سیاوش احمدزاده: مدیرعامل و مؤسس مجموعه خونیرث
خونیرث مجموعه ای از داغ ترین ایده های ثروت ساز بین المللی و ایرانی در کنار کادری مجرب در زمینه های توسعه و طراحی سایت، اپلیکیشن، امور گرافیکی کاملاً اختصاصی می باشد. سهم خودتان را از وب بردارید...
مشتریان خونیرث

برگشت به لیست

من پول را دوست دارم. مشتریان به من پول می دهند (البته وقتی که همه چیز خوب پیش رود).

مشتریان وب سایت= پول، مشتریان بیشتر= پول بیشتر.

زمانی که برای اولین بار شغل طراحی سایت مستقل را شروع می کنید و یا حتی در شرکت طراحی وب مشغول به کار می شوید، خیلی وسوسه برانگیز است تا به هر مشتری که در سر راه تان قرار می گیرد، بله بگویید. "آن ها پروژه خوب و بودجه مالی دارند؟ بیایید آن را انجام دهیم." در هر صورت این روش در دراز مدت می تواند بسیار برای تجارت شما مشکل ساز باشد. شما مشتریان وب سایتی را می خواهید که بتوانند در طول پروسه طراحی وب سایت، ارتباطات خوبی را با شما برقرار کنند. شما مشتریانی را می خواهید که بتوانید به آن ها اعتماد کنید و آن ها به شما اعتماد کنند.

 

 شما مشتریانی را می خواهید که بتوانید به آن ها اعتماد کنید و آن ها به شما اعتماد کنند.

زمانی که شما به خوب بودن، قابل اعتماد بودن و حتی طراح وب سایتی که قیمت های خوبی دارد، مشهور شوید، مشتریان بسیار عالی را دریافت می کنید. زمانی هم که مشتریان بیشتری به دست آورید، می توانید جایگاه خود را میان مشتریان جدید و مشتریان حال حاضر تثبیت کنید.

در این مقاله من فاکتورهای اندکی را برای تصمیم درباره کار کردن با مشتریان وب سایت ارائه می دارم. این فاکتورها باید به صورت متعادل به کار بروند. این موارد چک لیست نمی باشند. ممکن است برخی از آن ها برای شما کاربرد داشته باشند و برخی هم این گونه نباشند.

 

آیا مشتریان به زمان شما ارج می نهند؟

همان طور که بسیار اهمیت دارد تا شما با مشتریان خود خوب برخورد کنید، آن ها نیز باید با شما به خوبی رفتار نمایند. اگر روشی که به وسیله آن مشغول به کار می باشید را دوست نداشته باشید، به زودی با شکست مواجه می شوید. به همین دلیل است که خیلی از مردم شغل های خود را ترک می کنند. زمانی که به صورت مستقل طراحی وب سایت می کنید، دیگر یک رئیس ندارید، شما ده ها مدیر دارید (مشتریان وب سایت).

آیا آن ها به آن چه که می گویند، عمل می کنند؟ آیا به موقع پرداخت های خود را انجام می دهند؟ آیا به روش مناسب و معقولی اطلاعات مورد نیاز پروژه را در اختیار تان می گذارند؟ آیا آن ها در ارائه طراحی وب سایت بهتر با شما همکاری می کنند، یا همه چیز را به عهده شما گذاشته اند؟ زمان برای شما بسیار ارزشمند می باشد و مشتریانی که این موضوع را درک نمی کنند، باید کنار گذاشته شوند.

 

ارتباطات شما با مشتریان وب سایت چگونه است؟

ارتباطات، یک جاده دو طرفه است و بسیار بستگی به ما دارد، زیرا ما "طراحان وب سایت" می باشیم. ما برای آموزش به مشتریان وب سایت برای به وجود آمدن عملکرد های عالی و شگرف در سایت ها، مسئول می باشیم. ما باید گزینه هایی که می توانیم به آن ها و پروژه شان ارائه داریم را مشخص کنیم. "طراحان وب سایت خوب نتایج شگرفی را به وجود می آورند. ما این نتایج را نمی توانیم بدون داشتن ارتباطات دو طرفه عالی و بهینه، انجام دهیم." به عبارت دیگر، شغل ما گوش دادن به دیگران است. ما شاید درباره وب سایت اطلاعات بیشتری داشته باشیم، اما مشتریان ما درباره تجارت و مخاطبان خویش بیشتر از ما اطلاعات دارند. آن ها درباره صنعت و حرفه خود بیشتر آگاهی دارند. طراحان وب سایت خوب تنها طراحی های خوب را ارائه نمی دهند، بلکه نتایج خوبی را در معرض  نمایش می گذارند. ما بدون ارتباطات دو طرفه نمی توانیم این کار را انجام دهیم.

 

آیا مشتریان به موقع به شما هزینه ها را پرداخت می کنند؟

برای همه افراد چانه زدن و تخفیف گرفتن یک مورد معمولی می باشد. هر کسی می خواهد تا یک معامله خوب را شروع نماید. این بستگی به شما دارد تا این موضوع را درک کنید و کاری را تحویل مشتریان خود دهید که مطابق با آن، هزینه کرده اند. همه چیز بستگی به ما دارد تا مشتریان وب سایت، ارزش کاری که انجام می دهیم را درک کنند. مشتریان خوب برای آن چه که هزینه می کنند و آن چه که انجام می دهید، باید ارزش قائل شوند. اگر افرادی در این زمینه برای پرداخت کردن هزینه ها مشکل داردن، بی شک آن ها را کنار بگذارید و اصلا به این موضوع فکر نکنید.

 

آیا از طراحی وبسایت لذت می برید؟

گاهی اوقات در پروژه طراحی وب سایت ممکن است احساس استرس، عصبانیت و یا خوشی و لذت کنید. هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد، برای همه ما این حالات در حین کار روی می دهد. با خود فکر کنید که اگر در تمامی مراحل و یا اکثر بخش های طراحی وب سایت احساس خوشی و لذت می کنید، مشتری را نگه دارید. ولی اگر بیشتر احساس ناراحتی و اضطراب می کنید تا احساس لذت، بی شک آن مشتری و پروژه اش را کنار بگذارید.

 

آیا کاری که برای مشتری وب سایت خود انجام می دهید برای نمونه کار یا کارنامه کاری تان مناسب است؟

گاهی اوقات پیش می آید که پروژه هایی را قبول می کنید که در برنامه کاری تان بسیار نامناسب جلوه می نماید. اگر پروژه طراحی وب سایت مشتری به نظرتان از استاندارد های متناسب و کاربردی برخوردار نمی باشد، کارنامه کاری خود را خراب نکنید و به مشتری وب سایت "نه" بگویید. همیشه در هنگام قبول پروژه های طراحی وب سایت، به این فکر کنید که آیا می توانید آن را با افتخار جزو نمونه کار های خود قرار دهید یا خیر. در غیر این صورت قید آن مشتری را بزنید.

 

خلاصه

فاکتورهایی که در این مقاله بیان شد را یک به یک تجزیه و تحلیل کنید. هر مشتری، طراح وب و یا هر شرایطی متفاوت می باشد. در هر صورت دقت کنید و موردی که مناسب شما می باشد را انتخاب کنید. موفق باشید.


تگ ها : بررسی دلایلی که باید برخی از مشتریان وب سایت خود را کنار 5 مهارت که طراحان وب را به جایگاه استادی می رساند چرا به وب سایت نیاز داریم؟ 5 راه برای جذب مشتریان مناسب جهت طراحی سایت چرا باید وب سایت داشته باشیم ؟ طراحی سایت: ۹ دلیل که راه اندازی وب سایت تجارت شما را متحول چگونه بدون ترساندن مشتری ، از قیمت حرف بزنیم؟ – 5 دلیل اصلی عدم خرید مشتریان از شرکت شما » مجله اینترنتی طراحی سایت آیا می خواهید طراح حرفه ای وب شوید؟ مقالات ایمیل مارکتینگ ۶ شاخص تحلیلی وب‌سایت که بازاریابان مهم می‌پندارند و ۶ 7 نکته در مورد اطلاعاتی که باید بروی کارت ویزیت قرار دهید شروع طراحی گرافیک وب سایت، چطور یک گرافیست وب شویم تبلیغات در گوگل زینب خرازانی، نویسنده در همیار توسعه مدیریت ارتباط با مشتری – نرم‌افزار CRM 8 راهکار متفاوت برای جذب مشتریان جدید 10 روش عالی روانشناسی برای فروش بیشتر ده اشتباه کشنده طراحی سایت که در سال 2018 باید فراموش کنید ده نکته مهم در بازاریابی محتوا برای جلب مشتری به وب سایت ۷ راهکار برای مقابله با مشتریانی که از پرداخت به موقع صورت نرم افزار و راه اندازی باشگاه مشتریان –۱۲ ایده و نکته فوق استراتژی ساخت و نشر ویدئوهای آنلاین مقالات بایگانی 17 افسانه‌ی سئو درسال 2016 که شما باید کنار بگذارید + 5 مهارت که طراحان سایت می‌بایست داشته باشند طراحی وب سایت ساخت وب سایت با وردپرس طراحی سایت ریسپانسیو یا اپ موبایل؟ چگونه رضایت مشتری را جلب کنیم؟ طراحی سایت باشگاه ورزشی سئو در مقابل ادوردز؛ کدام یک برای کسب‌وکار شما بهتر است؟ اصول مشتری مداری چگونه با استفاده از وبلاگ برای کسب‌وکار آفلاین خود مشتری نکات کاربردی سئو برای جذب مشتری املاک (قسمت اول) مقاله های گروه branding ابر برندها چگونه کالای خود را در دنیای دیجیتال معرفی می کنند؟ آدرس خود را کامل وارد کنید! مقالات ۵ گام برای بازاریابی موفق اینترنتی در سال ۲۰۱۸ صفر تا 100 سایت شخصی بایگانی دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال) و رفتار مشتریان : حامی امامی چگونه مشتریان را وادار به خرید کنیم؟ 5 ترفند و تکنیک منسوخ و منقضی شده طراحی سایت در سال دکیدئو استارتاپ 101 – نکاتی که هر موسسی باید قبل از شروع [PDF]تکنیکهای جذب و فروش به مشتریان احتمالی در بیمه 5 راه نفوذ به بازار اشباع شده. راز های نهفته در سایت های پولساز ایرانی چند نکته ساده ولی مهم برای داشتن صفحه فرودی بهتر آموزش استفاده از ربات افزایش فالوور آسان فالو ایمیل مارکتینگ فروش را افزایش می‌دهد! 7 نکته کلیدی برای داشتن نرم افزار باشگاه مشتریان موفق چند ترند UX برای وب سایت‌های کوچک شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات دیجی‌کالا 5عادتی که باید کنار بگذارید اگر می خواهید موفق شوید . محتوا سایت جذاب و روش های تولید آن 30 کاری که باید به ترتیب برای دریافت ایمیل کاربران انجام لیست ایمیل بخریم ؟ شرکت توسعه تارنمای خاورمیانه 10 اشتباه بزرگ در مدیریت وب سایت چگونه یک حراجی آنلاین موفق داشته باشیم احمد محبوبی مرکز مشاوره و توسعه کسب و کار پویانگاه

نظرات
نماد