3.ARVO

 

 

یک نوع فونت برتر هندسی از SERIF به نام ARVO که یکی از فونت های محبوب می باشد.

 • فوننت رایگان برای استفاده شخصی و تجاری.

ARVO یک نوع فونت هندسی از SERIF می باشد که برای وب سایت ها و موارد چاپی قابل استفاده می باشد. این فونت برای خوانایی بیشتر توسط ANTON KOOVIT ساخته و در دایرکتوری فونت گوگل به عنوان یک فونت رایگان منتشر شده است. برخلاف دیگر نوع فونت های SERIF در این آرشیو گوگل، ARVO دارای سبک معمولی، برجسته، پررنگ و ایتالیک می باشد.

 

 1. CRIMSON TEXT

 

 

CRIMSON TEXT یک فونت رایگان می باشد که توسط دو نوع فونت از کتاب های قدیمی الهام گرفته شده است.

 • برای استفاده تجاری و شخصی.

در این جا یک نوع فونت رایگان مخصوص انتشارات چاپی و کتاب ها وجود دارد که از زمان های گذشته الهام گرفته شده است. CRIMSON TEXT در آلمان توسط طراح تورنتویی به نام SEBASTIAN KOSCH ساخته شد. او می گوید در ساخت این فونت از  کار JAN TSCHICHOLD، ROBERT SLIMBACH و JONATHAN HOEFLER تاثیر گرفته است.

این فونت هم چنین مورد نظر و محبوب TAYLOR PALMER یک طراح تجربه کاربری ارشد می باشد. او در این باره می گوید: "CRIMSON یک فونت خیلی سطح بالا می باشد که زیبایی خاصی را به نوشته ها و متن های آلمانی می دهد. این فونت دارای حالت ایتالیک بسیار تاثیر گذاری می باشد که با فونت های SANS SERIF هندسی و قدرتمندی مانند FUTURA و AVENIR به زیبایی مطابقت می یابد.

 

 1. ALEO

 

 

ALEO یکی از فونت های کمیابی است که تعادلی میان شخصیت و خوانایی بالای خود به وجود می آورد.

 • برای استفاده شخصی و تجاری.

 

ALEO دارای طرح نیمه گرد و ساختار براقی می باشد که حس شخصیت بالایی را به مخاطب می دهد، این در حالی است که خوانایی بالایی را برای آن ها باعث می شود. این فونت رایگان شامل 6 سبک می شود: 3 وزن مختلف (روشن، منظم و پررنگ)، و دارای طرح ایتالیک متناسب و مطابقی می باشد. این فونت توسط ALESSIO LAISO که یک طراح در موسسه IBM DUBLIN می باشد، ساخته شده است.

 

 1. CORMORANT

 

 

فونت رایگان CORMORANT توسط GARAMOND GREATS الهام گرفته شده است.

 • برای استفاده شخصی و تجاری.

 

CORMORANT یک نوع فونت از خانواده SERIF می باشد که از GARAMOND الهام گرفته شده است. این فونت به صورت دستی و توسط CHRISTIAN THALMANN ساخته شده است. این فونت بسیار برای سر تیتر ها و متن پوستر ها در اندازه بزرگ و هم در طراحی وب سایت ها و هم در موارد چاپی مناسب و کاربردی می باشد، البته در اندازه های کوچک نیز خوانایی بالایی برای خوانندگان در بر دارد.

 

 1. BRELA

 

 

فونت رایگان BRELA در تیتر ها و متن های اصلی موارد چاپی به خوبی کار می کند.

 

 • فونت رایگان برای استفاده شخصی و تجاری.

 

BRELA یک فونت از SERIF می باشد که مخصوص موارد چاپی و نشریات طراحی شده است. وجود ارتفاع بالای حروف در این فونت باعث شده است تا در هر اندازه ای، خوانایی خود را داشته باشد و به خوبی در سر تیترها بزرگ و پررنگ کار کند. این فونت رایگان توسط شرکت طراحی اسپانیایی به نام MAKARSKA STUDIO ساخته شده است و در وزن های منظم و پررنگ (BOLD) قابل مشاهده می باشد.

 

8.LIBRE BASKERVILLE

 

 

فونت رایگان LIBRE BASKERVILLE برای خواندن متن اصلی در صفحه نمایش ها بهینه سازی شده است.

 

 • برای استفاده شخصی و تجاری مناسب می باشد.

 

LIBRE BASKERVILLE یک فونت وب سایت می باشد که برای متن اصلی طراحی شده است و معمولا در اندازه 16 PX استفاده می شود. این فونت دارای ارتفاع بیشتر و لبه های پهنی در حروف خود می باشد و کنتراست بسیار بالایی دارد و به خوبی اجازه می دهد تا در صفحه نمایش ها خوانده شود. این فونت رایگان توسط IMPALLARI TYPE طراحی شده است که یک موسسه طراحی فونت در ROSARIO در آرژانتین می باشد.

TYLOR PALMER در این باره باشوق و علاقه می گوید: "این فونت باعث شده است تا به مجموعه فونت های LIBRE جذب شوم. این فونت بسیار قدرتمند و سنتی بوده و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و می تواند برای اعلامیه ها و تیتر های روزنامه ها نیز به خوبی به کار رود و به اندازه کافی برای استفاده در پاراگراف های متنی، کاربردی می باشد.

 

 1. JURA

 

 

فونت رایگان JURA هم در اندازه بزرگ و هم در اندازه کوچک به خوبی دیده می شود.

 

 • رایگان برای استفاده شخصی و تجاری.

 

JURA فونت بسیار ظریفی می باشد که نسبت های نزدیک و جزئیات قابل شناختی در بین حروف این فونت مشاهده می شود، مانند گوشه های گرد، اشکالی شبیه SERIF و غیره. این فونت در اندازه بزرگ و هم چنین در اندازه های کوچک نیز خوانایی بالایی دارد. این فونت رایگان توسط طراح نیویورکی به نام ED MERRITT ساخته شده است.

 

 1. FENIX

 

 

FENIX یکی از بهترین فونت های رایگانی می باشد که برای متن های طولانی با پاراگراف های کوچک بسیار مناسب می باشد.

 • برای استفاده شخصی و تجاری رایگان می باشد.

 

FENIX از هنر خوشنویسی الهام گرفته شده است که می تواند به خوبی تیتر و متن اصلی را نمایان سازد. این فونت نشان دهنده قدرت SERIF ها می باشد و ریتم بسیار دلپذیری را موقع خواندن متن ها حتی در اندازه های کوچک برای خوانندگان مهیا می سازد. این فونت حاصل طراحی موسسه اروگوئه ای به نام TIPO TYPE می باشد.

 

 1. LUTHIER

 

 

LUTHIER یک فونت رایگان می باشد که می تواند هم در متن های بزرگ و کوچک استفاده شود.

 

 • استفاده رایگان برای مصارف شخصی و تجاری.

 

LUTHIER یک نوع فونت معاصر بوده که از نمونه های SERIF می باشد که کنتراست بالایی را در متن ها ایجاد می کند و در حالت ایتالیک، بسیار زیبا نمایان می شود. انتخاب این فونت هم برای تیترها و هم برای متن اصلی، صحیح می باشد. این فونت برای موضوعات تخصصی، جدی و هوشمندانه بسیار کاربردی و گزینه مناسبی می باشد. این فونت رایگان توسط طراح بارسلونایی به نام ADRIA GOMEZ ساخته شده است.

 

 1. SLABO

 

 

یک SERIF مدرن که بسیار کامل و بی نقص است.

 

 • برای استفاده شخصی و تجاری رایگان می باشد.

 

اخیرا این فونت یکی از محبوب ترین فونت ها در مجموعه SERIF در گوگل شده است و توسط JOHAN HUDSON بنیان گذار موسسه TIRO TYPRWORKS به وجود آمده است. SLABO یک مجموعه در حال رشد از فونت های وب سایت با اندازه های بخصوصی می باشد. این فونت برای استفاده در اندازه های پیکسلی بسیار خارق العاده عمل می کند. حالت چهار گوشه ای این فونت باعث می شود تا به فونت SERIF حس مدرن و تازه ای القاء شود و برای طراحی های آنلاین مانند طراحی سایت بسیار عالی و کاربردی می باشد.


تگ ها : مقاله فونت های رایگان برای طراحان وب سایت دانلود مجموعه فونتهای فارسی برای طراحان وب سایت دانلود رایگان فونت فارسی سری A ویژه طراحان وب و گرافیک ۵+۱ فونت فارسی رایگان برای طراحان گرافیک طراحی قالب وب سایت رایگان طراحی سایت رایگان دانلود رایگان فونت وب بی یکان Byekan اصلاح شده 50 مجموعه برتر فونت آیکون برای طراحی وب سایت دانلود فونت وب اصلاح شده یکان برای طراحی وب سایت دانلود رایگان نسخه های اصل فونت زیبای ایران سنس 4 و 4.2 ابزار های رایگان برای ایجاد فونت آیکون شخصی 10 وب سایت برتر برای جستجوی فونت های رایگان ساخت و طراحی رایگان لوگو روح الله بلوردی طراح وب فونت یکان برای طراحی وبسایت پکیج فونت های مطرح فارسی برای وبسایت ( کیفیت بسیار بالا و آموزش های رایگان طراحی سایت سایت ساز کاموا استفاده از فونت دلخواه در صفحات وب سبک فونت ها فونت های پرکاربرد برای طراحی سایت قواعد و اصول طراحی سایت فونتهای فارسی گوگل برای وب فارسی – تکنامه 30 مجموعه از بهترین فونت آیکون ها برای طراحی وب استفاده از فونت فارسی وزیر در سایت طراحی وب سایت بهترین وب سایت برای طراحان وب سایت طراحی سایت فونت های فارسی برای طراحی وب سایت بهترین منابع رایگان طراحی سایت طراحی وب سایت ارزان – 50 ابزار رایگان کاربردی WeDesign.ir: طراحی سایت طراحی وب طراحی وب سایت آموزشگاه مجازی طراحی سایت 6 شیوه منسوخ شده در طراحی سایت شهاب سیاوش – طراح گرافیک و فونت – نویسنده و منتقد – خودکارنگار 8 سایت دانلود فونت های فارسی و انگلیسی رایگان برای کار دانلود رایگان فونت ایران سنس فونت یکان اصلاح شده برای طراحی وب سایت طراحی سایت مجانی آموزش ویدیویی فتوشاپ سی‌سی برای طراحی وب سرویس های ارائه دهنده فونت فارسی برای وب تازه هایی برای طراحان وب سایت در ژانویه 2014 آشنایی با فونت آیکون و کاربرد آن در طراحی وب طراحی سایت و مشکلات بازدید کنندگان تمام ابزارهای لازم برای طراحی سریع وب سایت دانلود 40 فونت فارسی اصلاح شده برای استفاده در وب سایت ها چگونه بر روی سایت وردپرس خود فونت‌ نصب کنیم؟ 15تغییر طراحی وب سایت فونت فارسی وزیر آموزش قرار دادن فونت فارسی در طراحی وب آیکون‌‌ فونت اختصاصی خودمان را بسازیم وب سایت های رادکام برنامه نویسی و طراحی وب تاثیر رنگ و اندازه فونت در سئو سایت نمونه وبسایت پزشکی تاثیر فونت برکاربران وب سایت ها طراحی آنلاین و رایگان لوگو چگونه : فونت دلخواه ام را با Font طراحی وب سایت چیست؟ ۸ تکنیک مدرن در طراحی سایت فونت آنلاین انگلیسی طراحی وب سایت خبری فونت فارسی در وب : نکاتی پیرامون اصلاح سازی فونت‌های فارسی برای روش استفاده از فونت های سفارشی در طراحی وب سایت المان هایی که دیگر نباید در وب سایت به کار ببریم Searches related to فونت های رایگان برای طراحان وب سایت

نظرات
نماد